Кримінально-процесуальне право (Criminal and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/128

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 901
  • Ескіз
    Документ
    Щодо форм використання спеціальних знань при розслідуванні військових злочинів
    (Правові механізми забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина, інтересів суспільства та держави : тези доп. учасників наук.-практ. конф. (м. Харків, 14 черв. 2019 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2019. - С. 187-191, 2019) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    Відзначено, що форми використання спеціальних знань під час розслідування військових злочинів прийнято виокремлювати за таким критерієм як урегульованість кримінальним процесуальним законодавством. За вказаним критерієм розрізняють процесуальну та непроцесуальну форми використання спеціальних знань. Процесуальні форми використання спеціальних знань під час розслідування військових злочинів визначені в положеннях кримінального процесуального законодавства, а організаційні – в нормативно-правових актах підзаконного характеру та спрямовані на організацію досудового розслідування.
  • Ескіз
    Документ
    Прагматичні та праксеологічні основи дослідження розслідування військових злочинів
    (Supremaţia Dreptului = Верховенство Права: междунар. науч. журн. – 2017. – № 2. – С. 223-227, 2017) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що пропозиції щодо оптимізації діяльності суб’єктів, уповноважених здійснювати досудове розслідування військових злочинів, у цілому та/чи під час проведення окремих процесуальних, організаційних та інших дій у ході такого розслідування розробляються криміналістичною наукою. Акцентовано на важливості, щоб наукові напрацювання в окресленій царині були співрозмірні потребам практики, наявних ресурсів і новітніх досягнень у сфері науки та техніки. Обґрунтовано, що комплексне вивчення теоретичної (ідейної) та практичної складових діяльності з розслідування військових злочинів дає можливість не тільки отримати ґрунтовні та змістовні висновки, а й адаптувати їх до практичних потреб правоохоронних органів і повсякденного застосування під час розслідування виокремлених правопорушень.
  • Ескіз
    Документ
    Форми використання спеціальних знань під час розслідування військових злочинів
    (Наше право. - 2018. - № 1. - С. 253-256, 2018) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що використання спеціальних знань в кримінальному провадженні, в тому числі під час розслідування військових злочинів, є одним із способів оптимізації процесу досудового розслідування. Зазначено, що питання про форми використання спеціальних знань не є новим для криміналістичної науки, вже неодноразово піднімалося в наукових дискусіях і досі не знайшло свого однозначного вирішення. Наголошено, що форми використання в кримінальному провадженні взагалі та відповідно під час розслідування військових злочинів прийнято виокремлювати за певними критеріями. Найбільш розповсюдженим і часто вживаним критерієм є урегульованість кримінальним процесуальним законодавством. За вказаним критерієм розрізняють процесуальну та непроцесуальну форми використання спеціальних знань.
  • Ескіз
    Документ
    Наукова розробленість питання про розслідування військових злочинів
    (Право.ua. - 2017. - № 1. - С. 244-248, 2017) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що запобігання та протидія кримінальним правопорушенням є одним із пріоритетних завдань діяльності держави. Наголошено, що важливою для забезпечення обороноздатності Української держави є сфера, пов’язана із забезпечення дотримання встановленого порядку проходження військової служби, що, своєю чергою, вказує на підвищену суспільну небезпеку військових злочинів. Встановлено, що чималу роль в забезпеченні реалізації завдання із запобігання та протидії військовим злочинам відіграють наукові розробки щодо застосування сучасних досягнень науки та техніки в діяльність зі своєчасного виявлення й ефективного розслідування вказаних кримінальних правопорушень.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості проведення слідчих (розшукових) дій у ході розслідування злочинів у галузі цукрового виробництва
    (Актуальні проблеми вітчизняної юриспруденції. – 2017. – Вип. 2, т. 1. - С. 97-101, 2017) Іванцова, О. В.; Ivantsova, O. V.
    Розглянуто особливості проведення слідчих (розшукових) дій за Кримінальним процесуальним кодексом України під час розслідування злочинів у галузі цукрового виробництва. Показана специфіка проведення слідчого огляду місця події; допиту (свідка, підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, експерта); обшуку; слідчого експерименту; підготовки та проведення судових експертиз.
