Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Історія запровадження кримінальної відповідальності за невиконання судового рішення
    (Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія : Юридичні науки. - 2015. - Вип. 6, т. 3. - С. 15-19, 2015) Букач, М. О.; Bukach, M. O.
    У статті проаналізовані історично-правові аспекти кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду, починаючи з XI ст. до сьогодення. На основі дослідження окремих пам’яток права та приписів сучасного законодавства зроблено висновки про появу та розвиток норм, які забезпечували виконання судових рішень.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінальне законодавство України щодо протидії торгівлі людьми
    (Актуальні проблеми кримінального права та кримінології у світлі реформування кримінальної юстиції : зб. тез доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків, 19 трав. 2016 р.). – Харків : ХНУВС, 2016. – С. 37-38, 2016) Черевко, К. О.; Cherevko, K. O.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-3384-8388
    Показано генезис проблем кримінальної відповідальності за окремі види злочинів на базі аналізу кримінального законодавства минулих років і практики його застосування. Досліджено розвиток кримінального законодавства України щодо протидії торгівлі людьми на сучасному етапі.
  • Ескіз
    Публікація
    Розвиток інституту помилування в Україні
    (Juris Europensis Scientia. – 2022. – Вип. 1. – С. 95-98, 2022) Давиденко, В. Л.; Davydenko, V. L.; Канібер, Ю. М.; Kaniber, Yu. M.; Канібер Юрій Миколайович
    Досліджено розвиток інституту помилування в Україні з 1918 року по сучасний період. Надано історичний та нормативно-правовий аналіз запровадження та реалізації спеціального виду звільнення від відбування покарання. Зазначено, що реформування пенітенціарної системи потребує удосконалення процедури, пов’язаної із призначенням та виконанням кримінальних покарань та більш широким впровадженням в кримінальну та кримінально-виконавчу політику принципів гуманізації, індивідуалізації та справедливості. Запропоновано внесення змін та доповнень до порядку здійснення помилування, які дозволять у повній мірі відповідати принципу справедливості та гуманізму. А саме, законодавчо закріпити можливість участі потерпілих та осіб, які клопочуть про помилування у засіданні органу, який вирішує питання про помилування. Також публікувати на офіційному вебсайті Офісу Президента щомісячно інформацію про стан розгляду клопотань про помилування, кількість задоволених клопотань та кількість відмови у помилуванні із мотивованим поясненням причин.
  • Ескіз
    Документ
    Historical transformation of criminal liability for violation of rules related to traffic or driving safety by drivers
    (Visegrad journal on human rights. – 2019. – № 2 (Vol. 1). – P. 25-30, 2019) Beschastna, V. V.; Бесчастна, В. В.
    Розглянуто основні історичні етапи становлення норм про кримінальну відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами. Приділено увагу змінам диспозиції аналізованої норми та покарання за її порушення на різних етапах розвитку української держави. Визначено перспективи внесення змін до зазначеної норми законопроектом про кримінальні проступки.
  • Ескіз
    Документ
    Інформація приватного характеру з ознаками таємниці як об’єкт кримінально-правової охорони в XIX–XX століттях
    (Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Сер.: Юридичні науки. - 2020. - Т. 31 (70), № 6. - С. 81-87, 2020) Хлопов, А. О.; Khlopov, A. O.
    Досліджено історичний розвиток уявлень щодо приватного життя людини з позиції інформації приватного характеру з ознаками таємниці як об’єкта кримінально-правової охорони, покликаного забезпечити недоторканність різних аспектів приватної життєдіяльності. Проаналізовано законодавство у сфері недоторканності приватного життя, передумови його формування на теренах українських земель та за кордоном.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правова характеристика поганого поводження з військовополоненими (ст. 434 Кримінального кодексу України) : автореф. дис.
    (Харків, 2019) Бадюков, Ю. В.; Badiukov, Yu. V.; Житний, О. О. - науковий керівник
    У дослідженні здійснено кримінально-правовий аналіз поганого поводження з військовополоненими (ст. 434 КК України). Простежено розвиток заборонного припису про відповідальність за погане поводження з військовополоненими у історичному та міжнародно-правовому аспектах. Здійснено оцінку норми про поводження з військовополоненими на її відповідність приписам міжнародного права, що визначають «правила ведення оголошеної війни чи будь-якого іншого збройного конфлікту». Надано характеристику родового і безпосередніх об’єктів злочину, визначено коло потерпілих від злочинів, відповідальність за які передбачено ст. 434 КК України. Виявлено та пояснено банкетний характер кримінально-правової заборони щодо поганого поводження з військовополоненими. Проаналізовано кримінально-правовий зміст діянь «погане поводження», «недбале виконання обов’язків щодо хворих і поранених», визначено ознаки спеціального суб’єкта злочину. Розглянуто зміст ознак суб’єктивної сторони злочинів, передбачених ст. 434 КК України та надано їх характеристику. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення законодавчої конструкції заборонного припису та практики його застосування.
  • Ескіз
    Документ
    Історико-правовий аналіз виникнення та розвитку інституту умовно-дострокового звільнення від відбування покарання
    (Вісник Кримінологічної асоціації України. - 2015. - № 1 (9). - С. 79-93., 2015) Казначеєва, Д. В.; Kaznacheieva, D. V.
    Проведено історико-правовий аналіз становлення інституту умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, наголошено на доцільності внесення змін до кримінального законодавства щодо можливості накладання судом на умовно-достроково звільненого під час іспитового строку певних обов’язків або застосування пробації.