Криміналістика (Criminalistics)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/132

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 450
  • Ескіз
    Публікація
    Духовно-сутнісне переосмислення криміналістики з позицій філософської «теорії віддзеркалення», запропонованої видатним криміналістом Р.С. Бєлкіним
    (Науково-практичний огляд актуальних проблем судової експертизи та криміналістики : зб. матеріалів Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Івано-Франківськ, 18 черв. 2021 р.). – Івано-Франківськ, 2021. – С. 57-62, 2021) Голубош, В. В.; Holubosh, V. V.; Кіцелюк, В. М.; Kitseliuk, V. M.; Бондюк, А. Ф.; Bondiuk, A. F.; Кріцак, І. В.; Kritsak, I. V.; Іван Кріцак
    У криміналістиці склалася історична традиція, яку споконвіків формували багато видатних вчених. Юристу-науковцю, як теоретику так і практику, надзвичайно важливо відкривати для себе той чи інший пласт незвіданої досі галузі знань, щоб заглибитися у сутнісні начала і пізнати нові горизонти наукових розвідок. Для цього необхідно застосувати метод міждисциплінарного дискурсу та перейняти кращі напрацювання з багатьох сфер дослідження.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективність формування методики розслідування доведення до самогубства шляхом використання Інтернет технологій
    (Актуальні проблеми вітчизняної юриспруденції. - 2022. - № 6. - С. 229-236, 2022) Маланчук, А. Г.; Malanchuk, A. H.
    Встановлено, що нагальність формування методики розслідування доведення до самогубства шляхом використання Інтернет технологій продиктована декількома факторами, а саме: щорічним зростанням кількості вчинених самогубств або спроб учинити такі дії в результаті доведення особи до цього взагалі та випадків створення в соціальних мережах «груп смерті» й їх використання для доведення осіб, переважно підлітків, до самогубства; особливою суспільною небезпекою вказаних протиправних діянь; наявністю запиту органів досудового розслідування на криміналістичні рекомендації стосовно продуктивних методів і засобів виявлення та досудове розслідування доведень до самогубства шляхом використання Інтернет технологій; складністю процесу доказування ознак складу кримінального правопорушення в діяннях, пов’язаних з доведенням до самогубства шляхом використання Інтернет технологій; розвитком Інтернет технологій і їх активним використанням у кримінальній протиправній діяльності, в тому числі пов’язаній із доведенням до самогубства; специфікою механізму вчинення доведення до самогубства шляхом використання Інтернет технологій.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми методико-криміналістичного забезпечення розслідування злочинів, пов’язаних із домашнім насильством
    (Злочинність і протидія їй в умовах війни: глобальний, регіональний та національний виміри: зб. доп. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 12 квіт. 2023 р.). – Харків: ХНУВС, 2023. – С. 215-217, 2023) Степанюк, Р. Л.; Stepaniuk, R. L.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-8201-4013
    Розглянуто необхідність розроблення нових методик розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством. У механізмі вчинення останніх предикатне домашнє насильство є обов’язковою ознакою та передумовою вчинення іншого, основного кримінального правопорушення. Воно потребує розслідування разом із основним кримінальним правопорушенням, що надає відповідній криміналістичній методиці ознак комплексної.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості огляду місця події в умовах ведення бойових дій
    (Злочинність і протидія їй в умовах війни: глобальний, регіональний та національний виміри: зб. доп. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 12 квіт. 2023 р.). – Харків: ХНУВС, 2023. – С. 125-126, 2023) Корнієнко, В.В.; Korniienko, V.V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-7682-1281
    Зазначено, що огляд місця події є важливою першочерговою та невідкладною слідчою дією, що направлена на пошук та документування слідів кримінального правопорушення. Її унікальність полягає у сприйнятті слідчим обстановки події у вигляді, яка під впливом часу та умов може швидко змінитися із ризиком втрати слідів та місць їх розташування. Розглянуто специфіку підготовки та виїзд до місця події, а також його проведення з подальшою фіксацією результатів в місцях проведення активних бойових дій. В умовах скороченого часу для оперативного нотування слідчому бажано застосовувати так звані «аудіо чернетки» на місці події, використовуючи мобільний телефон чи диктофон. При огляді великої ділянки події, а також з міркувань безпеки, дуже доцільно застосування аерозйомки.
  • Ескіз
    Документ
    Экспертное исследование идентификационных обозначений на транспортных средствах
    (Pregătirea profesională a cadrelor pentru subdiviziunile Ministerului Afacerilor Interneşi alte organe de drept: Conferinţa ştiinţifico-practică internaţională, 4 decembrie 2020. – Chișinău, 2021. – P. 495-500, 2020) Светличный, В. А.; Світличний, В. А.; Svitlychnyi, V. A.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3381-3350
    В статье рассмотрены вопросы выявления изменений, подделок или замен идентификационного номера, номеров двигателя, шасси или кузова транспортного средства с помощью вихретоковых дефектоскопов.