  • Ескіз
    Документ
    Організаційні форми використання спеціальних знань під час розслідування військових злочинів
    (Європейські перспективи. - 2019. - № 4. - С. 245-249, 2019) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що одним із способів оптимізації кримінального провадження щодо військових злочинів є використання спеціальних знань під час їх розслідування. Встановлено, що форми використання спеціальних знань під час досудового розслідування військових злочинів прийнято виокремлювати за певними критеріями. Зокрема, це визначеність в положеннях кримінального процесуального законодавства України, обов’язковість їх використання, спрямованість, суб’єкти використання тощо. З’ясовано, що найбільш розповсюдженим і часто вживаним критерієм є урегульованість кримінальним процесуальним законодавством. За цим критерієм прийнято розрізняти процесуальну та непроцесуальну форми використання спеціальних знань. Зазначено, що організаційні (непроцесуальні) форми використання спеціальних знань під час розслідування військових злочинів визначаються в нормативно-правових актах підзаконного характеру та спрямовані на організацію досудового розслідування. Підкреслено, що вони жодним чином не суперечать процесуальним формам використання спеціальних знань, вони виконують допоміжну функцію по відношенню до них і спрямовані на їх забезпечення. Наголошено, що існує тонка межа між процесуальними й організаційними формами використання спеціальних знань залежно від стадії кримінального провадження та форми досудового розслідування. Встановлено, що для розслідування військових злочинів характерними є такі організаційні (непроцесуальні) форми використання спеціальних знань: звернення до обізнаної особи для отримання консультації (консультативної допомоги); здійснення перевірки інформації за базами даних.
  • Ескіз
    Документ
    Спеціальні знання в кримінальному провадженні
    (Європейські перспективи. - 2017. - № 1. - С. 238-241, 2017) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що під час розслідування кримінальних правопорушень, у тому числі військових злочинів, слідчий часто стикається із ситуацією, коли його професійних знань недостатньо для того, щоб виявити, зібрати та дослідити окремі докази в кримінальному провадженні. Зазначено, що в таких випадках виникає необхідність звернення за допомогою до обізнаних осіб і за необхідності їх залучення до кримінального провадження з метою використання спеціальних знань під час доказування певних обставин учинення кримінального правопорушення. Проаналізовано наукові підходи до визначення сутності спеціальних знань у кримінальному провадженні.
  • Ескіз
    Документ
    Правозастосовна практика розслідування військових злочинів
    (Право.ua. - 2016. - № 3. - С. 225-228, 2016) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що військові злочини відрізняються підвищеною суспільною небезпекою. Зазначено, що важливу роль у запобіганні та протидії військовій злочинності відіграє належно організований процес з їх виявлення та досудового розслідування. Встановлено, що з’ясування стану правозастосовної практики розслідування військових злочинів є важливою складовою теоретичних основ дослідження цих кримінальних правопорушень. Обґрунтовано, що правозастосовна практика розслідування військових злочинів відображає рівень: нормативного врегулювання кримінальної процесуальної діяльності; організації розслідування; наукового, методичного та ресурсного забезпечення; ефективності процесу розслідування окресленої категорії кримінальних правопорушень.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми реалізації засади забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності під час підготовчого судового провадження у кримінальному процесі України
    (Наше право. - 2017. - № 4. - С. 135-140, 2017) Шестаков, В. І.; Shestakov, V. I.
    У статті на підставі аналізу судової практики та кримінального процесуального законодавства визначено проблемні питання регламентації оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора під час підготовчого судового провадження. Виокремлено суперечливість норм чинного Кримінального процесуального кодексу України та правозастосовної діяльності щодо суб’єктів, строків, правових наслідків, порядку подання та розгляду таких скарг, а також процедури оскарження судових рішень, винесених у першій інстанції, в апеляційному порядку. Запропоновано шляхи вирішення зазначених проблем.
  • Ескіз
    Документ
    Оперативно-розшукова характеристика придбання майна, одержаного злочинним шляхом
    (Вісник Луганського держаного університету внутрішніх справ ім. Е. О. Дідоренка. – 2015. - № 3(71). - С. 260-269, 2015) Вінакова, Т. А.; Vinakova, T. A.
    У результаті проведеного дослідження з’ясовано складові елементи оперативно-розшукової характеристики придбання майна, одержаного злочинним шляхом. Розроблено критерії, за якими можливо класифікувати осіб, які придбавають майно, одержане злочинним шляхом, установлено їх характерні риси.