Кримінально-процесуальне право (Criminal and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/128

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Процесуальний порядок внесення відомостей про злочини у сфері економіки до Єдиного реєстру досудових розслідувань
    (Роль та місце правоохоронних органів у розбудові демократичної правової держави: матеріали XV міжнар. наук.-практ. конф. (м. Одеса, 22 берез. 2023 р.). – Одеса: ОДУВС, 2023. – С. 220-223, 2023) Репчонок, А. Ю.; Repchonok, A. Yu.
    Зауважено, що внесення відомостей про злочини у сфері економіки до ЄРДР є обов’язком, а не правом прокурора, слідчого (детектива), який забезпечує реалізацію такої засади кримінального провадження як публічність. Процесуальний порядок внесення відомостей про вказаний різновид кримінальних правопорушень до ЄРДР зумовлюється кримінально-правовою характеристикою злочинів у сфері економіки, нормативно-правовою регламентацією приймання, реєстрації та розгляду заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, порядку ведення ЄРДР і початку досудового розслідування.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості проведення слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2022. - № 11. - С. 874-878, 2022) Репчонок, А. Ю.; Repchonok, A. Yu.
    Виокремлено та охарактеризовано такі особливості проведення слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки, як: 1) специфіка слідчих (розшукових) дій, які проводяться при розслідуванні економічних злочинів та 2) використання спеціальних знань під час їх проведення. Характерними слідчими (розшуковими) діями, які проводяться в ході розслідування економічних злочинів, є огляд, і зокрема огляд документів, обшук житла чи іншого володіння особи, допит свідків, підозрюваного, проведення експертизи. Для пошуку доказової інформації слідчий (детектив), який здійснює досудове розслідування, повинен володіти знаннями у сфері економіки. Види експертиз, які призначаються у даних видах проваджень, обумовлюються специфікою та видом протиправних діянь. Зазначено, що найчастіше призначаються економічні експертизи. Втім, враховуючи певні обставини справи в разі необхідності можуть призначати й інші експертизи, зокрема: технічна експертиза документів, почеркознавча експертиза, будівельно-технічна, товарознавча, експертиза комп’ютерної техніки та програмних продуктів, експертиза відеозвукозапису, телекомунікаційна експертиза. При розслідуванні економічних злочинів важливим є залучення спеціаліста під час допиту свідків, підозрюваних, а також в ході обшуку. Проведене дослідження дало можливість виокремити такі форми участі спеціаліста – економіста у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки, як тактична, методична, консультативна допомоги.
  • Ескіз
    Документ
    Доказування у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки : дисертація
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2023) Репчонок, А. Ю.; Repchonok, A. Yu.; Романюк, В. В. - науковий керівник
    Дисертаційнее дослідження присвячене проблемним аспектам здійснення доказування у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки. Розглянуто тенденції розвитку наукових досліджень, присвячених доказуванню у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки, за результатами чого встановлено існування двох основних напрямів досліджень проблем кримінального процесуального доказування у кримінальних провадженнях щодо злочинів у сфері економіки. Перший напрям представлений науковими працями, спрямованими на подальший розвиток теоретичних основ доказування у кримінальному процесі в цілому, з урахуванням нових підходів, закладених законодавцем у КПК України 2012 р. Другий напрям досліджень представлений розробками процесуальних та криміналістичних проблем доказування власне у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки. Констатовано, що наукові доробки відповідно до зазначених напрямів досліджень знаходяться у діалектичному взаємозв’язку, де перші становлять основу для наступних.
  • Ескіз
    Документ
    Certain issues of conducting covert investigative (detective) actions in criminal proceedings on economy-related crimes
    (Visegrad journal on human rights. – 2022. – № 4. – P. 139-144, 2022) Repchonok, A. Yu.; Репчонок, А. Ю.
    Досліджено окремі питання щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані з економікою, з акцентом на особливості моніторингу банківських рахунків та отримання інформації з електронних комунікаційних мереж. Визначено, що правове регулювання такої негласної слідчої (розшукової) дії, як спостереження банківських рахунків динамічно розвивається. Доповнення КПК статтею 269-1 України та наступні зміни до нього порушили багато проблемних питань, які потребують розгляду. Моніторинг банківського рахунку, як і будь-яка інша процесуальна дія, повинна детально врегульовано в КПК України з дотриманням принципу правової визначеності. Порядок передачі інформації про проведені операції за рахунками в банку з банку до правоохоронного органу в нинішньому режимі має бути більш детально врегульовано . Наголошено, що проведення слідчі (розшукові) дій у вигляді отримання інформації з засобів електронного зв'язку мережі є одним із найефективніших засобів виявлення та розслідування економічних злочинів. Отримання відповідних доказів шляхом цієї негласної дії є досить ефективним процесуальним засобом, який вимагає чіткого дотримання законодавчих вимог і ретельно виваженої тактики.
  • Ескіз
    Документ
    Класифікація суб’єктів доказування у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки
    (Сучасні проблеми правового, економічного та соціального розвитку держави : тези доп. ХІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 9 груд. 2022 р.). – Вінниця, 2022. – С. 123-125, 2022) Репчонок, А. Ю.; Repchonok, A. Yu.
    Зазначено, що суб’єктами доказування є сторони кримінального провадження; потерпілий; представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження; слідчий суддя, суд. Щодо суб’єктів доказування в кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки, їх варто систематизувати за певними критеріями: стадії кримінального провадження; підслідність досудового розслідування злочинів у сфері економіки; безпосередність здійснення доказування.