Кримінально-процесуальне право (Criminal and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/128

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 43
  • Ескіз
    Публікація
    Розслідування воєнних злочинів і пов’язаних з війною кримінальних правопорушень: кримінально-правові, кримінальні процесуальні та криміналістичні аспекти : науково-практичний посібник [2-ге видання]
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Клименко, І. В.; Klymenko, I. V.; Цуцкірідзе, М. С.; Tsutskiridze, M. S.; Гловюк, І. В.; Hloviuk, I. V.; Литвинов, О. М.; Lytvynov, O. M.; Орлов, Ю. В.; Orlov, Yu. V.; Пчеліна, О. В.; Pchelina, O. V.; Степанюк, Р. Л.; Stepaniuk, R. L.; Фоміна, Т. Г.; Fomina, T. H.; Ященко, А. М.; Yashchenko, A. M.; Глобенко, Г. І.; Globenko, G. I.; Кікінчук, В. В.; Kikinchuk, V. V.; Корнієнко, В. В.; Korniienko, V. V.; Матюшкова, Т. П.; Matiushkova, T. P.; Romaniuk, V. V.; Романюк, В. В.; Савчук, Т. І.; Savchuk, T. I.; Хань, О. О.; Khan, O. O.; Черевко, К. О.; Cherevko, K. O.; Сокуренкко, В. В. - редактор; Сокуренко, В. В.; Кирило Черевко; Valerii Sokurenko; Хань Олександр; Орлов Юрій Володимирович; Ященко Андрій Миколайович; Геннадій Глобенко; Пчеліна Оксана Василівна; Тетяна Фоміна; Степанюк Руслан; Віталій Романюк
    У другому, доповненому та переробленому, виданні науково-практичного посібника, який уперше побачив світ у 2023 р. в Харківському національному університеті внутрішніх справ, представлено актуальну, повну й систематизовану інформацію про поняття, класифікацію, юридичне визначення, кваліфікацію воєнних злочинів і пов’язаних з війною кримінальних правопорушень, надано характеристику їхніх юридичних складів, визначено проблеми кваліфікації, запропоновано шляхи їх вирішення. Визначено особливості та сформульовано рекомендації щодо документування, розслідування вказаної категорії кримінальних правопорушень, специфіку застосування криміналістичної техніки. Друге видання доповнено критичним науковим аналізом законодавчих ініціатив у сфері кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність, а також матеріалом щодо кримінально-правового захисту життя комбатантів. Оновлено, приведено у відповідність до змін законодавства питання про процесуальний порядок зупинення та закінчення досудового розслідування, призначення окремих видів судових експертиз. Призначено для здобувачів освіти, які навчаються в закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання системи Міністерства внутрішніх справ, практичних працівників Національної поліції, інших правоохоронних органів України, а також науковців, які здійснюють дослідження кримінально-правових, кримінальних процесуальних і криміналістичних проблем протидії воєнним злочинам і пов’язаним з війною кримінальним правопорушенням.
  • Ескіз
    Документ
    Речові докази у кримінальному процесі: окремі питання теорії і практики
    (Київський часопис права. - 2022. - № 4. - С. 208-212, 2022) Глобенко, Г. І.; Globenko, G. I.
    Досліджено окремі аспекти що пов’язані з інститутом речових доказів у кримінальному процесі України та сформульовано авторську позицію щодо вирішення наявних теоретичних і практичних питань.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні і практичні виміри сучасної моделі досудового розслідування
    (Актуальні проблеми вітчизняної юриспруденції. – 2023. – Вип. 5. - С. 115-120, 2023) Глобенко, Г. І.; Globenko, G. I.
