Кримінально-процесуальне право (Criminal and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/128

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 25
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-правові та праксеологічні основи використання спеціальних знань при розслідуванні військових злочинів: дисертація
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано розв’язання важливої наукової проблеми, яка полягає в отриманні нових результатів у вигляді розроблення теоретико-правових та праксеологічних основ використання спеціальних знань при розслідуванні військових злочинів.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-правові та праксеологічні основи використання спеціальних знань при розслідуванні військових злочинів: реферат дисертації
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано розв’язання важливої наукової проблеми, яка полягає в отриманні нових результатів у вигляді розроблення теоретико-правових та праксеологічних основ використання спеціальних знань при розслідуванні військових злочинів.
  • Ескіз
    Публікація
    Legal principles of pre-trial investigation war crimes
    (Visegrad Journal on Human Rights. - 2024. - № 3. - P. 190-197, 2024) Tymoshko, V. V.; Тимошко, В. В.
    Визначено сучасні правові засади діяльності правоохоронних органів щодо розслідування військових злочинів. Наголошується, що військові злочини є складними за механізмом вчинення, який характеризується наслідками у вигляді значних руйнувань об’єктів цивільної інфраструктури, великої кількості невстановлених загиблих; знаряддя вчинення, з якими раніше не стикалися ні органи досудового розслідування, ні судові експерти; особами злочинців, які змінюють своє місцезнаходження, в т.ч. які перебувають на території іншої держави тощо. Зазначається, що в Україні з моменту оголошення Указом Президента України правового режиму воєнного стану відбулися значні зміни у кримінально-процесуальному законодавстві, якими встановлено особливий режим досудового розслідування та судового розгляду в умовах воєнного стану, передбачений розділом IX-1 Кримінального процесуального кодексу України. Відзначається, що досудове розслідування військових злочинів потребує значних ресурсних витрат, у тому числі людських, через що працівники різних правоохоронних органів залучаються до проведення окремих процесуальних дій, у тому числі підрозділи Національної поліції. Висвітлено правові проблеми в діяльності Національної поліції України щодо організаційних особливостей досудового розслідування, які потребують врегулювання на законодавчому та відомчому рівнях. Внесено пропозиції щодо удосконалення законодавства щодо врегулювання поняття «військовий злочин» у Кримінальному кодексі України. Оновлено вимоги щодо порядку збирання доказів військових злочинів з метою подальшої передачі матеріалів на розгляд Міжнародного кримінального суду. Акцентовано увагу на тому, що принципи, суб’єкти та форми взаємодії на національному та міжнародному рівнях під час досудового розслідування військових злочинів мають бути належним чином регламентовані.
  • Ескіз
    Документ
    Modern Aspects of Forensic Medical Examination in the Conditions of Military Conflict
    (Актуальні питання судової експертизи і криміналістики : зб. матеріалів міжнар. наук.-практ. конф. з нагоди 100-річчя від дня народж. М. С. Романова (м. Харків, 17 трав. 2024 р. ). – Харків, 2024. – С. 17-19, 2024) Svitlychnyi, V. A.; Світличний, В. А.; Yezhov, D.; Єжов, Д.
    Судові експертизи в умовах воєнного стану стикаються з низкою викликів, спричинених знищенням інфраструктури, змінами у законодавстві, збільшенням кількості воєнних злочинів та нестачею ресурсів/ персоналу. Ці виклики можуть негативно позначитися на якості судових експертиз, швидкості розслідувань та справедливому судовому розгляді. Необхідно вирішувати ці проблеми та підвищувати якість судових експертиз під час війни.
  • Ескіз
    Публікація
    Особливості документування воєнних злочинів на деокупованих територіях: на прикладі м. Ізюм Харківської області
    (Протидія кримінальним правопорушенням на деокопованих територіях : зб. матеріалів Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Кропивницький, 27 жовт. 2023 р.). – Кропивницький, 2023. – С. 142-145, 2023) Фоміна, Т. Г.; Fomina, T. H.; Тетяна Фоміна
    Підкреслено, що досудове розслідування воєнних злочинів, вчинених на деокупованих територіях, ускладнено певними факторами, зокрема, великим обсягом слідчих (розшукових) дій (по деяких провадженнях призначено більше тисячі експертиз); довготривалістю проведення молекулярно-генетичних експертиз; необхідністю відшукання тіл загиблих; здійсненням ідентифікації загиблих тіл; встановленням підозрюваних-військовослужбовців рф; здійсненням у певних випадках спеціального досудового розслідування.
