Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Правові наслідки вчинення окремих категорій кримінальних проступків в контексті перехідного правосуддя в Україні
    (Європейські перспективи. - 2023. - № 3. - С. 191-198, 2023) Орлов, Ю. В.; Orlov, Yu. V.
    Стаття присвячена дослідженню правових наслідків вчинення окремих категорій кримінальних проступків в контексті перехідного правосуддя в Україні. Виділено дві групи кримінальних проступків: воєнно-контекстуальні та ординарні, вчинювані у контексті збройного конфлікту. Перші – представлені колабораційною діяльністю (ч. ч. 1, 2 ст. 111-1 КК України). Другі – порушення недоторканності житла (ч. 1 ст. 162 КК України), порушення недоторканності приватного життя (ч. 1 ст. 182 КК України), ч. 1 самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво (ст. 197-1 КК України). Обґрунтовуються критерії застосування звільнення від покарання або його відбування на підставі закону про амністію, а також звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням з потерпілим за вчинення вказаних кримінальних проступків в контексті перехідного правосуддя.
  • Ескіз
    Документ
    Звільнення суб’єкта невиконання судового рішення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею його на поруки: теоретико-прикладний аспект
    (Науковий вісник публічного та приватного права. - 2016. - Вип. 2, ч. 2. - С. 316-321, 2016) Букач, М. О.; Bukach , M. O.
    Статтю присвячено проблемним аспектам звільнення суб’єкта невиконання судового рішення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею його на поруки. Зазначено, що успішне забезпечення охорони правосуддя в частині належного виконання судового рішення може бути досягнуто не лише шляхом застосування до суб’єкта невиконання судового рішення кримінального покарання, але й у разі його звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею на поруки. Наголошено, що реалізація цього виду звільнення від кримінальної відповідальності у разі вчинення особою злочину, передбаченого частиною першою або другою статті 382 Кримінального кодексу України, залежить від установлення причинно-факторного комплексу його здійснення, обов’язкову складову якого становлять заходи виховного характеру, які мають бути не лише конкретизовані у відповідному процесуальному документі, але й проконтрольовані за способом їх застосування уповноваженими на це особами.
  • Ескіз
    Документ
    Звільнення від кримінальної відповідальності за скоєння злочину проти встановленого порядку несення військової служби: поняття та ознаки
    (Науковий вісник публічного та приватного права. - 2017. - Вип. 6, т. 2. - С. 201-206, 2017) Купар, Д. Ю.; Kupar, D. Yu.
    Досліджено основні концептуальні підходи щодо загального розуміня поняття звільнення від кримінальної відповідальності і на цій підставі з огляду на особливості законодавчої регламентації ч. 4 ст. 401 КК України, сформульовано поняття звільнення від кримінальної відповідальності за скоєння злочину проти встановленого порядку несення військової служби, виокремлено його ознаки.
  • Ескіз
    Публікація
    Щодо звільнення від кримінальної відповідальності медичних працівників під час пандемії COVID-19
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті правової інтеграції: матеріали ХІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 21-22 трав. 2021 р.). – Суми: Видав. дім «Ельдорадо», 2021. – С. 80-82, 2021) Вапсва, Ю. А.; Vapsva, Yu. A.; Юрій Вапсва
    Відзначено, що питання звільнення медичних працівників від кримінальної відповідальності під час пандемії потребує доопрацювання. Повинні бути вироблені чіткі критерії притягнення до відповідальності медичних працівників при наявності помилки в їх діяннях.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі міркування щодо трансформації звільнення від кримінальної відповідальності у звільнення від покарання
    (Міжнародний журнал "Право і суспільство". – 2019. – Вип. 9. – С. 100-105, 2019) Ященко, А. М.; Yashchenko, A. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3956-3487; Ященко, С. О.; Yashchenko, S. O.
    Наголошено, що Кримінальним законодавством України регламентована низка заходів кримінально-правового характеру, які за своїм змістом можуть бути як каральними, так і іншими некаральними. До каральних заходів кримінально-правового характеру належать різні за своєю суворістю види покарань (ст. 51 КК України). Некаральні (інші) заходи кримінально-правового характеру становлять заходи, засновані на заохочені, примусі або гуманістичних засадах і недоцільності здійснення подальшого кримінального провадження. Останні, у свою чергу, з огляду на їх взаємозв’язок із кримінальною відповідальністю поділяються на заходи, що реалізуються лише через кримінальну відповідальність або заходи, що реалізуються виключно поза межами такої відповідальності.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі міркування з приводу нормативної визначеності в проекті нового КК України положень про звільнення від кримінальної відповідальності
    (Український дослідницький простір в умовах війни: адаптація й перезавантаження технічних і юридичних наук: зб. матеріалів доп. учасників міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків-Рига, 31 трав. 2022 р.). – Харків, 2022. – С. 240-242, 2022) Ященко, А. М.; Yashchenko, A. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3956-3487
    Розглянуто окремі положення проекту нового КК України, кримінально-правовим наслідком застосування яких є звільнення від кримінальної відповідальності, а точніше звільнення від притягнення до кримінальної відповідальності.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правові наслідки злочинного ухилення від сплати коштів на утримання дітей або батьків (критичний аналіз та перспективи вдосконалення)
    (Вісник Кримінологічної асоціації України. - 2014. - № 8. - С. 228-236., 2014) Семеногов, І. В.; Semenohov, I. V.
    Проаналізовано типові правові наслідки, встановлені кримінальним законодавством за злісне ухилення батьків від сплати коштів на утримання дітей та злісне ухилення дітей від утримання батьків. Сформульовано пропозиції по вдосконаленню кримінально-правових наслідків злочинів, передбачених статтями 164, 165 Кримінального кодексу України.