Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 18
  • Ескіз
    Документ
    Зміни до підстав кримінальної відповідальності за катування як реакція на виклики збройної агресії проти України
    (Українська і польська молодь: спільне майбутнє – безпечна Європа: матеріали міжнар. молодіж. кругл. столу (м. Харків, 28 листоп. 2024 р.). – Харків: ХНУВС, 2024. – С. 22-25, 2024) Липницька, А. О.; Lypnytska, A. O.
    Підкреслено, що питання протидії катуванням взагалі, та забезпечення невідворотності покарання за такі акти зокрема, набуло важливого й актуального значення у період повномасштабного вторгнення в Україну, оскільки існують численні задокументовані випадки застосування учасниками вторгнення катувань до українських громадян і військовополонених, що є грубим порушенням Женевських конвенцій. Зазначено, що відхилення від Женевських конвенцій не допускаються навіть у випадках війни або істотної небезпеки для життя населення.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі новації кримінальної відповідальності за службову недбалість
    (Українська і польська молодь: спільне майбутнє – безпечна Європа: матеріали міжнар. молодіж. кругл. столу (м. Харків, 28 листоп. 2024 р.). – Харків: ХНУВС, 2024. – С. 17-18, 2024) Звегінцев, А. І.; Zvehintsev, A. I.
    Проаналізовано деякі новації кримінальної відповідальності за службову недбалість, передбаченої ст. 367 Кримінального кодексу України.
  • Ескіз
    Документ
    Впровадження пробаційного нагляду в Кримінальному кодексі України
    (Українська і польська молодь: спільне майбутнє – безпечна Європа: матеріали міжнар. молодіж. кругл. столу (м. Харків, 28 листоп. 2024 р.). – Харків: ХНУВС, 2024. – С. 10-13, 2024) Болжеларський, Д. С.; Bolzhelarskyi, D. S.
    Доведено, що сучасний підхід стосовно пробації у кримінальному праві України, який будується на принципах гуманізації та економічної раціональності, наголошуючи на необхідності інтеграції правопорушників у суспільство та дотриманні європейських стандартів правосуддя, сприятиме забезпеченню прав людини, оптимізації роботи правоохоронної системи, політичній та економічній інтеграції до ЄС.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив воєнного стану на кримінальне законодавство України
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 510-512, 2024) Присяжнюк, В. В.; Prysiazhniuk, V. V.
    Зазначено, що введення воєнного стану в Україні 24 лютого 2022 року суттєво вплинуло на всі сфери життя, в тому числі й на законодавство. Кримінальне право не стало винятком. Прийняті закони, які змінили Кримінальний кодекс України, посиливши кримінальну відповідальність за ряд кримінальних правопорушень в умовах воєнного стану. Також вважливими змінами кримінального законодавства України під час широкомасштабного вторгнення РФ є те, що долучили нові види кримінальних правопорушень, такі як: колабораціонізм (ст. 111-1 КК); публічні заклики до агресії проти України (ст. 442 КК); розповсюдження дезінформації (ст. 436 КК). Також ми можемо помітити обмеження певних прав.
  • Ескіз
    Публікація
    Особливості кримінальної відповідальності поліцейських, що проходять службу в підрозділі поліції особливого призначення «Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України “Лють”»
    (Міжнародна та національна безпека: теоретичні і прикладні аспекти : матеріали VІІІ Міжнар. наук.- практ. конф. (м. Дніпро, 15 берез. 2024 р.) : у 2-х ч. – Дніпро : ДДУВС, 2024. – Ч. І. – С. 581-582, 2024) Пінчук, Р. С.; Pinchuk, R. S.; Чишко, К. О.; Chyshko, K. O.; Чишко Катерина Олександрівна
    Розглянуто особливості кримінальної відповідальності поліцейських, що проходять службу в підрозділі поліції особливого призначення «Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України “Лють”».
  • Ескіз
    Публікація
    Знову про колізії чинного КК України
    (Війна в Україні: зроблені висновки та незасвоєні уроки: зб. тез Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Львів, 22–23 лют.о 2024 р.) / МВС України, Львів. держ. ун-т внутр. справ, НАПН України, Консульт. місія ЄС. – Київ – Львів – Харків, 2024. – С. 498-500, 2024) Лизогуб, Я. Г.; Lyzohub, Ya. G.; Лизогуб Ярослав Григорович
    Розглянуто колізії чинного Кримінального кодексу України щодо статей 111-1 «Колабораційна діяльність» і 111-2 «Пособництво державі агресору».
