Кримінально-процесуальне право (Criminal and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/128

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Щодо тактики проведення окремих слідчих (розшукових) дій під час розслідування самовільного присвоєння владних повноважень або звання службової особи
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2017. - № 5. - С. 176-179, 2017) Перлін, В. С.; Perlin , V. S.
    У статті акцентується увага на важливому значенні тактичного забезпечення розслідування самовільного присвоєння владних повноважень або звання службової особи, в якому вагому роль відіграє правильна організація тактики проведення окремих слідчих (розшукових) дій. Серед характерних для розслідування самовільного присвоєння владних повноважень або звання службової особи слідчих (розшукових) дій виокремлено допити потерпілих і підозрюваних, пред’явлення для впізнання, слідчий огляд і обшук. Висвітлюються особливості тактики проведення наведених дій.
  • Ескіз
    Документ
    Методика розслідування умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу : дисертація
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2023) Чиж, А. П.; Chyzh, A. P.; Гусєва, В. О. - науковий керівник
    У дисертаційному дослідженні обґрунтовано, що розробка методики розслідування умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу є актуальною та своєчасною. Визначено, що криміналістична методика розслідування умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу за своїм видом є простою – видовою, оскільки має за мету дослідження одного rонкретного виду злочину.
  • Ескіз
    Документ
    Тактика накладення арешту на електронні активи, одержані злочинним шляхом, у кримінальному провадженні
    (Аналітично-порівняльне правознавство. - 2022. - № 4. - С. 342-347, 2022) Пчеліна, О. В.; Pchelina, O. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-0224-1767; Пчелін, В. Б.; Pchelin, V. B.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-9540-9084; Полтавський, Е. М.; Poltavskyi, E. M.
    Виокремлено та висвітлено структурні елементи тактики накладення арешту на електронні активи, одержані злочинним шляхом, у кримінальному провадженні. Наголошено, що тактичним та організаційним забезпеченням накладення арешту на електронні активи, одержані злочинним шляхом, у кримінальному провадженні є детальне планування розслідування; ретельна підготовка до окремих заходів; налагодження взаємодії органів досудового розслідування з державними органами, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, міжнародними та міжурядовими організаціями; використання інформаційно-пошукових систем для виявлення та відстеження активів. Підкреслено, що ефективність накладення арешту на електронні активи, одержані злочинним шляхом, залежить від належної організації досудового розслідування з моменту його виявлення, ретельного планування та налагодження постійної та ефективної взаємодії з іншими правоохоронними, контролюючими та іншими органами. Висвітлено особливості взаємодії органів досудового розслідування та органів прокуратури з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
  • Ескіз
    Документ
    О праве эксперта присутствовать при совершении процессуальных действий
    (Теорія та практика судової експертизи і криміналістики : зб. наук. пр. – Харків: Право, 2015. – Вип. 15. – С. 163-171, 2015) Щербаковский, М. Г.; Shcherbakovskyi, M. H.; Щербаковський, М. Г.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-8413-9311
    Рассмотрены причины участия эксперта в процессуальных действиях, основными из которых являются недоброкачественность представленных на экспертизу материалов и возможность устранения этого только экспертом. Показано отличие участия эксперта от участия специалиста в процессуальных действиях. Раскрыты задачи, которые решает эксперт в ходе процессуальных действий, и особенности тактики их проведения.
  • Ескіз
    Документ
    Причини і зміст присутності експерта у процесуальних діях
    (Jurnalul juridic national: teorie şi practică = Национальный юридический журнал: теория и практика. – 2015. – № 3, ч. 2 (Iunie). – С. 89–92, 2015) Щербаковський, М. Г.; Shcherbakovskyi, M. H.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-8413-9311
    У статті розглядаються гносеологічні і процесуальні причини присутності експерта в процесуальних діях, основними з яких є недоброякісність поданих на експертизу матеріалів і можливість їх усунення тільки експертом. Експерти беруть участь у проведенні слідчих експериментів, отриманні зразків для експертизи, оглядів, допитів. Показано відмінність участі експерта в процесуальних діях від участі спеціаліста в процесуальних діях і проведення експертизи поза експертною установою. Розкриваються завдання, які вирішує експерт в ході процесуальних дій і особливості тактики їх проведення на підготовчому, основному і заключному етапах.