Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Принципи громадського контролю за діяльністю Національної поліції
    (Європейські перспективи. - 2018. - № 4. – С. 93-99, 2018) Василенко, В. М.; Vasylenko, V. M.
    Проаналізовано низку дефініцій поняття «принципи права». Підкреслено, що принципи здійснення громадського контролю за діяльністю Національної поліції становлять певний симбіоз людських уявлень про ідеали роботи поліції та нормативно закріплених засад її діяльності, оскільки, з одного боку громадськість очікує втілення загальноприйнятих стандартів роботи поліції (чесність, принциповість, справедливість, недопущення порушень законодавства тощо), а з іншого – такі уявлення, інколи, йдуть у розріз із нормативними приписами. Здійснено класифікацію принципів здійснення громадського контролю за діяльністю Національної поліції.
  • Ескіз
    Документ
    Контроль спеціалізованих громадських суб'єктів за діяльністю Національної поліції
    (Європейські перспективи. - 2020. - № 3. – С. 199-204, 2020) Василенко, В. М.; Vasylenko, V. M.
    Визначено правовий статус спеціалізованих громадських суб’єктів на території України. Охарактеризовано правовий статус спеціалізованих суб’єктів, які реалізують громадський контроль за роботою Національної поліції. Проаналізовано контрольні функції та повноваження. Визначено ключові форми та методи здійснення спеціалізованими громадськими суб’єктами контролю за діяльністю поліції. Наголошено, що контроль спеціалізованих громадських суб’єктів за діяльністю національної поліції можна вважати найбільш широким за формами та методами реалізації видом громадського контролю за діяльністю Національної поліції. Його практично-організаційні основи концентруються на рівні роботи комітетів Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування. Відмічено, що контроль за діяльністю з боку Верховної Ради України має стратегічно орієнтований характер. Він здійснюється з метою виявлення порушень прав і свобод людини в роботі поліції, а також інших порушень законності; притягнення до відповідальності винних у вчиненні таких порушень осіб; формування нових підходів до удосконалення діяльності Національної поліції. Доведено, що контроль з боку органів місцевого самоврядування, передусім, направлено на забезпечення ефективності роботи органів поліції на користь відповідної територіальної громади. З цією метою в межах подібного контролю активно застосовується формат взаємного інформування та взаємодії, а в окремих випадках більш реактивні дії, зокрема, резолюція недовіри керівнику поліції.
  • Ескіз
    Документ
    Форми здійснення громадського контролю за діяльністю Національної поліції
    (Європейські перспективи. - 2020. - № 1. – С. 220-226, 2020) Василенко, В. М.; Vasylenko, V. M.
    Проаналізовано основні форми здійснення громадського контролю за діяльністю Національної поліції та визначено їх особливості. Запропоновано під формами громадського контролю за діяльністю Національної поліції розуміти нормативно урегульоване зовнішнє вираження контрольних дій представників громадянського суспільства по оцінці та реагуванні на відхилення у діяльності органів поліції та порушення поліцейських. Розглянуто форми громадського контролю за діяльністю поліції, виходячи з їх специфіки та правових підстав реалізації.
  • Ескіз
    Документ
    Предмет та межі громадського контролю за діяльністю Національної поліції України
    (Актуальні проблеми правознавства. - 2017. - № 1 (9), т. 2. - С. 94-100, 2017) Василенко, В. М.; Vasylenko, V. M.
    Проаналізовано зовнішню та внутрішньоорганізаційну діяльність Національної поліції України. Визначено предмет та межі громадського контролю за діяльністю Національної поліції. Зроблено висновок, що під предметом громадського контролю за діяльністю Національної поліції України необхідно розуміти інформацію про зовнішню та внутрішньоорганізаційну діяльність органів, державних установ та закладів освіти як структурних елементів системи поліції та професійно-функціональної і службово-трудової діяльності їх персоналу за винятком тієї, що віднесена до службової і таємної, а також відомостей, що стосуються приватного та сімейного життя працівників названих органів, установ та закладів.
  • Ескіз
    Документ
    Сутність та особливості внутрівідомчого громадського контролю за діяльністю Національної поліції
    (Право.ua. - 2020. - № 3. - С. 219-224, 2020) Василенко, В. М.; Vasylenko, V. M.
    Сформовано науковий погляд щодо базових ознак та змісту внутрівідомчого громадського контролю за діяльністю Національної поліції. Проаналізовано форми та методи даного виду контролю, а також основи участі громадськості у внутрішньо-управлінських процесах роботи поліції. Викладено думку щодо специфіки внутрівідомчого громадського контролю за діяльністю Національної поліції України.
