Кримінально-процесуальне право (Criminal and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/128

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 833
  • Ескіз
    Публікація
    Доказування у кримінальних провадженнях, пов’язаних із незаконним обігом вогнепальної зброї або боєприпасів : дисертація
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2023) Козаченко, С. В.; Kozachenko, S. V.; Романюк, В. В. - науковий керівник
    У дисертації досліджено теоретичні та прикладні питання доказування у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані з незаконним обігом вогнепальної зброї або боєприпасів. Доведено, що в основі доказування у кримінальних провадженнях, пов’язаних із незаконним обігом вогнепальної зброї або боєприпасів, лежать основні положення теорії доказів: поняття доказування, його предмета та меж, складових доказування як процедури, поняття доказів та їх властивостей, стандартів кримінального процесуального доказування та ін. З’ясовано комплексні складові, що визначають поняття «злочини у сфері незаконного обігу вогнепальної зброї або боєприпасів». Наголошено, що досудове розслідування злочинів, пов’язаних із незаконним обігом вогнепальної зброї або боєприпасів, розпочинається виключно з підстав і у порядку, визначеному кримінальним процесуальним законодавством. З’ясовано підстави для початку досудового розслідування злочинів, пов’язаних із незаконним обігом вогнепальної зброї або боєприпасів. Встановлено групи обставин, що підлягають доказуванню у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані з незаконним обігом вогнепальної зброї або боєприпасів. Уточнено значення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій. Акцентовано увагу на тому, що особливості криміналістичної характеристики незаконного обігу вогнепальної зброї або боєприпасів обумовлюють можливість виділення системи типових слідчих дій, де належне планування на початковому та наступних етапах розслідування, врахування тактики їх проведення сприяє отриманню належних, допустимих та достовірних доказів. Запропоновано заходи забезпечення кримінального провадження відносити до числа заходів, які забезпечують умови для дієвості збирання і дослідження доказів, а в певних випадках слугують засобами доказування.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування запобіжних заходів у кримінальному провадженні: проблеми теорії та практики : монографія
    (Харків : Панов, 2020. - 576 с., 2020) Фоміна, Т. Г.; Fomina, T. H.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-9513-1673
    Монографію присвячено вивченню і розв’язанню теоретикоприкладних проблем, пов’язаних із застосуванням запобіжних заходів. У роботі крізь призму правозастосовних реалій розкрито сутність та порядок застосування неізоляційних та ізоляційних запобіжних заходів. На підставі комплексного дослідження чинного кримінального процесуального законодавства виявлено недоліки правового регулювання процесуального порядку застосування запобіжних заходів та запропоновано шляхи їх усунення. Видання адресоване фахівцям у сфері кримінального процесу, викладачам, ад’юнктам, аспірантам, студентам і курсантам вищих юридичних навчальних закладів, а також юристампрактикам.
  • Ескіз
    Документ
    Доказування у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки : дисертація
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2023) Репчонок, А. Ю.; Repchonok, A. Yu.; Романюк, В. В. - науковий керівник
    Дисертаційнее дослідження присвячене проблемним аспектам здійснення доказування у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки. Розглянуто тенденції розвитку наукових досліджень, присвячених доказуванню у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки, за результатами чого встановлено існування двох основних напрямів досліджень проблем кримінального процесуального доказування у кримінальних провадженнях щодо злочинів у сфері економіки. Перший напрям представлений науковими працями, спрямованими на подальший розвиток теоретичних основ доказування у кримінальному процесі в цілому, з урахуванням нових підходів, закладених законодавцем у КПК України 2012 р. Другий напрям досліджень представлений розробками процесуальних та криміналістичних проблем доказування власне у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки. Констатовано, що наукові доробки відповідно до зазначених напрямів досліджень знаходяться у діалектичному взаємозв’язку, де перші становлять основу для наступних.
  • Ескіз
    Документ
    Процесуальні підстави визнання права на реабілітацію
    (Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Сер.: Право. - 2012. - Вип. 11. - С. 363-366, 2012) Суховіліна, А. О.; Sukhovilina, A. O.
    Проаналізовано і розкрито процесуальні підстави визнання права на реабілітацію підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, виправданого, особи, щодо якої було застосовано примусові заходи медичного чи виховного характеру.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінальна процесуальна регламентація арешту майна
    (Актуальні питання права та соціально-економічних відносин: зб. наук. ст. – Кропивницький :ЦІРоЛ, 2023. – С. 100-108, 2023) Пчелін, В. Б.; Pchelin, V. B.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-9540-9084; Пчеліна, О. В.; Pchelina, O. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-0224-1767
    Здійснено аналіз положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, Кримінальним процесуальним кодексом України, законів України, які регламентують накладення арешту на майно в кримінальному провадженні.
