Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Ескіз
    Публікація
    Адміністративно-правове забезпечення протидії корупційним проявам у публічній службі в Україні : дисертація
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Музичук, Е. О.; Muzychuk, E. O.; Едуард Музичук; Завальний, М. В. - науковий керівник
    У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання, яке полягає у визначенні сутності та особливостей адміністративно-правового забезпечення протидії корупційним проявам у публічній службі в Україні, встановленні перспективних напрямів вдосконалення адміністративного законодавства в цій сфері. У результаті проведеного дослідження сформульовано низку висновків, пропозицій та рекомендацій, спрямованих на досягнення поставленої мети.
  • Ескіз
    Документ
    Правові засади протидії корупційним проявам у публічній службі та місце серед них адміністративно-правових норм
    (Підготовка правоохоронців в системі МВС України в умовах воєнного стану : зб. наук. пр. – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 38-39, 2024) Музичук, Е. О.; Muzychuk, E. O.
    Доведено, що адміністративно-правові норми займають центральне місце у правових актах, спрямованих на протидію корупційним проявам у публічній службі. Вони визначають правила поведінки публічних службовців, контрольні механізми та відповідальність за порушення антикорупційних норм, сприяючи побудові чесної та прозорої системи публічної служби.
  • Ескіз
    Документ
    Вдосконалення взаємодії і координації між суб’єктами протидії корупції в Україні
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VI Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 9 черв. 2023 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2023. - С. 50-52, 2023) Гречко, О. В.; Hrechko, O. V.
    Стверджено, що забезпечення ефективної співпраці між усіма рівнями влади, антикорупційними та правоохоронними органами, громадськістю й міжнародними партнерами є важливою передумовою для досягнення значущих результатів у подоланні корупції. Підвищення прозорості, обмін інформацією та взаємодія всіх зацікавлених сторін грають важливу роль у формуванні системи, що ефективно протидіє корупції, забезпечуючи кращий контроль і запобігання корупційним схемам.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правовий статус суб’єктів протидії корупції в Україні : дисертація
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Гречко, О. В.; Hrechko, O. V.; Іванцов, В. О. - науковий керівник
    У дисертації наведено теоретичне узагальнення й нове вирішення наукового завдання, яке полягає у визначенні сутності та розкритті особливостей адміністративно-правового статусу суб’єктів протидії корупції в Україні, розробленні пропозицій та рекомендацій, спрямованих на вдосконалення адміністративного законодавства у відповідній сфері. У результаті проведеного дослідження сформульовано низку висновків, пропозицій та рекомендацій, спрямованих на досягнення поставленої мети.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правові засади запобігання і протидії корупції в Національному антикорупційному бюро України : дисертація
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2023) Корнієць, П. Ю.; Korniiets, P. Yu.; Іванцов, В. О. - науковий керівник
    У дисертаційному дослідженні наведено сукупність теоретичних узагальнень і запропоновані нові підходи стосовно вирішення наукового завдання щодо визначення змісту та особливостей адміністративно-правих засад запобігання і протидії корупції в діяльності НАБУ.
  • Ескіз
    Публікація
    Адміністративно-правовий статус уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції
    (Правова позиція. – 2023. – №1 (38). – С. 153-157, 2023) Бугайчук, К. Л.; Buhaichuk, K. L.; Шатрава, С. О.; Shatrava, S. O.; Костянтин Бугайчук; Сергій Шатрава
    У статті авторами окреслено та охарактеризовано елементи адміністративно-правового статусу Уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції: мету, завдання, повноваження, функції, гарантії та відповідальність. Підкреслено, що така система елементів здатна в повному обсязі розкрити сутність адміністративно-правового статусу, не обтяжуючи його зайвими складовими. Встановлено мету створення та діяльності цього підрозділу, що полягає в організації та втіленні окремих антикорупційних заходів, передбачених профільним антикорупційним законом, спрямованих на виявлення та запобігання корупційним проявам. Сформульовано завдання Уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції: 1) запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов'язаним з корупцією в межах компетенції, шляхом організації та проведення конкретних антикорупційних заходів; 2) оцінка та мінімізація корупційних ризиків; 3) виявлення та врегулювання конфлікту інтересів; 4) контроль за дотриманням положень антикорупційного законодавства, зокрема в частині подання працівниками декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру; 5) надання персоналу методичної допомоги та консультацій із питань антикорупційного законодавства. Повноваження Уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції згруповано наступним чином: блок повноважень інформаційного характеру; блок повноважень пов'язаний з забезпеченням об’єктивного розгляду повідомлень про вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень; блок повноважень із взаємодії з НАЗК і іншими спеціальними суб’єктами в сфері запобігання та протидії корупції тощо. До функцій Уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції згруповано наступним чином віднесено такі: нормативну; методичну; контрольну; організаційну; інформаційно-аналітичну, а також функції взаємодії та моніторингу. Подальшу характеристик отримали й інші елементи адміністративно-правового статусу цього підрозділу, зокрема гарантії діяльності та відповідальність.
