Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Публікація
    Знову про колізії чинного КК України
    (Війна в Україні: зроблені висновки та незасвоєні уроки: зб. тез Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Львів, 22–23 лют.о 2024 р.) / МВС України, Львів. держ. ун-т внутр. справ, НАПН України, Консульт. місія ЄС. – Київ – Львів – Харків, 2024. – С. 498-500, 2024) Лизогуб, Я. Г.; Lyzohub, Ya. G.; Лизогуб Ярослав Григорович
    Розглянуто колізії чинного Кримінального кодексу України щодо статей 111-1 «Колабораційна діяльність» і 111-2 «Пособництво державі агресору».
  • Ескіз
    Документ
    Щодо питання колабораціонізму на окупованих територіях
    (Злочинність і протидія їй в умовах війни та у повоєнній перспективі: міждисциплінарна панорама : зб. тез доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 19 квіт. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 228-231, 2024) Амельченко, Н. А.; Amelchenko, N. A.
    Розглянуто проблему визначення такого поняття як колабораційна діяльність. Наголошено на необхідності внести доповнення до ст. 111-1 КК України, щоб більш обʼєктивно та обґрунтовано притягати злочинців до кримінальної відповідальності.
  • Ескіз
    Публікація
    Науковий висновок Харківського національного університету внутрішніх справ до проєкту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність» (реєстр. № 7647 від 08.08.2022)
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2023) Татаров, О. Ю.; Tatarov, O. Yu.; Сокуренко, В. В.; Sokurenko, V. V.; Бугайчук, К. Л.; Bugaychuk, K. L.; Моргунов, О. А.; Morhunov, O. A.; Семенишин, М. О.; Semenyshyn, M. O.; Костянтин Бугайчук; Valerii Sokurenko
    Підкреслено, що кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність – один з важливих інструментів стримування країни-агресора через виставлення функціональних, організаційно-правових заслонів сприянню її деструктивній, антигуманній, злочинній діяльності в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми притягнення до кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 17 травн. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 415-418, 2023) Перепеліцина, С. Д.; Perepelitsyna, S. D.
    Визначено, що колабораціонізм – це співпраця населення з ворогом в інтересах загарбника на шкоду самій державі чи її союзників, за що передбачена кримінальна відповідальність. В Україні санкції за дані діяння збільшилися у зв’язку з повномасштабним вторгненням та зазіханням на територіальну цілісність та суверенітет держави країною-агресором. Наголошено на розмежуванні складу державної зради та колабораційної діяльності в частині переходу на бік ворога в умовах воєнного стану.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінальна відповідальність за прояви колабораційної діяльності, передбаченої частинами першою та другою статті 111-1 КК України: поняття, ознаки, форми та ефективність
    (Злочинність і протидія їй в умовах війни: глобальний, регіональний та національний виміри: зб. доп. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 12 квіт. 2023 р.). – Харків: ХНУВС, 2023. – С. 278-281, 2023) Ященко, А. М.; Yashchenko, A. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3956-3487
    Зазначено, що кримінальна відповідальність за прояви колабораційної діяльності, передбаченої ч. 1 та 2 ст. 111-1 КК України може бути репрезентована трьома можливими формами. Однак основною такою формою є засудження (осуд) винного з призначенням покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, зазнаванням обмежень правового статусу, зумовлених судимістю протягом строку реального відбування цього виду покарання, а також відчуттям засудженим наслідків спеціальної конфіскації та настанням можливих наслідків майнового, компенсаційного або організаційно-правового характеру щодо юридичної особи.
  • Ескіз
    Документ
    Колабораційна діяльність: деякі проблеми криміналізації та правозастосування
    (Злочинність і протидія їй в умовах війни: глобальний, регіональний та національний виміри: зб. доп. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 12 квіт. 2023 р.). – Харків: ХНУВС, 2023. – С. 26-28, 2023) Авдєєв, О. О.; Avdeiev, O. O.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-4203-8165
    Підкреслено, що колабораціонізм як явище підриває національну безпеку України та становить безпосередню загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності, конституційного ладу та іншим національним інтересам України, тому повинен нести за собою відповідальність, встановлену законом. Перед нашою державою стоїть завдання самостійно шукати рішення про модель відповідальності за колабораційну діяльність у ході збройної агресії рф проти України, спираючись як на попередню практику застосування такої відповідальності, так і на сучасні підходи.