Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 73
  • Ескіз
    Документ
    Поняття та особливості забезпечення територіальної оборони в Україні
    (Європейські перспективи. - 2024. - № 2. - С. 317-323, 2024) Олексюк, Т. І.; Oleksiuk, T. I.
    У статті наголошено на тому, що базовою категорією, яка дозволяє під новим кутом поглянути на сутність та значення територіальної оборони в Україні, є місцева культура спротиву, під якою розуміється сукупність ідеологічних, морально-етичних, культурних орієнтирів, які формують стійкі переконання всього місцевого населення, незалежно від віку, статі, стану здоров’я, соціального положення, громадянства, національності, політичних, релігійних уподобань щодо готовності свідомої участі в подоланні воєнної загрози, а також наслідків надзвичайних ситуацій. Наголошено, що під територіальною обороною доречно розуміти сферу діяльності держави, органів місцевого самоврядування та громадськості, їх взаємодії та координації, що охоплює систему заходів, що здійснюються у мирний час та в особливий період з метою формування місцевої культури опору на рівні усталених традицій, цінностей, переконань, ідейно-культурних надбань місцевого населення, а також цілісного усвідомлення потреби участі у захисті території свого проживання, яке формується на рівні культури та спорту, національно-патріотичного виховання та культури сімейних відносин місцевого населення з метою забезпечення національної безпеки держави під час воєнних загроз інформаційного, енергетичного, гуманітарного та іншого характеру, а також в умовах надзвичайних ситуацій. Акцентовано увагу на тому, що першою та фундаментальною особливістю забезпечення територіальної оборони є формування у населення на місцевому рівні резистентної ідентичності. При цьому в контексті формування резистентної ідентичності важливим є врахування як насильницького, так і ненасильницького опору. До інших особливостей забезпечення територіальної оборони в Україні віднесено спрямованість на недопущення стихійності спротиву на рівні окремих громадян, їх груп та організацій на місцях, а також спрямованість на забезпечення патріотичної свідомості та стійкої мотивації місцевого населення в ході національного спротиву в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.
  • Ескіз
    Документ
    До характеристики особливостей кадрового забезпечення Державної митної служби України
    (Людина, суспільство, держава: актуальні питання правового регулювання взаємодії: тези доп. учасників. наук.-практ. конф. (м. Київ, 10 груд. 2020 р.). - Київ: НДІ СБППФБ, 2020. - С. 86-88, 2020) Колобиліна, О. О.; Kolobylina, O. O.
    Розкрито сутність, зміст та особливості порядку організації роботи особового складу Державної митної служби України, забезпечення трудових прав та інтересів його працівників, а також інші практичні аспекти кадрового забезпечення, яке відбувається з урахування особливого правового статусу кадрів даної інституції.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правовий статус територіальних управлінь Державного бюро розслідувань : дисертація
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Богданов, Р. І.; Bohdanov, R. I.
    У дисертації з урахуванням теоретичного осмислення наукових праць, аналізу чинного законодавства України та практики його застосування наведено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення наукової проблеми — розкрито сутність, зміст та особливості адміністративно-правового статусу територіальних управлінь ДБР, а також сформовано практично значущі науково обґрунтовані пропозиції і рекомендації, спрямовані на вдосконалення адміністративного законодавства в зазначеній сфері.
  • Ескіз
    Публікація
    Система суб’єктів протидії корупційним проявам у публічній службі та особливості їх адміністративно-правового статусу
    (Гуманітарні аспекти цифрового суспільства : тези доп. учасників міжн. наук.-практ. конф. (м. Харків, 8 груд. 2022 р.). - Харків: НДІ ППС, 2022. - С. 65-67, 2022) Музичук, Е. О.; Muzychuk, E. O.; Едуард Музичук
    Відзначено, що система суб'єктів протидії корупційним проявам у публічній службі загалом складається з різних органів, установ, та осіб, які займаються боротьбою з корупцією та запобіганням корупційних проявів. Удосконалення адміністративно-правового статусу суб'єктів протидії корупції є важливим кроком у зміцненні протидії корупції в Україні, створенні прозорої та ефективної системи контролю, забезпеченні незалежності суб'єктів та виконанні міжнародних зобов'язань.