  • Ескіз
    Документ
    Криптовалюта як предмет неправомірної вигоди: новелли в адміністративному законодавстві України
    (Стан та перспективи розвитку адміністративного права України : матеріали ІХ Міжнар. наук.-практ. інтернет конф. (м. Одеса, 28 жовт. 2022 р.) / МВС України, Одес. держ. ун-т внутр. справ, Каф. адмін. права та адмін. процесу. – Одеса: ОДУВС, 2022. – С. 215-217, 2022) Яценко, В. П.; Yatsenko, V. P.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-3195-3627; Бушин, В. С.; Bushyn, V. S.
    Надано поради щодо вирішення проблеми поширення корупційних правопорушень, пов’язаних з використанням криптовалюти в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Запобігання корупції в Державній міграційній службі України як один із пріоритетних напрямів забезпечення національної безпеки України
    (Протидія корупції: правове регулювання і практичний досвід : тези доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 28 жовт. 2022 р.). – Харків : ХНУВС, 2022. – С. 162-164, 2022) Погорілець, О. В.; Pohorilets, O. V.; ORCID: https://orcid.org/0000-0003-4739-4441
    Констатовано недостатня ефективність заходів із протидії корупції в міграційній сфері. Зазначено, що визнання та усвідомлення негативного явища корупції в міграційній сфері у програмних документах держави, є необхідним для усунення наявних корупційних ризиків і має розглядатися як один із важливих пріоритетних напрямів забезпечення національної безпеки України. Заходами, які можуть мінімізувати корупційні ризики в міграційній сфері є внесення відповідних змін до Антикорупційної стратегії.
  • Ескіз
    Документ
    Правове регулювання діяльності громадських об’єднань у протидії корупції
    (Протидія корупції: правове регулювання і практичний досвід : тези доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 28 жовт. 2022 р.). – Харків : ХНУВС, 2022. – С. 85-87, 2022) Ільницький, О. М.; Ilnytskyi, O. M.
    Визначено, що громадське об’єднання - це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Оскільки протидія корупції відноситься до інтересів переважної частини суспільства, то діяльність громадських об’єднань в цій сфері є надзвичайно важливою та доволі ефективною. Проаналізовано законодавство у сфері діяльності громадських об’єднань щодо протидії корупції. Відзначено, що громадські об’єднання мають визначений перелік прав щодо такої діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі аспекти реалізації адміністративно-правового статусу викривача у провадженні у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією
    (Протидія корупції: правове регулювання і практичний досвід : тези доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 28 жовт. 2022 р.). – Харків : ХНУВС, 2022. – С. 64-66, 2022) Джафарова, О. В.; Dzhafarova, O. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-4201-0218; Шатрава, С. О.; Shatrava, S. O.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-7072-961X
    Зазначено, що з метою вдосконалення адміністративно-правового статусу викривача у провадженні в справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією постає необхідним забезпечення відповідної злагодженої координації між органами, уповноваженими на забезпечення захисту викривачів; підвищення рівня правового захисту викривачів; сприяння у забезпеченні надання викривачам психологічної допомоги тощо.