Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Щодо конкуренції між термінами "кримінально-правова політика" та "політика протидії злочинності"
    (Форум Права. – 2022. – № 2 (73). – С. 22-28, 2022) Лантінов, Я. О.; Lantinov, Ya. O.; ORCID: https://orcid.org/0000-0002-1858-6842
    Постановка проблеми. Вироблені вітчизняними науковцями поняття "уголовна політика", "кримінальна політика", "антикримінальна політика", "кримінально-правова політика", "політика боротьби зі злочинністю", "політика протидії злочинності" та інші конкурують за місце у кримінально-правовій терміносистемі. Ця обставина є контрпродуктивною для наукових досліджень і дезорієнтуючою для навчання. Метою публікації є з'ясування особливостей змісту понять, які конкурують, та встановлення шляхів вирішення вказаної проблеми. Для цього були поставлені завдання – з'ясувати зміст і характеристики авторських визначень вищевказаного типу; перевірити їх відповідність ознакам терміну (члена термінологічного апарату) та можливість і доцільність пропозиції нового варіанту, який би зменшував ступінь суперечливості у кримінально-правовому дискурсі. Особливостями методики дослідження є визнання обов'язковими критеріями "фальсифікованості", "перевіряльності", "продуктивності", "логічності". Основним методом дослідження виступив формально-догматичний метод, у рамках якого використовуються дедуктивні, індуктивні та традуктивні судження. Формально-догматичний метод застосовувався для з'ясування змісту теоретичних конструктів шляхом їх аналіза, порівняння та встановлення відповідності правилам віднесення до понять і термінів. Також здійснено рецепцію чотирьохчленної класифікації, запропоновану В.І. Борисовим та П.Л. Фрісом, яка була використана при аналізі відповідних понять. Крім того, були застосовані інтернет-пошук, мислений експеримент, елементи системного методу. До результатів дослідження входять: констатація невідповідності аналізованих авторських визначень вимогам до членів термінологічних апаратів (терміносистем); обґрунтовується теза про доцільність формування проміжного (не остаточного) терміну, який позначав би явище, що виступає загальним відносно "кримінально-правової політики" та "політики протидії злочинності", які виступають поняттями з перехресними обсягами. Висновки. Пропонується в якості такого терміну поняття "кримінально-правова політика протидії злочинності", в якому "політика" розуміється як стратегічний рівень управління суспільством, "кримінально-правова" вказує на засоби реалізації, а "протидії злочинності" вказує на характер і цілі.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінальна політика як наукова течія у сфері протидії злочинності
    (Вісник Кримінологічної асоціації України. - 2013. - № 3. - С. 6-11, 2013) Богатирьов, І. Г.; Литвинов, О. М.; Lytvynov, O. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-2952-8258
    У статі розглядається кримінальна політика як наукова течія у сфері протидії злочинності. Проаналізовано погляди вчених на дану проблему з позиції кримінального права та кримінології.
  • Ескіз
    Документ
    Реалізація кримінально-правової політики України шляхом правозастосування : автореф. дис.
    (Харків, 2016) Тубелець, О. С.; Tubelets, O. S.; Тубелец, О. С.
    Дисертація є першим в Україні комплексним дослідженням питань практичної реалізації кримінально-правової політики України на рівні застосування норм про кримінальну відповідальність. В роботі розглядаються питання реалізації кримінально-правової політики при здійсненні досудового розслідування та судового розгляду кримінальних справ та проваджень протягом періоду часу з 2006 по 2015 рік. Здійснено аналіз правильності застосування норм кримінального закону при кваліфікації діянь під час розслідування злочинів та застосування інституту звільнення від кримінальної відповідальності, здійснено аналіз правильності застосування норм кримінального закону при здійсненні остаточної кваліфікації судом та при призначенні покарання, а також при звільненні від покарання та його відбування. Досліджено основні чинники ефективної реалізації кримінально- правової політики України, висвітлено взаємозв’язок застосування норм та інститутів кримінального права та ефективності кримінально-правової політики. На підставі результатів проведених досліджень сформульовані та обґрунтовані пропозиції щодо вдосконалення ряду положень кримінально-правової науки, чинного законодавства України шляхом внесення змін до статей, що регламентують основоположні засади механізму кримінально-правового регулювання.