  • Ескіз
    Документ
    Реформування адміністративно-правового статусу Держпродспоживслужби: виклики та перспективи розвитку
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VIII Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 24 лист. 2023 р.). - Харків, 2023. - С. 111-113, 2023) Дмитренко, В. І.; Dmytrenko, V. I.
    Відзначено, що реформування адміністративно-правового статусу Держпродспоживслужби включає модернізацію нормативної бази, оптимізацію організаційної структури, розвиток кадрового потенціалу та впровадження новітніх технологій. Вирішення цих завдань дозволить підвищити ефективність діяльності служби, забезпечити належний рівень захисту прав споживачів та безпеки продукції, а також сприятиме інтеграції України до європейської спільноти.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правовий статус територіальних управлінь Державного бюро розслідувань : реферат дисертації
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Богданов, Р. І.; Bohdanov, R. I.
    У дисертації з урахуванням теоретичного осмислення наукових праць, аналізу чинного законодавства України та практики його застосування наведено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення наукової проблеми — розкрито сутність, зміст та особливості адміністративно-правового статусу територіальних управлінь ДБР, а також сформовано практично значущі науково обґрунтовані пропозиції і рекомендації, спрямовані на вдосконалення адміністративного законодавства в зазначеній сфері.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правові засади діяльності Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів: аналіз законодавства
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників V Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 26 лист. 2021 р.). - Харків, 2021. - С. 105-108, 2021) Дмитренко, В. І.; Dmytrenko, V. I.
    Проаналізовано основні нормативно-правові акти, що регулюють діяльність Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, з метою виявлення особливостей її адміністративно-правового статусу та можливих напрямків удосконалення.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості адміністративно-правового статусу суб’єктів юридичного супроводження статутної діяльності закладів вищої освіти
    (Вісник Пенітенціарної асоціації України. - 2023. - № 4(26). - С. 32-41, 2023) Мельник, Т. М.; Melnyk, T. M.
    Стаття присвячена дослідженню особливостей адміністративно-правового статусу та ролі суб’єктів юридичного супроводження статутної діяльності закладів вищої освіти. У статті наголошено на тому, що суб'єкти юридичного супроводження статутної діяльності закладів вищої освіти на різних рівнях спрямовують статутну діяльність закладів вищої освіти відповідно до вимог законодавства. До числа суб’єктів юридичного супроводження статутної діяльності закладів вищої освіти автором пропонується віднести такі органи (посадові особи) як: Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Міністерство освіти і науки України, керівники закладів вищої освіти.
  • Ескіз
    Документ
    Система суб’єктів забезпечення реалізації прав громадян у сфері підприємницької діяльності в Україні
    (Наше право. - 2024. - № 1. - С. 339-345, 2024) Леонов, О. О.; Leonov, O. O.
    Виокремлено коло суб’єктів, які відповідають за забезпечення реалізації прав громадян у сфері підприємницької діяльності в Україні, а також надано характеристику їх адміністративно-правовому статусу. Запропоновано авторський підхід щодо класифікації відповідних суб’єктів.
  • Ескіз
    Документ
    Суб’єкт забезпечення реалізації прав громадян у сфері підприємницької діяльності в Україні
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VII Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 9 черв. 2023 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2023. - С. 108-111, 2023) Леонов, О. О.; Leonov, O. O.
    Підкреслено, що система суб’єктів забезпечення реалізації прав громадян у сфері підприємницької діяльності в Україні є доволі місткою та включає низку наділених спеціальним правовим статусом носіїв владних повноважень, що впливають на суспільні відносини, які виникають у цій сфері. До кола цієї системи входять: 1) суб’єкти, діяльність яких по відношенню до забезпечення реалізації прав громадян у сфері підприємницької діяльності є не основною; 2) суб’єкти, які мають галузеве спрямування, та які відповідають за відповідність законодавству умов допуску до окремих видів підприємницької діяльності; 3) суб’єкти, в яких основним функціональним призначенням є забезпечення можливості реалізації розглядуваних прав.