Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Ескіз
    Документ
    Правові наслідки вчинення окремих категорій кримінальних проступків в контексті перехідного правосуддя в Україні
    (Європейські перспективи. - 2023. - № 3. - С. 191-198, 2023) Орлов, Ю. В.; Orlov, Yu. V.
    Стаття присвячена дослідженню правових наслідків вчинення окремих категорій кримінальних проступків в контексті перехідного правосуддя в Україні. Виділено дві групи кримінальних проступків: воєнно-контекстуальні та ординарні, вчинювані у контексті збройного конфлікту. Перші – представлені колабораційною діяльністю (ч. ч. 1, 2 ст. 111-1 КК України). Другі – порушення недоторканності житла (ч. 1 ст. 162 КК України), порушення недоторканності приватного життя (ч. 1 ст. 182 КК України), ч. 1 самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво (ст. 197-1 КК України). Обґрунтовуються критерії застосування звільнення від покарання або його відбування на підставі закону про амністію, а також звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням з потерпілим за вчинення вказаних кримінальних проступків в контексті перехідного правосуддя.
  • Ескіз
    Документ
    Звільнення суб’єкта невиконання судового рішення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею його на поруки: теоретико-прикладний аспект
    (Науковий вісник публічного та приватного права. - 2016. - Вип. 2, ч. 2. - С. 316-321, 2016) Букач, М. О.; Bukach , M. O.
    Статтю присвячено проблемним аспектам звільнення суб’єкта невиконання судового рішення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею його на поруки. Зазначено, що успішне забезпечення охорони правосуддя в частині належного виконання судового рішення може бути досягнуто не лише шляхом застосування до суб’єкта невиконання судового рішення кримінального покарання, але й у разі його звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею на поруки. Наголошено, що реалізація цього виду звільнення від кримінальної відповідальності у разі вчинення особою злочину, передбаченого частиною першою або другою статті 382 Кримінального кодексу України, залежить від установлення причинно-факторного комплексу його здійснення, обов’язкову складову якого становлять заходи виховного характеру, які мають бути не лише конкретизовані у відповідному процесуальному документі, але й проконтрольовані за способом їх застосування уповноваженими на це особами.
  • Ескіз
    Документ
    Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням із потерпілим за вчинення злочину проти встановленого порядку несення військової служби: теоретико-прикладний аспект
    (Науковий вісник публічного та приватного права. - 2017. - Вип. 5, т. 2. - С. 215-221, 2017) Купар, Д. Ю.; Kupar, D. Yu.
    З огляду на приписи ст. 46, а також ч. 4 ст. 401 Кримінального кодексу України досліджуються підстави й умови (передумови) звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням із потерпілим за вчинення визначених законом злочинів проти встановленого порядку несення військової служби. На цій підставі формулюються власні узагальнюючі висновки щодо особливостей реалізації цього екстраординарного виду звільнення від кримінальної відповідальності.
  • Ескіз
    Документ
    Звільнення від кримінальної відповідальності за скоєння злочину проти встановленого порядку несення військової служби: поняття та ознаки
    (Науковий вісник публічного та приватного права. - 2017. - Вип. 6, т. 2. - С. 201-206, 2017) Купар, Д. Ю.; Kupar, D. Yu.
    Досліджено основні концептуальні підходи щодо загального розуміня поняття звільнення від кримінальної відповідальності і на цій підставі з огляду на особливості законодавчої регламентації ч. 4 ст. 401 КК України, сформульовано поняття звільнення від кримінальної відповідальності за скоєння злочину проти встановленого порядку несення військової служби, виокремлено його ознаки.
  • Ескіз
    Публікація
    Щодо звільнення від кримінальної відповідальності медичних працівників під час пандемії COVID-19
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті правової інтеграції: матеріали ХІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 21-22 трав. 2021 р.). – Суми: Видав. дім «Ельдорадо», 2021. – С. 80-82, 2021) Вапсва, Ю. А.; Vapsva, Yu. A.; Юрій Вапсва
    Відзначено, що питання звільнення медичних працівників від кримінальної відповідальності під час пандемії потребує доопрацювання. Повинні бути вироблені чіткі критерії притягнення до відповідальності медичних працівників при наявності помилки в їх діяннях.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі міркування щодо трансформації звільнення від кримінальної відповідальності у звільнення від покарання
    (Міжнародний журнал "Право і суспільство". – 2019. – Вип. 9. – С. 100-105, 2019) Ященко, А. М.; Yashchenko, A. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3956-3487; Ященко, С. О.; Yashchenko, S. O.