  • Ескіз
    Документ
    «Зелена кімната» як ефективна форма роботи з дітьми, що потерпіли від сексуального насильства
    (Європейські перспективи. - 2021. - № 3. – С. 103-107, 2021) Малиновська, Т. М.; Malynovska, T. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-7713-7617
    Наголошено, що з метою приведення роботи поліцейських до міжнародних стандартів у сфері ювенальної юстиції та удосконалення системи досудового розслідування у справах за участю дітей виникла необхідність у забезпеченні єдиного підходу до допиту дітей з використанням методики «зелена кімната». Проаналізовано чинне кримінальне процесуальне законодавство в частині допиту постраждалих дітей. Акцентовано увагу на масштабність випадків сексуального насильства й іншої агресивної поведінки щодо дітей і на необхідність удосконалення процесуальних прогалин у чинному законодавстві.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості застосування арешту майна як заходу забезпечення кримінального провадження в Україні
    (Прикарпатський юридичний вісник. - 2017. - Вип. 1 (16), т. 4. - С. 285-288, 2017) Александрова, В. А.; Aleksandrova, V. A.
    Досліджено особливості застосування арешту майна як заходу забезпечення кримінального провадження в Україні. Визначено форми арешту майна, а саме: відчуження, розпорядження, та/або користування майном. Наголошено, що арешт може бути накладено на майно або кошти на рахунках фізичних та юридичних осіб відповідно до Закону України від 14 жовтня 2014 року «Про Національне антикорупційне бюро України. Підкреслено, що юридичною підставою для накладення попереднього арешту на майно та кошти на рахунках фізичних або юридичних осіб є рішення Директора Національного антикорупційного бюро України (або його заступника), погоджене прокурором.
  • Ескіз
    Документ
    Процесуальний порядок застосування спрощеного порядку видачі осіб з України
    (Прикарпатський юридичний вісник. - 2017. - Вип. 1 (16), т. 4. - С. 83-87, 2017) Бортницька, В. В.; Bortnytska, V. V.
    Досліджено процесуальний порядок застосування спрощеного порядку видачі осіб з України. Надано загальну характеристику положень ст. 588 КПК України. Розглянуто особливості затримання особи в порядку ст. 208 КПК України з урахуванням положень КПК України, які стосуються спрощеного порядку видачі осіб з України. Проаналізовано відомчі накази та законодавчі акти щодо регламентації спрощеного порядку видачі осіб та визначено коло питань, які потребують додаткової регламентації. Обґрунтовано наукову позицію про те, що затримання особи, яка перебуває у міжнародному розшуку, для здійснення її видачі як окрема підстава для затримання не передбачена у КПК України та доведено необхідність законодавчої регламентації окремої підстави для затримання.
  • Ескіз
    Публікація
    Особливості проведення слідчого експерименту в досудовому розслідуванні вбивств, пов'язаних з насильством у сім'ї
    (Право.ua. - 2023. - № 2. - С. 77-85, 2023) Юхно, О. О.; Yukhno, O. O.; Олександр Юхно
    Розглянуто на ретроспективному і порівняльному рівні одну із найбільш проводимих слідчих (розшукових) дій, як слідчий експеримент при досудовому розслідуванні вбивств, зокрема що здійснюються по фактах вбивств, вчинених у стані сильного душевного хвилювання та пов’язаних із насильством в сім’ї. Наголошено на тенденції збільшення в нашій країні за останні роки такого виду кримінальних правопорушень та поширення в суспільстві роз’яснювальних і інших заходів щодо вирішення гендерних та інших питань і позитивною реакцією соціуму на удосконалення морального стану взаємовідносин у сім’ях, правовому вихованні та підвищенні правосвідомості громадян. Визначено сучасні теоретичні, соціальні, законодавчі і прикладні проблемні питання щодо організації, умов проведення, тактики та фіксування слідчого експерименту і, зокрема шляхів удосконалення їх при досудовому розслідуванні вбивств, вчинених також і в стані сильного душевного хвилювання та пов’язаних з насильством в сім’ї.
  • Ескіз
    Документ
    Участь спеціаліста у слідчому експерименті
    (Актуальні проблеми та перспективи розвитку юридичної науки, освіти та технологій у XXI столітті в дослідженнях молодих учених: зб. матеріалів доп. учасн. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 3 берез. 2023 р.). – Харків, 2023. – С. 169-171, 2023) Сидоренко, Д. І.; Sydorenko, D. I.
    Підкреслено, що залучення спеціаліста під час проведення слідчого експерименту є поширеним способом збирання фактичних даних, що має на меті встановлення обставин вчиненого злочину. Участь спеціаліста при підготовці, проведенні, фіксації та оцінці результатів слідчого експерименту сприяє підвищенню ефективності цієї слідчої (розшукової) дії в отримані об’єктивної доказової інформації.