Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Суб`єктивна сторона злочину, передбаченого п. 3 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України
    (Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право . - 2013. - Вип. 21, ч. 1, т. 3. - С. 41-43, 2013) Каранікола, О. П.; Karanikola, О. P.;
    Стаття присвячена аналізу ознак суб’єктивної сторони злочину, передбаченого п. 3 ч. 2 ст. 115 КК України. Акцентується увага на тому, що вчинення цього злочину характеризується виною у формі умислу, як прямого, так і непрямого.
  • Ескіз
    Документ
    Окремі питання розслідування та кваліфікації умисних убивств, скоєних за умов «неочевидності»
    (Підготовка охоронців правопорядку в Харкові (1917–2017 рр.) : зб. наук. ст. і тез доп. на наук.-практ. конф. до 100-річчя підготовки охоронців правопорядку в Харкові (м. Харків, 25 листоп. 2017 р.) . – Харків: ХНУВС, 2017. – С. 318, 2017) Шевелев, К. Є.; Shevelev, K. Ye.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-3501-5021
    У тезах доповіді розкрито окремі питання розслідування та кваліфікації умисних убивств, скоєних за умов «неочевидності».
  • Ескіз
    Документ
    Особливості суб’єктивної сторони умисного вбивства з особливою жорстокістю
    (Форум права. – 2010. – № 3. – С. 415–420, 2010) Смілянський, Я. Г.; Smilianskyi, Ya. H.
    Виявлена специфіка суб’єктивної сторони умисного вбивства з особливою жорстокістю, обумовлена можливою складною багатоваріантністю сполучення прямого та непрямого умислу щодо заподіяння смерті потерпілому та особливих мучень і страждань потерпілого.
  • Ескіз
    Документ
    Особлива жорстокість як кваліфікуюча ознака умисного вбивства
    (Форум права. – 2009. – № 3. – С. 591–596, 2009) Смілянський, Я. Г.; Smilianskyi, Ya. H.
    Виконано аналіз існуючих у теорії кримінального права точок зору, а також положень норм кримінального законодавства України, проведеного з метою визначення ознак і змісту особливої жорстокості як кваліфікуючої ознаки умисного вбивства. Запропоноване авторське визначення поняття особливої жорстокості.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правова охорона життя людини у країнах романо-германської правової сім’ї (порівняльне теоретико-правове дослідження) : автореф. дис.
    (Харків, 2016) Сотула, О. С.; Sotula, O. S.; Сотула, А. С.; Стрельцов, Є. Л. - науковий консультант
    Дисертація присвячена дослідженню проблем кримінально-правової охорони життя людини у країнах романо-германської правової сім’ї і моделюванню на підставі цього аналізу власної концепції кримінально-правової охорони життя людини в умовах зближення та адаптації європейських національних правових систем до законодавства Європейського Союзу. Автором підтримуються наукові положення, що стосуються кримінальної відповідальності за протиправне заподіяння смерті людині, зокрема визначено поняття родового, видового, безпосереднього об’єктів злочинів проти життя, ознаки, які характеризують об’єктивну і суб’єктивну сторону складів злочинів проти життя, суб’єктів цих суспільно небезпечних діянь у рамках законодавства країн романо-германської правової сім’ї. На підставі проведеного аналізу по-новому обґрунтовано необхідність, доцільність і можливість створення самостійного інституту Особливої частини кримінального права «Злочини проти життя людини», шляхом виділення певної групи норм із розділу «Злочини проти життя та здоров’я особи» та об’єднання їх у самостійний розділ Особливої частини Кримінального кодексу України, проект якого пропонується, поряд із внесенням інших змін до Кримінального Кодексу України з метою його удосконалення.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінальна відповідальність за посягання на життя та здоров’я особи, вчинені в стані сильного душевного хвилювання : автореф. дис.
    (Харків, 2004) Байлов, А. В.; Bailov, A. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-6900-1915; Гуторова, Н. О. - науковий керівник
    У дисертації здійснено спеціальне комплексне наукове дослідження проблем кримінальної відповідальності за посягання на життя і здоров’я особи, вчинені в стані сильного душевного хвилювання за кримінальним правом України. Проаналізовано об’єктивні й суб’єктивні ознаки складів злочинів, передбачених статтями 116, 123 КК. З’ясовано поняття „сильне душевне хвилювання”, проводиться співвідношення понять „сильне душевне хвилювання” і „фізіологічний афект”, пропонується у статтях 116, 123 КК термін „сильне душевне хвилювання” замінити терміном „фізіологічний афект”. Досліджуються підстави та причини виникнення фізіологічного афекту. Охарактеризовано особистість потерпілого й особи, яка вчинила посягання на життя і здоров’я особи в стані сильного душевного хвилювання. На підставі отриманих результатів внесено науково обґрунтовані пропозиції, спрямовані на вдосконалення кримінального законодавства України, яке передбачає відповідальність за посягання на життя та здоров’я особи, вчинені в стані сильного душевного хвилювання.
  • Ескіз
    Документ
    Способи вчинення дітовбивства та розмежування умисного вбивства матір’ю своєї новонародженої дитини (ст. 117 КК) та залишення в небезпеці, вчинене матір’ю стосовно новонародженої дитини (ч. 2 ст.135 КК України)
    (Вісник Кримінологічної асоціації України. - 2013. - № 5. - С. 77-84, 2013) Шевченко, О. В.; Shevchenko, O. V.
    У статті розглянуто способи дітовбивства. Автор пропонує удосконалити класифікацію способів активного дітовбивства шляхом доповнення її. Відстоюється позиція, що умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини дійсно може бути вчинене шляхом змішаної бездіяльності. Дається розмежування дітовбивства (117 КК) та залишення в небезпеці, вчинене матір’ю стосовно новонародженої дитини (ч. 2 ст. 135 КК) за об’єктивним та суб’єктивним ознаками складу злочину.
  • Ескіз
    Документ
    Особливий психофізіологічний стан жінки як обов’язкова ознака суб’єкта злочину, передбаченого ст. 117 КК України
    (Вісник Кримінологічної асоціації України. - 2014. - № 6. - С. 98-107., 2014) Шевченко, О. В.; Shevchenko, O. V.
    У статті розглянуто ознаку суб’єкта злочину, передбаченого ст. 117 КК України, а саме «особливий психофізіологічний стан» матері при вчиненні дітовбивства. Досліджуються зміни у фізіологічній, психічній і психологічній сферах материнського організму під час вагітності та пологів. Автор пропонує нову редакцію ст. 117 КК України з зазначенням особливого психофізіологічного стану матері в якості обов’язкової ознаки даного складу злочину.
  • Ескіз
    Документ
    Питання кримінальної відповідальності за погрозу вбивством
    (Вісник Кримінологічної асоціації України. - 2014. - № 8. - С. 129-136., 2014) Бульба, І. В.
    Проаналізовано об’єктивні ознаки злочину, передбаченого статтею 129 Кримінального кодексу України, визначено особливості психічної шкоди, яка заподіюється потерпілому під час вчинення цього злочину, запропоновано зміни до чинного кримінального законодавства щодо злочинів проти життя та здоров’я особи.