  • Ескіз
    Документ
    Поняття та система суб'єктів громадського контролю за діяльністю Національної поліції
    (Право.ua. - 2020. - № 1. - С. 212-218, 2020) Василенко, В. М.; Vasylenko, V. M.
    Проаналізовано останні доробки учених в частині визначення суб’єктів громадського контролю за діяльністю органів державної влади, зокрема правоохоронних органів держави. Окреслено систему суб’єктів громадського контролю за діяльністю Національної поліції.
  • Ескіз
    Документ
    Правозахисні організації як суб’єкти громадського контролю за діяльністю Національної поліціїї
    (Наукові записки [Центральноукр. держ. пед. ун-ту імені Володимира Винниченка]. Сер.: Право. – 2019. – Вип. 6., Спецвип., т. 2. – С. 176-179, 2019) Василенко, В. М.; Vasylenko, V. M.
    Наведено наукові підходи щодо визначення поняття «правозахисні організації». Проаналізовано положення норм законодавства, що регламентують діяльність правозахисних громадських організацій. Констатовано недосконалість чинного законодавства про діяльність Національної поліції, зокрема в частині відсутності положення про участь правозахисних організацій в заходах громадського контролю за діяльністю поліції. Обґрунтовано доцільність внесення змін та доповнень до положень Закону України «Про Національну поліцію» в розрізі удосконалення правового статусу правозахисних організацій, як суб’єктів громадського контролю за роботою Національної поліції України.
  • Ескіз
    Документ
    Напрями удосконалення адміністративно-правового забезпечення здійснення громадського контролю за діяльністю Національної поліції
    (Наукові записки [Центральноукр. держ. пед. ун-ту імені Володимира Винниченка]. Сер.: Право. - Кропивницький, 2020. - Вип. 8. Спецвип. - С. 154-157, 2020) Василенко, В. М.; Vasylenko, V. M.
    Проаналізовано наукові погляди вчених та норми чинного законодавства, окреслено найбільш проблемні питання забезпечення здійснення громадського контролю за діяльністю Національної поліції України. Сформовано авторський підхід до покращення адміністративно-правового забезпечення здійснення громадського контролю за діяльністю Національної поліції. Доведена необхідність розробити стратегічно орієнтований документ, який буде направлено на забезпечення планомірного удосконалення адміністративних та інших засад громадського контролю за діяльністю Національної поліції. The scientific views of scientists and norms of the current legislation are analyzed, the most outlined problematic issues of ensuring public control over the activities of the National Police of Ukraine. The author's approach to improving the administrative and legal support for public control over the activities of the National Police has been formed. Proved the need to develop a strategically oriented document that will be aimed at ensuring the systematic improvement of administrative and other principles of public control over the activities of the National Police. Проанализированы научные взгляды ученых и нормы действующего законодательства, описаны наиболее проблемные вопросы обеспечения общественного контроля за деятельностью Национальной полиции Украины. Сформирован авторский подход к улучшению административно-правового обеспечения осуществления общественного контроля за деятельностью Национальной полиции. Доказана необходимость разработать стратегически ориентированный документ, который будет направлен на обеспечение планомерного усовершенствования административных и других основ общественного контроля за деятельностью Национальной полиции.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правове забезпечення громадського контролю за діяльністю Національної поліції : автореф. дис.
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2021) Василенко, В. М.; Vasylenko, V. M.; Музичук, О. М. - науковий консультант
    Дослідження присвячено системному аналізу адміністративно-правового забезпечення громадського контролю за діяльністю Національної поліції. У роботі вивчено нормативні засади здійснення громадського контролю за діяльністю Національної поліції. Визначено особливості Національної поліції як об’єкта громадського контролю. Сформульовано поняття, виокремлено завдання та ознаки громадського контролю за діяльністю Національної поліції. Окреслено систему принципів громадського контролю за діяльністю Національної поліції. Досліджено адміністративно-правовий механізм здійснення громадського контролю за діяльністю Національної поліції шляхом визначення системи суб’єктів громадського контролю за діяльністю Національної поліції, предмета, меж та форм громадського контролю. Вивчено сучасний стан і проблематику класифікації громадського контролю за діяльністю Національної поліції. Узагальнено зарубіжний досвід у сфері здійснення громадського контролю за діяльністю органів поліції та вивчено можливості його використання в Україні. Надано пропозиції та рекомендації щодо оптимізації критеріїв оцінювання ефективності громадського контролю за діяльністю Національної поліції. Запропоновано напрями удосконалення національного адміністративного законодавства, яке регламентує громадський контроль за діяльністю Національної поліції, та шляхи удосконалення організаційних засад його здійснення.