  • Ескіз
    Документ
    Деякі питання амністії у 2024 році у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації для участі у захисті суверенітету і державної цілісності України
    (Війна в Україні: зроблені висновки та незасвоєні уроки: зб. тез Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Львів, 22–23 лют.о 2024 р.) / МВС України, Львів. держ. ун-т внутр. справ, НАПН України, Консульт. місія ЄС. – Київ – Львів – Харків, 2024. – С. 224-228, 2024) Галкіна, О. М.; Halkina, O. M.
    Проаналізовано проєкт Закону «Про амністію у 2024 році у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації для участі у захисті суверенітету і державної цілісності України» та основні його положення. Особливу увагу приділено умовам для амністії засуджених та статтям, за якими амністія не може бути застосована. Надано авторські пропозиції і рекомендації до законопроєкту.
  • Ескіз
    Публікація
    Удосконалення кримінально-правового захисту життя комбатантів: від вимог верховенства права до задач перехідного правосуддя
    (Правові реалії сьогодення : матеріали І Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 15 трав. 2024 р.). – Харків, 2024. – С. 34-37, 2024) Орлов, Ю. В.; Orlov, Yu. V.; Орлов Юрій Володимирович
    Тези доповіді з теми "Удосконалення кримінально-правового захисту життя комбатантів: від вимог верховенства права до задач перехідного правосуддя" підготовлено на виконання проєкту «Захист прав людини в концепції перехідного правосуддя: українська модель» (реєстр. номер 2022.01/0204), що виконується за підтримки Національного фонду досліджень України.
  • Ескіз
    Документ
    Проблема змішаної (складної, подвійної) форми вини та кваліфікація кримінальних правопорушень у сфері інтелектуальної власності
    (Legal science and education in Ukraine and EU countries: a paradigm shift : Collective monograph. - Riga, Latvia : “Baltija Publishing”, 2021. - P. 453-480, 2021) Харченко, В. Б.; Kharchenko, V. B.
    За сучасних умов розбудови України за інноваційним шляхом дедалі більшої значущості набуває всебічна охорона прав на об’єкти інтелектуальної власності. У зв’язку з цим забезпечення охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності набуває нових пріоритетів. Водночас питання здійснення належної кримінально-правової оцінки реальних внутрішніх проявів особи при вчиненні нею порушення прав на об’єкти інтелектуальної власності, а також суб’єктивного ставлення до наслідків такого діяння має істотне значення для реалізації основоположних засад кримінального права, зокрема в аспекті недопустимості об’єктивного ставлення у вину. Результати аналізу практики застосування ст. 176, 177, 229, 231 та 232 КК України дозволяють стверджувати, що в окремих випадках вина особи може бути умисною щодо діяння та необережною щодо його наслідків. Отже, з’ясування поняття й ознак злочину, вчиненого із двома формами вини, має велике теоретичне та практичне значення. Суб’єктивна сторона кримінального правопорушення, передбаченого ст. 231 КК, визначається залежно від форми його вчинення та психічного ставлення особи до різних об’єктивних ознак: 1) прямий умисел щодо збирання відомостей, які становлять комерційну таємницю; 2) прямий або непрямий умисел щодо подальшого незаконного використання таких відомостей і 3) умисел (прямий чи непрямий) або необережність (кримінальна протиправна самовпевненість чи кримінальна протиправна недбалість) щодо завдання істотної шкоди особі, яка правомірно визначила інформацію як комерційну таємницю. У разі вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 232 КК, винний усвідомлює, що розголошує комерційну таємницю без згоди її володільця і бажає цього (прямий умисел). Щодо спричинення такою поведінкою наслідків у вигляді істотної шкоди, то вина може бути як у формі умислу (прямого чи непрямого), так і у формі необережності (кримінальна протиправна самовпевненість чи кримінальна протиправна недбалість).
  • Ескіз
    Документ
    Виправлення та ресоціалізація осіб, засуджених за злочини проти громадського порядку та моральності, в Україні : дисертація
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Заїка, Д. Є.; Zaika, D. Ye.; Денисов, С. Ф. - науковий керівник
    У дисертації досліджено історико-філософську еволюцію виправлення та ресоціалізації, як процесів. Запропоновано періодизацію вітчизняної історії розвитку виправлення та ресоціалізації засуджених.