    Наукове дослідження присвячено теоретичним і прикладним проблемним питанням інституту досудового розслідування у кримінальному процесі України. Здійснено аналіз окремих тенденцій в механізмі запровадження засади змагальності на цій стадії кримінального процесу. Звертається увагу на існуючі моделі досудового розслідування окремих країн європейської спільноти, які у порівнянні з національною моделлю характеризуються дещо вищим рівнем своєї ефективності. Розглянуто процесуальні функції, які безпосередньо здійснюються окремими учасниками кримінального провадження під час досудового розслідування, а саме розслідування, відомчого контролю, прокурорського нагляду, судового контролю. Акцентується увага на проблемних та дискусійних питаннях, що безпосередньо стосуються недосконалості правового регулювання процесуального порядку початку досудового розслідування в частині відмежування реєстрації заяв і повідомлень де факто вчинених кримінальних правопорушень від інших. Надано деякі пропозиції щодо удосконалення положень законодавства, направлених на оптимізацію досудового розслідування на його початковому етапі, зокрема, приписи кримінального процесуального законодавства мають містити детальну регламентацію обставин, тобто відповідних юридичних «фільтрів», за яких початок досудового розслідування є неможливим.
  • Ескіз
    Документ
    Проблемні аспекти інституту спеціального досудового розслідування «in absentia»
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2023. - № 12. - С. 389-392, 2023) Глобенко, Г. І.; Globenko, G. I.
    Стаття присвячена висвітленню актуальних проблемних питань спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень. З огляду на вказане розглянуто окремі аспекти генезису та застосування досліджуваного інституту в деяких країнах світової спільноти. Акцентується увага на тому, що безпосередньою метою його запровадження у національному законодавстві є забезпечення принципу невідворотності покарання за випадків, коли підозрюваний, знаходячись за межами України, переховується від органів досудового розслідування та суду, ухиляється від кримінальної відповідальності. Звертається увага на питання, що виникають під час розгляду слідчим суддею клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування, зокрема, що стосуються процедури належного інформування підозрюваного про розпочате щодо нього кримінальне провадження, підтвердження факту його перебування за межами України тощо. Розкрито передбачену в міжнародних документах з прав людини, прецедентній практиці ЄСПЛ і законодавстві України систему засобів, що забезпечують реалізацію та охорону процесуальних прав підозрюваного під час спеціального досудового розслідування. Детальний аналіз положень кримінального процесуального законодавства України вказує на деяку неузгодженість між загальним порядком залучення захисника і спеціальними нормами, що регламентують його участь у таких провадженнях. Підтримуються погляди науковців щодо необхідності залучення захисника у провадженнях «in absentia» з моменту звернення слідчого за погодженням з прокурором або прокурора до слідчого судді з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування.
  • Ескіз
    Документ
    Імплементація загальновизнаних міжнародних кримінально-процесуальних норм у галузі прав людини у кримінальне процесуальне законодавство України
    (Актуальні питання кримінального провадження у сучасних умовах : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Одеса, 31 трав. 2023 р.). – Одеса, 2023. – С. 66-68, 2023) Глобенко, Г. І.; Globenko, G. I.
    В демократичних країнах світової спільноти існує позиція, згідно якої права людини не є внутрішньою справою окремої держави. З огляду на вказане, міжнародним співтовариством розроблено низку документів, положення яких отримали визнання як керівних, ключових принципів і стандартів здійснення справедливого правосуддя. Як відомо їх приписи також стосуються забезпечення прав і свобод людини, яка залучається до сфери кримінального судочинства. У руслі загального процесу правової інтеграції, активним учасником якого є Україна, зближення національного законодавства з цими стандартами є природним і необхідним.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі питання щодо відшкодування (компенсації) шкоди у кримінальному провадженні
    (Актуальні проблеми правової науки і державотворення в Україні в контексті правової інтеграції : зб. матеріалів ІХ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 21-22 трав. 2016 р.). – Суми: Видав. дім «Ельдорадо», 2016. – С. 150-152, 2016) Глобенко, Г. І.; Globenko, G. I.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1533-9213
    Розглянуто питання щодо відшкодування (компенсації) шкоди, заподіяної потерпілому в результаті скоєння злочину. Наголошено, що встановлення виду і розміру заподіяної шкоди має важливе значення не лише для потерпілого, але й для особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, оскільки від цього залежить вирішення низки питань, зокрема, про кваліфікацію вчинених дій. Невстановлення вказаних обставин свідчить про неповноту досудового розслідування.
