Кримінально-процесуальне право (Criminal and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/128

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 560
  • Ескіз
    Документ
    Обсяг і зміст повноважень прокурора зі збирання доказів під час дізнання
    (Сучасні проблеми правового, економічного та соціального розвитку держави : тези доп. ХІІІ Міжнар. наук.-практ. конф., присвяч. 30-річчю Харк. нац. ун-ту внутр. справ у статусі університету (м. Вінниця, 22 листоп. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 122-125, 2024) Щербак, К. В.; Shcherbak, K. V.
    Відзначено, що повноваження прокурора зі збирання доказів під час дізнання реалізуються у спосіб його безпосередньої участі в проведенні окремих процесуальних дій, спрямованих на виявлення, фіксацію, вилучення та дослідження доказів або надання вказівок, розпоряджень дізнавачу, керівнику органу дізнання чи іншим суб’єктам доказування під час дізнання.
  • Ескіз
    Публікація
    Робота адвоката у кримінальному процесі в умовах воєнного стану
    (Сучасні проблеми правового, економічного та соціального розвитку держави : тези доп. ХІІІ Міжнар. наук.-практ. конф., присвяч. 30-річчю Харк. нац. ун-ту внутр. справ у статусі університету (м. Вінниця, 22 листоп. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 102-103, 2024) Нечаєва, І. О.; Nechaieva, I. O.; Ірина Нечаєва
    Зазначено, що у зв’язку із змінами в кримінальному та кримінальному процесуальному законодавстві адвокату необхідно постійно ретельно вивчати дані зміни, та готуватися до участі в кримінальному процесі.
  • Ескіз
    Документ
    Основні напрями наукових досліджень застосування заходів забезпечення кримінального провадження під час досудового розслідування корупційних кримінальних правопорушень
    (Сучасні проблеми правового, економічного та соціального розвитку держави : тези доп. ХІІІ Міжнар. наук.-практ. конф., присвяч. 30-річчю Харк. нац. ун-ту внутр. справ у статусі університету (м. Вінниця, 22 листоп. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 84-86, 2024) Логін, Р. І.; Lohin, R. I.
    Визначено відсуніть праць, присвячених дослідженню і вирішенню проблем застосування заходів забезпечення кримінального провадження під час досудового розслідування корупційних кримінальних правопорушень, в першу чергу тих засобів процесуального примусу, які найбільше обмежують конституційні права осіб: особливості затримання уповноваженою службовою особою; обрання, скасування або зміни запобіжних заходів; підстави та процесуальний порядок відсторонення від посади, судді від здійснення правосуддя; тимчасовий доступ до речей і документів; накладення арешту на майно.
  • Ескіз
    Документ
    Елементи та межі процесуальної самостійності слідчого в кримінальному процесі України
    (Правові механізми забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина, інтересів суспільства та держави : тези доп. учасників наук.-практ. конф. (м. Харків, 14 черв. 2019 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2019. - С. 22-25, 2024) Бурлака, Я. А.; Burlaka, Ya. A.
    Відзначено, що зміст процесуальної самостійності слідчого складається з відповідних його повноважень, які дають можливість приймати процесуальні рішення та виконати процесуальні дії в кримінальному провадженні на підставі свого внутрішнього переконання. Межами процесуальної самостійності слідчого виступають законодавчо визначені вимоги щодо обмеження або заборони приймати процесуальні рішення та проводити процесуальні дії.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості призначення товарознавчої експертизи військового майна, техніки та озброєння
    (Наше право. - 2023. - № 4. - С. 252-256, 2023) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що з’ясування обставин, що підлягають доказуванню та мають важливе значення для кримінального провадження, потребує наявності спеціальних знань. Наголошено, що для встановлення вартості військового майна, техніки та озброєння, а також їх властивостей, характеристик під час досудового розслідування військових злочинів використовуються спеціальні знання у формі залучення експерта для проведення товарознавчої експертизи військового майна, техніки та озброєння. Зазначено, що під час розслідування військових злочинів працівникові органу досудового розслідування потрібно проаналізувати й оцінити наявні в нього матеріали кримінального провадження, виокремити тактичні завдання, які слід вирішити, та з’ясувати необхідність і доцільність призначення товарознавчої експертизи майна, техніки та озброєння. Для цього варто співставити проміжні тактичні завдання розслідування із завданнями, які вирішуються під час проведення товарознавчої експертизи майна, техніки та озброєння. З’ясовано, що предмет товарознавчої експертизи майна, техніки та озброєння визначається у кожному конкретному кримінальному провадженню з урахуванням наявних вихідних даних і завдань, які підлягають вирішенню. Зазначено, що орієнтовний перелік питань, що вирішується під час проведення вказаної експертизи, визначений у Науково-методичних рекомендаціях з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень. Запропоновано з метою правильного формулювання питаннь, які ставляться перед експертом для їх вирішення під час проведення експертизи, попередньо проконсультуватися з експертом, який буде її проводити.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості залучення експерта під час розслідування військових злочинів
