Господарське право (Business Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/108

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Проблемні питання відповідальності акціонерного товариства в корпоративних правовідносинах
    (Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Сер.: Право. - 2011. - Вип. 10. - С. 203-206, 2011) Гришина, І. І.; Hryshyna, I. I.
    Здійснено аналіз правової доктрини та сучасного стану національного законодавства, що забезпечує порядок застосування відповідальності до акціонерного товариства як суб’єкта корпоративних правовідносин. Окреслено проблемні питання обов’язків акціонерного товариства та досліджено аспекти відповідальності зазначеного суб’єкта.
  • Ескіз
    Документ
    Корпоративні правовідносини : монографія
    (Харків : ЕКУС, 2021. – 248 с., 2021) Жорнокуй, Ю. М.; Zhornokui, Yu. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-9669-6062; Сліпченко, С. О.; Slipchenko, S. O.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-8891-7152; Жорнокуй, В. Г.; Zhornokui, V. H.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-7706-8538
    Монографія є результатом тривалих досліджень авторів у напрямі визначення правової природи корпоративних правовідносин та їх сутності. У праці проаналізовані сучасні теорії походження корпоративних правових зв’язків, на підставі чого доводиться їх цивільно-правова природа. Розкриваються питання видів корпоративних правовідносин, їх суб’єктного складу та об’єктів, змісту та юридичних фактів, що спрямовані на виникнення, зміну та припинення досліджуваних правових зв’язків. Для науковців і практиків, аспірантів, слухачів магістратури та студентів юридичних навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться проблемами цивільного та корпоративного права.
  • Ескіз
    Документ
    Правомірні очікування як об’єкт корпоративних правовідносин
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. - 2020. - № 3 (90). - С. 50-62, 2020) Сліпченко, С. О.; Slipchenko, S. O.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-8891-7152; Жорнокуй, Ю. М.; Zhornokui, Yu. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-9669-6062
    Проведено аналіз законодавства України, судової практики України та Європейського суду з прав людини, а також доктринальних підходів щодо розуміння правомірних очікувань як об’єктів корпоративних правовідносин. Зроблено висновок, що частка (акція), а по суті участь у товаристві, є активом, пов’язаним із виникненням сприятливих майнових наслідків у майбутньому, і має всі ознаки правомірних очікувань. Правомірні очікування, крім регулятивних корпоративних правовідносин, можуть бути визнані й об’єктом охоронних корпоративних зв’язків, що ґрунтується на фактах порушення права мирного володіння таким майном. Це стосується як порушення права на управління корпорацією, так і відмови від викупу акцій в акціонера як здійснення «права на незгоду».
  • Ескіз
    Документ
    Окремі питання визнання членів органів акціонерного товариства учасниками корпоративного конфлікту
    (Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 9. - С. 8-12, 2015) Жорнокуй, Ю. М.; Zhornokui, Yu. M.
    У статті розглядаються питання визнання органу товариства суб’єктом цивільних відносин і наділення його цивільною правосуб’єктністю, а також визнання такого органу суб’єктом корпоративного управління, який не визнається суб’єктом цивільного права, але набуває статусу суб’єкта корпоративних відносин. An attempt to consider issues related to the recognition of the members of a joint-stock company’s bodies by the parties of the corporate conflict is made in the article. Two basic matters were the scope of the article: 1) recognition of the company’s body as a subject of civil relations and its empowerment with civil legal personality and 2) recognition of such a body as a subject of corporate governance, which is not recognized as a subject of civil law, but acquires the status of a subject of corporate relations. В статье рассматриваются вопросы признания органа общества субъектом гражданских отношений и наделения его гражданской правосубъектностью, а также признания такого органа субъектом корпоративного управления, который не признается субъектом гражданского права, но приобретает статус субъекта корпоративных отношений.
  • Ескіз
    Документ
    Відповідальність акціонерів у рамках корпоративних відносин
    (Підприємництво, господарство і право. – 2019. – № 2. – С. 60-64, 2019) Сядриста, І. І.; Siadrysta, I. I.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-4340-3593
    У статті розглянуто проблемні питання застосування відповідальності до акціонерів у рамках корпоративних відносин. На підставі проведеного аналізу зроблено висновки, що наявність в акціонерів водночас і майнових, й організаційно-управлінських прав щодо акціонерного товариства зумовлює доцільність розгляду питання про запровадження їх додаткової відповідальності за зобов’язаннями відповідної юридичної особи. Для запобігання зловживанням з боку акціонерів, що може порушувати права та законні інтереси інших акціонерів і товариства, між акціонерами може укладатися акціонерний договір про взяття на себе додаткового обов’язку брати участь у загальних зборах. Якщо дії акціонера свідчать про те, що товариство фактично не було самостійною юридичною особою, відокремленою від акціонера, останній повинен нести солідарну відповідальність.
  • Ескіз
    Документ
    Викуп акцій мажоритарним акціонером: за та проти
    (Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 30-34, 2018) Жорнокуй, Ю. М.; Zhornokui, Yu. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-9669-6062
    Стаття присвячена аналізу положень законодавства та правової доктрини України і країн Європейського Союзу щодо розуміння змісту процедури викупу мажоритарним акціонером акцій міноритарних акціонерів відповідно до механізму squeeze out та sell out. Зазначено, що відповідна процедура не має одностайної підтримки в юридичній літературі в контексті порушення суб’єктивних прав міноритарних акціонерів у розрізі примусового позбавлення права власності на акції, які є об’єктом власності, що закріплено Конституцією та Цивільним кодексом України. Увага акцентована на трьох окремих процедурах викупу акцій міноритарних акціонерів: а) за результатами придбання значного пакета акцій товариства; б) придбання акцій приватного акціонерного товариства за наслідками придбання контрольного пакета акцій та в) придбання акцій публічного акціонерного товариства за наслідками придбання контрольного пакета акцій або значного контрольного пакета акцій.