  • Ескіз
    Публікація
    Основи кримінального процесу : навчальний посібник
    (Харків : ХНУВС, 2023. – 140 с., 2023) Пчеліна, О. В.; Pchelina, O. V.; Фоміна, Т. Г.; Fomina, T. H.; Романюк, В. В.; Romaniuk, V. V.; Глобенко, Г. І.; Globenko, G. I.; Віталій Романюк; Тетяна Фоміна; Пчеліна Оксана Василівна; Геннадій Глобенко
    У навчальному посібнику висвітлено основні питання щодо здійснення кримінального провадження, що розкрито з урахуванням чинного кримінального процесуального законодавства станом на 1 червня 2022 року. Видання відповідає програмі навчальної дисципліни «Основи кримінальної процесуальної діяльності». Розраховано на курсантів, студентів, слухачів та викладачів вишів юридичної спрямованості всіх форм навчання.
  • Ескіз
    Документ
    Differentiation of a Criminal Procedural form as a Condition of Development of Modern Legislation
    (Amazonia Investiga. – 2020. – Vol. 9, Issue 28 (April). – P. 386-393, 2020) Fomina, T. H.; Фоміна, Т. Г.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-9513-1673; Globenko, G. I.; Глобенко, Г. І.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1533-9213; Melnyk, O.; Мельник, О.; Melnyk, V. V.; Мельник, В. В.
    Вивчено сучасний стан диференціації кримінальної процесуальної форми як однієї з умов розвитку законодавства. Приведено наукові точки зору стосовно тлумачення поняття «кримінальна процесуальна форма» та «диференціація процесуальної форми», що дало змогу констатувати про відсутність єдності їх розуміння. Праворозуміння сутності кримінальної процесуальної форми має не лише теоретичне, а й прикладне значення, оскільки: по-перше, вона є запорукою досягнення завдань кримінального провадження; по-друге, виступає гарантією реалізації засад кримінального процесу та дотримання прав учасників провадження; по-третє, її порушення тягне за собою визнання доказів не допустимими. З огляду на це в сучасних умовах розвитку кримінального процесуального законодавства важливого значення набувають диференційовані форми досудового розслідування та судового провадження. Останні також виступають додатковою гарантією для окремої категорії осіб (наприклад, неповнолітніх, осіб, які вчинили суспільно-небезпечне діяння в стані неосудності тощо). З урахуванням аналізу КПК України виділено особливі та спеціальні диференційовані форми досудового розслідування і судового провадження.
  • Ескіз
    Документ
    До питань використання спеціальних знань у кримінальному процесі України
    (Теоретичні та прикладні проблеми судової експертизи і криміналістики : тези доп. учасників наук.-практ. конф. (м. Харків, 30 вер. 2022 р.). – Харків: НДІ ППСН, 2022. – С. 46-47, 2022) Глобенко, Г. І.; Globenko, G. I.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1533-9213
    Наголошено, що традиційною формою використання спеціальних знань у кримінальному процесі є залучення осіб, які мають спеціальні знання, а саме спеціаліста і експерта, різниця між якими безпосередньо визначаються характером їх діяльності. Визначають процесуальну та непроцесуальну форми використання спеціальних знань.
  • Ескіз
    Документ
    Отримання зразків для експертизи: процесуальні та криміналістичні аспекти
    (Сучасні тенденції розвитку криміналістики та кримінального процесу : тези доп. міжнар. наук.-практ. конф. до 100-річчя від дня народження проф. М. В. Салтевського (м. Харків, 8 листоп. 2017 р.). – Харків: ХНУВС, 2017. – С. 251-252, 2017) Глобенко, Г. І.; Globenko, G. I.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1533-9213
    Визначено, що під час проведення судових експертиз необхідні матеріальні об’єкти для порівняння, іншими словами зразки для експертизи, до переліку яких відносять продукти життєдіяльності людського організму, або продукти цілеспрямованої діяльності окремої особи чи групи осіб, тощо. Констатовано, що окремі положення чинного кримінально-процесуального законодавства, які регламентують процедуру відібрання зразків для експертизи потребують подальшого дослідження та удосконалення.