    (Наше право. - 2022. - № 1. - С. 236-240, 2022) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що використання спеціальних знань є характерними і для досудового розслідування військових злочинів, оскільки цей процес потребує від слідчого знання багатьох аспектів урегулювання порядку проходження військової служби та особливостей несення такої служби. Встановлено, що однією з форм використання спеціальних знань під час розслідування військових злочинів є залучення експерта до кримінального провадження. З’ясовано, що залученню експерта як формі використання спеціальних знань узагалі та під час розслідування військових злочинів зокрема властиві ознаки, які визначають її сутність і специфіку. Підкреслено, що діяльність із залучення експерта під час досудового розслідування військових злочинів є поетапною та включає дії з підготовки об’єктів та інших матеріалів, необхідних для призначення експертизи; призначення судової експертизи; оцінку висновку експерта. Встановлено, що під час розслідування військових злочинів для вирішення завдань кримінального провадження та з’ясування в повному обсязі обставин, що підлягають доказуванню, експерт може залучатися для проведення таких видів судових експертиз: технічної експертизи документів; товарознавчої експертизи військового майна, техніки та обладнання; військової експертизи; судово-психологічної, судово-медичної експертиз тощо.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості залучення спеціаліста до проведення процесуальних дій під час розслідування військових злочинів
    (Право.ua. - 2020. - № 1. - С. 249-254, 2020) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що під час розслідування військових злочинів спеціальні знання використовуються в процесуальних і непроцесуальних формах. Акцентовано, що найбільш розповсюдженими способами використання допомоги спеціаліста під час розслідування вказаних кримінальних правопорушень є його залучення до підготовки, безпосереднього проведення та фіксації окремих процесуальних дій. Визначено особливості залучення спеціаліста до проведення процесуальних дій під час розслідування військових злочинів зумовлені видом і завданням цієї дії, а також механізмом учинення правопорушення. З’ясовано завдання та специфіку використання допомоги спеціаліста під час підготовки до проведення таких процесуальних дій як: допит, адже в ході консультації з ним можна визначити предмет допиту; тимчасовий доступ до речей і документів (виїмку), обшук, витребування документів і т. п. – консультативна допомога полягає у визначенні особливостей документообігу, а також умов зберігання певних об’єктів тощо. Рекомендовано, щоб відомості, отримані в ході консультування з обізнаною особою, набули доказової сили, рекомендовано в подальшому проводити допит такої особи в якості свідка. Встановлено, що способом використання спеціальних знань спеціаліста під час розслідування військових злочинів є їх залучення до проведення процесуальної дії з метою отримання як технічної допомоги, допомоги з проведення вимірів тощо, так і для пояснень окремих обставин, що потребують спеціальних знань.
  • Ескіз
    Документ
    Суб’єкти забезпечення законності затримання особи без ухвали слідчого судді
    (Права людини в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє : тези доп. учасників Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 10 груд. 2021 р.). - Харків, 2021. - С. 360-362, 2021) Маник, О. В.; Manyk, O. V.
    Відзначено, що суб’єктами забезпечення законності затримання особи є прокуратура, суд, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, службова особи, відповідальна за перебування затриманих, адвокатура, центри з надання безоплатної правничої допомоги. Ці суб’єкти в межах досліджуваної сфери суспільних відносин в залежності від їх статусу наділяються процесуальними правами й обов’язками, а також повноваженнями, що характеризує їх як реальних учасників таких правовідносин.
  • Ескіз
    Публікація
    Особливості використання знань криміналістики прокурором як процесуальним керівником досудового розслідування
    (Права людини в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє : тези доп. учасників Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 10 груд. 2021 р.). - Харків, 2021. - С. 339-342, 2021) Юхно, О. О.; Yukhno, O. O.; Олександр Юхно
    Розглянуто питання використання знань криміналістики при здійсненні прокурором процесуального керівництва досудовим розслідуванням.
  • Ескіз
    Документ
    Криміналістичні аспекти отримання біологічних зразків людини для проведення експертизи
    (Права людини в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє : тези доп. учасників Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 10 груд. 2021 р.). - Харків, 2021. - С. 319-320, 2021) Урбан, В. А.; Urban, V. A.
    Стверджено, що отримання біологічних зразків людини – це процес здійснення відбору біологічних зразків особи (кров, слина, сперма, волосся, піт та інші) із застосуванням медикотехнічних засобів, шляхом дотримання основоположних прав і свобод людини, не принижуючи честі та гідності особи, та не допускаючи жорстокого поводження з метою проведення подальшої експертизи у межах кримінального провадження.