Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    До питання про загальні та спеціальні правила розподілу обов’язку доказування у цивільному судочинстві
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2015. - № 5. - С. 69-71, 2015) Садикова, Я. М.; Sadykova, Ya. M.
    Стаття присвячена аналізу загальних та спеціальних правил розподілу обов’язку доказування у цивільному судочинстві. Зроблено висновок, що в нормах процесуального законодавства містяться загальні правила розподілу обов’язку з доказування, а в матеріальному праві мають місце спеціальні правила перерозподілу обов’язку доказування. Закріплення правової презумпції в нормах матеріального права призводить до розширення предмету доказування у відповідній категорії справ за рахунок факту-підстави презумпції, при цьому не виключаючи з предмету доказування презюмованого факту, а також до перерозподілу обов’язку доказування між сторонами у цьому процесі.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення предмета доказування у спорах, пов’язаних із визначенням місця проживання дитини
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 99-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 24 трав. 2024 р.) / МВС Украı̈ни, Харків. нац. ун-т внутр. справ ; НАПН України ; Харків. обл. осередок Всеукр. громад. орг. «Асоц. цивілістів Украı̈ни. – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 293-298, 2024) Аніщенко, К. М.; Anishchenko, K. M.
    Проаналізовано предмет доказування у спорах, пов’язаних із визначенням місця проживання дитини. Визначаючи предмет доказування у справах про визначення місця проживання дитини, необхідно виходити із забезпечення найкращих інтересів дитини.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми визначення предмета доказування у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави
    (Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Сер.: Юриспруденція. - 2023. - № 63. - С. 92-96, 2023) Кройтор, В. А.; Kroytor, V. A.
    Досліджено актуальне питання визначення предмета доказування в справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави. Доведено, що позиція вчених, які розуміють предмет доказування в широкому значенні, є спірною. Наголошено, що в цивільному судочинстві слід виділяти загальний предмет доказування по конкретній категорії цивільних справ і конкретний предмет доказування залежно від обставин певної цивільної справи. А вже встановлення конкретного предмета доказування залежить від обставин певної цивільної справи, яка розглядається та вирішується в суді.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми визначення предмета доказування в сучасному цивільному судочинстві України
    (Право і суспільство. - 2023. - № 1. - С. 68-76, 2023) Кройтор, В. А.; Kroytor, V. A.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1849-5721
    Досліджено актуальне питання визначення предмета доказування в сучасному цивільному судочинстві України. Зазначено, що в цивільному судочинстві слід виділяти загальний предмет доказування по конкретній категорії цивільних справ та конкретний предмет доказування залежно від обставин певної цивільної справи. А вже встановлення конкретного предмета доказування залежить від обставин певної цивільної справи, яка розглядається та вирішується в суді.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості взаємовпливу правосвідомості та вимог до правового статусу суб’єктів доказування в цивільному процесі
    (Часопис цивілістики. - 2020. - № 36. - С. 82-88, 2020) Садикова, Я. М.; Sadykova, Y. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-2841-8324; ResearcherID: D-1543-2018
    У статті зроблено спробу в загальному вигляді висвітлити взаємовплив презюмованого рівня правосвідомості конкретного учасника процесуального доказування цивільного процесу з процесуальним статусом цього суб’єкта. Так, законодавство виходить з презумпції високого рівня правосвідомості осіб, якщо кваліфікаційною вимогою до здійснення ними своєї професійної діяльності є наявність вищої юридичної освіти. А це своєю чергою проявляється в правому статуті через ширше коло обов’язків, більш високі вимоги до виконання такими особами цих обов’язків і, відповідно, встановлення більш суворих санкцій за невиконання або неналежне їх виконання тощо.
  • Ескіз
    Документ
    Доказування у справах за позовами про захист прав та інтересів невизначеного кола осіб
    (Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія : Юридичні науки. - 2013. - Вип. 6, т. 1. - С. 50-54, 2013) Степаненко, Т. В.; Stepanenko, T. V.; ORCID: https://orcid.org/0000-0002-2323-987X; ResearcherID: I-7765-2016
    У статті розглянуто питання, пов'язані із здійсненням доказування у цивільних справах за позовами про захист прав невизначеного кола осіб.