  • Ескіз
    Документ
    Організаційно-тактичні особливості розслідування організованої злочинності у сфері економіки
    (Актуальні дослідження правової та історичної науки : матеріали Міжнар. наук. Інтернет-конф. : Вип. 47 (м. Тернопіль, Україна – м. Переворськ, Польща, 8-9 лют. 2023 р.). – Тернопіль : ФОП Шпак В.Б. – С. 80-83, 2023) Пашинська, І. В.; Pashynska, I. V.
    З'ясовано, що організаційно-тактичні особливості етапів розслідування організованої злочинності у сфері економіки необхідно розглядати не тільки, як прості тимчасові відрізки досліджуваного процесу, що змінюють один одного, а головним чином, як підсистеми слідчих, оперативно-розшукових, контрольно-перевірочних, організаційно-підготовчих та інших дій, об'єднаних на основі єдності розв'язуваних з їх допомогою завдань, обумовлених стійкою повторюваністю типових слідчих ситуацій та отриманням первинної інформації.
  • Ескіз
    Документ
    Класифікація та структура окремих методик розслідування підроблення документів
    (Актуальні дослідження правової та історичної науки : матеріали Міжнар. наук. Інтернет-конф. : Вип. 47 (м. Тернопіль, Україна – м. Переворськ, Польща, 8-9 лют. 2023 р.). – Тернопіль : ФОП Шпак В.Б. – С. 62-65, 2023) Жердєв, В. К.; Zherdiev, V. K.
    Визначено необхідність формування нового напряму криміналістичних досліджень, присвячених виявленню та розслідуванню кримінальних правопорушень вчинених у сфері економічної діяльності з використанням підробки документів. Комплексне вивчення цієї багатогранної та актуальної проблеми має включати дослідження криміналістичної сутності підробки документів; типової криміналістичної характеристики та методики розслідування кримінальних правопорушень, вчинених у сфері економічної діяльності з використанням підробки документів. Запропоновано структуру типової методики, що відображає особливості розслідування кримінальних правопорушень, вчинених з використанням фальсифікації документів у сфері економічної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Комплексний характер криміналістичної методики розслідування злочинів, пов’язаних з домашнім насильством
    (Omul, Criminologia, Știinta: Conferința științifică internațională : ediția a II-a ( Chișinău, 24 martie 2023). – Chişinău, 2023. – Vol. 1. – P. 489-491, 2023) Степанюк, Р. Л.; Stepaniuk, R. L.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-8201-4013
    Питання протидії домашньому насильству є особливо актуальним у кримінології та криміналістиці. На сьогоднішній день вченими розроблено багато методів розслідування вбивств та інших тяжких насильницьких злочинів, але ознаки домашнього насильства враховуються недостатньо. У багатьох випадках предикатне домашнє насильство є істотною ознакою та передумовою для вчинення іншого кримінального правопорушення. Воно вимагає розслідування разом із основним кримінальним правопорушенням, що робить відповідну криміналістичну методику складною.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз криміналістичної інформації про вчинення кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності, вчинених за допомогою підроблених документів
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2023. - № 2. - С. 472-474, 2023) Жердєв, В. К.; Zherdiev, V. K.
    Здійснено аналіз криміналістичної інформації про вчинення кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності вчинених за допомогою підроблених документів. Зазначено, що існує два види підроблення документів: інтелектуальне і матеріальне. Інтелектуальне підроблення полягає в складанні і видачі документа, правильного з формальної сторони (наявність і правильність усіх реквізитів), але дані, вказані в ньому є завідомо неправдивими. При матеріальному підробленні вносяться зміни до змісту справжнього документа. Матеріальне підроблення документів поділяють на два види: повне підроблення та часткове підроблення. Розглянуто, який предметів фальсифікації, використовуються при здійсненні незаконної господарської діяльності. Узагальнено, що типовими способами приховування ведення незаконної господарської діяльності є: відсутність документів, передбачених законом для певного виду ведення господарської діяльності; ведення неофіційного обліку, так званої «подвійної бухгалтерії», а також видача неоформленої винагороди за працю «зарплати в конвертах». Наголошено, що підроблення документів у сфері господарської діяльності має зв’язок з певними складовими економіки: власністю, виробництвом, використанням трудових ресурсів та/або розрахунків.
  • Ескіз
    Документ
    Типові сліди організованої злочинної діяльності у сфері житлового будівництва
    (Актуальні проблеми правової науки і державотворення в Україні в контексті правової інтеграції : зб. матеріалів ІХ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 21-22 трав. 2016 р.). – Суми: Видав. дім «Ельдорадо», 2016. – С. 168-170, 2016) Опанасенко, Н. О.; Opanasenko, N. O.
    Відзначено, що дослідження документальних джерел інформації при розслідуванні шахрайства, вчиненого організованими злочинними групами у сфері житлового будівництва дозволяє встановити способи шахрайських діянь, виявити виконавця підробленого документа та розкрити інші обставини, які мають значення для розслідування.