    Наголошено, що Кримінальним законодавством України регламентована низка заходів кримінально-правового характеру, які за своїм змістом можуть бути як каральними, так і іншими некаральними. До каральних заходів кримінально-правового характеру належать різні за своєю суворістю види покарань (ст. 51 КК України). Некаральні (інші) заходи кримінально-правового характеру становлять заходи, засновані на заохочені, примусі або гуманістичних засадах і недоцільності здійснення подальшого кримінального провадження. Останні, у свою чергу, з огляду на їх взаємозв’язок із кримінальною відповідальністю поділяються на заходи, що реалізуються лише через кримінальну відповідальність або заходи, що реалізуються виключно поза межами такої відповідальності.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі міркування з приводу нормативної визначеності в проекті нового КК України положень про звільнення від кримінальної відповідальності
    (Український дослідницький простір в умовах війни: адаптація й перезавантаження технічних і юридичних наук: зб. матеріалів доп. учасників міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків-Рига, 31 трав. 2022 р.). – Харків, 2022. – С. 240-242, 2022) Ященко, А. М.; Yashchenko, A. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3956-3487
    Розглянуто окремі положення проекту нового КК України, кримінально-правовим наслідком застосування яких є звільнення від кримінальної відповідальності, а точніше звільнення від притягнення до кримінальної відповідальності.
  • Ескіз
    Документ
    Інші заходи кримінально-правового характеру: поняття та види
    (Право та державне управління. - 2017. - № 4 (29), т. 1. - С. 143-148, 2017) Ященко, А. М.; Yashchenko, A. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3956-3487
    Розглянуто доктринальні погляди щодо формулювання поняття інших заходів кримінально-правового характеру та поділу їх на види. У результаті їх дослідження, з урахуванням системного аналізу окремих положень чинного Кримінального кодексу України, запропоновано власний варіант визначення поняття інших заходів кримінально-правового характеру та їх класифікації.
  • Ескіз
    Документ
    Звільнення особи від кримінальної відповідальності за скоєння злочинів проти порядку несення військової служби: історія та сучасність
    (Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Сер. : Юриспруденція. – 2017. - № 30, т. 2. – С. 76-79, 2017) Купар, Д. Ю.; Kupar, D. Yu.
    Досліджено пам’ятки вітчизняного права, а також доктринальні положення щодо виникнення та розвитку законодавства про звільнення від кримінальної відповідальності за скоєння злочинів проти порядку несення військової служби та сформулюванно на цій підставі власні узагальнюючі висновки, які спрямовані на можливе удосконалення окремих положень чинного кримінального законодавства, що стосується звільнення від кримінальної відповідальності у разі вчинення цих видів злочинів Особливої частини КК України. Monuments of domestic law, as well as doctrinal provisions on the emergence and development of legislation on exemption from criminal liability for crimes against military service and formulated on this basis their own generalized conclusions aimed at possible improvement of certain provisions of current criminal law release from criminal liability in case of committing these types of crimes of the Special Part of the Criminal Code of Ukraine. Исследованы памятники отечественного права, а также доктринальные положения относительно возникновения и развития законодательства об освобождении от уголовной ответственности за совершение преступлений против порядка несения военной службы и сформулюваны на этом основании собственные обобщающие выводы, направленные на возможное усовершенствования отдельных положений действующего уголовного законодательства, касающегося освобождение от уголовной ответственности в случае совершения этих видов преступлений Особенной части УК Украины.
  • Ескіз
    Документ
    Звільнення від кримінальної відповідальності за злочини проти порядку несення військової служби : автореф. дис.
    (Харків, 2018) Купар, Д. Ю.; Kupar, D. Yu.; Ященко, А. М. - науковий керівник
    Дисертація присвячена розробленню науково обґрунтованих напрямів удосконалення правового регулювання та застосування звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення злочинів проти встановленого порядку несення військової служби. На основі всебічного комплексного аналізу наукової літератури, емпіричних матеріалів та вивчення міжнародної і зарубіжної практики застосування звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення військового злочину проаналізовано стан наукової розробки цієї проблематики, ґенезу формування аналізованого явища, визначено правову природу заходів, передбачених ДС ЗСУ, сформульовано поняття та визначено їх види, встановлено підстави, суб’єктів та порядок застосування поряд зі звільненням суб’єкта військового злочину від кримінальної відповідальності за нормами Загальної частини КК України, запропоновано шляхи розвитку та вдосконалення чинного законодавства в частині регламентації цього кримінально-правового явища.