  • Ескіз
    Публікація
    Правові і процесуальні особливості притягнення осіб до кримінальної відповідальності за вчинення військових злочинів
    (Процесуальні та криміналістичні аспекти розслідування воєнних злочинів: матеріали кругл. столу (м. Одеса, 21 лют. 2024 р.). – Одесса: ОДУВС, 2024. – С. 196-199, 2024) Юхно, О. О.; Yukhno, O. O.; Олександр Юхно
    Наголошено, що з метою притягнення винних за вчинення міжнародних військових злочинів та захисту прав, свобод та законних інтересів наших громадян наша країна має право звернутись до Міжнародного кримінального суду.
  • Ескіз
    Документ
    Використання цифрової інформації під час розслідування воєнних злочинів
    (Процесуальні та криміналістичні аспекти розслідування воєнних злочинів: матеріали кругл. столу (м. Одеса, 21 лют. 2024 р.). – Одесса: ОДУВС, 2024. – С. 46-48, 2024) Єфіменко, Т. С.; Yefimenko, T. S.
    Зазначено, що на сьогоднішній день фактично відбувається пристосування правоохоронних органів до процесу збирання, фіксації та аналізу цифрової інформації за допомогою штучного інтелекту та допоміжних програмних забезпечень, оскільки законодавцем чітко не визначено такого порядку. Національне законодавство все ще перебуває на етапі розробки певних стандартів, за яких була б можливість використовувати цифрову інформацію у доказовій базі.
  • Ескіз
    Документ
    Документування воєнних злочинів в Україні
    (Процесуальні та криміналістичні аспекти розслідування воєнних злочинів: матеріали кругл. столу (м. Одеса, 21 лют. 2024 р.). – Одесса: ОДУВС, 2024. – С. 31-36, 2024) Денищук, Д. Є.; Denyshchuk, D. Ye.
    Виявлено особливості фіксування відомостей про російські «воєнні злочини» в Україні. Фіксування російських «воєнних злочинів» є першою, важливою та необхідною дією на шляху до здійснення справедливого правосуддя. У забезпеченні та реалізації відповідної діяльності задіяне широке коло правоохоронних органів, державних структур, міжнародних суб’єктів, недержавних організацій, окремих осіб (жертв, свідків, осіб, яким відомо про скоєнні злочини).
  • Ескіз
    Документ
    Взаємодія слідчого з іншими учасниками кримінального провадження під час розслідування воєнних злочинів
    (Міжнародна та національна безпека: теоретичні і прикладні аспекти : матеріали VІІІ Міжнар. наук.- практ. конф. (м. Дніпро, 15 берез. 2024 р.) : у 2-х ч. – Дніпро : ДДУВС, 2024. – Ч. І. – С. 688-690, 2024) Абдуллаєв, Т.; Піддубна, А. В.; Piddubna, A. V.
    Зазначено, що належна взаємодія органів досудового розслідування під час розслідування воєнних злочинів з іншими учасниками кримінального провадження є необхідною запорукою правильності, швидкості, належності складання процесуальних документів та, в цілому, розслідування кримінальних проваджень. Досліджувана взаємодія це процес безпосереднього та опосередкованого впливу учасників кримінального провадження один на одного, направлений на організацію та здійснення досудового розслідування воєнних злочинів.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі особливості розслідування воєнних злочинів: сучасні виклики та загрози
    (Процесуальні та криміналістичні аспекти розслідування воєнних злочинів: матеріали Круглого столу (м. Одеса, 21 лют. 2024 р.). – Одесса: ОДУВС, 2024. – С. 141-144, 2024) Прібиткова, Н. О.; Pribytkova, N. O.
    Розслідування численних воєнних злочинів, вчинених на території нашої держави у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф в Україну, вимагає від правоохоронних органів України високого рівня мобілізації, концентрації зусиль та ресурсів. Тому постає необхідність як у фаховій підготовці правоохоронців, так і удосконалення правозастосовної практики, надання оперативним працівникам, слідчим, прокурорам, суддям науково- методичного сприяння якісному виконанню своїх службових обов’язків із запобігання, припинення, розкриття, розслідування воєнних злочинів та пов’язаних з війною кримінальних правопорушень, якісного судового розгляду відповідних кримінальних проваджень.