Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 76
  • Ескіз
    Публікація
    Особливості законодавчого регулювання адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку в Україні: аналіз нових підходів Національної поліції України
    (Актуальні проблеми адміністративно-деліктного права України : матеріали круглого столу (м. Вінниця, 30 жовт. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 64-67, 2024) Макарова, О. П.; Makarova, O. P.; Михайловська, О. О.; Mykhailovska, O. O.; Olena Makarova
    Підкреслено важливість комплексного підходу до законодавчого регулювання адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку в Україні. Оновлення правової бази та нові підходи Національної поліції до забезпечення правопорядку відображають прагнення держави адаптувати правозастосування до сучасних суспільних викликів та міжнародних стандартів. Розширення правових механізмів, що спрямовані на захист громадського порядку, підвищення прозорості дій правоохоронних органів та впровадження превентивних заходів сприяють формуванню більш ефективної системи забезпечення безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз змін у законодавстві України щодо адміністративної відповідальності: нові виклики та перспективи розвитку
    (Актуальні проблеми адміністративно-деліктного права України : матеріали круглого столу (м. Вінниця, 30 жовт. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С 54-57, 2024) Звірянський, Г. В.; Zvirianskyi, H. V.
    Підкреслено, що майбутнє розвитку системи адміністративної відповідальності в Україні пов’язане з подальшим удосконаленням правових норм та їх впровадженням на практиці, що має забезпечити стабільний правопорядок та відповідність міжнародним стандартам у сфері правозастосування.
  • Ескіз
    Публікація
    Адміністративна відповідальність за поширювання неправдивих чуток у соціальних мережах
    (Актуальні проблеми адміністративно-деліктного права України : матеріали круглого столу (м. Вінниця, 30 жовт. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 50-51, 2024) Пабат, О. В.; Pabat, O. V.; Пабат Олександр Васильович
    Відмічено основні проблеми притягнення до адміністративна відповідальність за поширювання неправдивих чуток у соціальних мережах в умовах російської збройної агресії проти України. Поширення недостовірної інформації здатне викликати серйозні наслідки для суспільства. Це може спричинити паніку серед людей, порушення громадського порядку та створити небезпечні ситуації, що становлять загрозу для життя.
  • Ескіз
    Публікація
    Деякі шляхи вдосконалення проблемних аспектів адміністративно-деліктного права України
    (Актуальні проблеми адміністративно-деліктного права України : матеріали круглого столу (м. Вінниця, 30 жовт. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 45-47, 2024) Кириченко, О. Ю.; Kyrychenko, O. Yu.; Кириченко Ольга Юріївна
    Нагололшено, що процес реформування інституту адміністративної відповідальності повинен сконцентрувати у собі комплекс заходів, що будуть поєднувати як оновлення адміністративно - деліктного законодавства, так і перегляд відповідних концептуальних засад вказаної правової доктрини.
  • Ескіз
    Публікація
    Проблемні питання реалізації інституту адміністративної відповідальності неповнолітніх та перспективи його вдосконалення
    (Актуальні проблеми адміністративно-деліктного права України : матеріали круглого столу (м. Вінниця, 30 жовт. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 33-37, 2024) Казанчук, І. Д.; Kazanchuk, I. D.; Казанчук Ірина Дмитрівна
    Підкреслено, що законодавець не тільки не уникає втручання у вирішення теоретичних проблем щодо визначення інституту адміністративної відповідальності неповнолітніх, але, при цьому, формулює положення КУпАП так, що породжує нові теоретичні проблеми. Система заходів впливу на повнолітнього повинна бути спрямована саме на неповнолітню особу, мати здатність впливати на її поведінку, виховувати її в дусі поваги і не порушення закону. І якщо захід забезпечення провадження не виконує свою виховну роль, і неповнолітній знову повертається до протиправної поведінки, то не має сенсу в його застосуванні.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості адміністративної відповідальності благодійних організацій в Україні
    (Актуальні проблеми адміністративно-деліктного права України : матеріали круглого столу (м. Вінниця, 30 жовт. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 25-27, 2024) Попова, Л. М.; Popova, L. M.; Павліченко, Я. Р.; Pavlichenko, Ya. R.
    Зазначено, що незважаючи на злагоджену роботу благодійних організацій у тяжкий для країни час, необхідно удосконалити правову базу, що регламентує діяльність благодійних організацій, зокрема слід посилити відповідальність за порушення законодавства у сфері благодійництва, де пріоритетними повинні стати прозорість, публічність та звітність.
  • Ескіз
    Публікація
    Адміністративна відповідальність: теоретико-правові аспекти
    (Актуальні проблеми адміністративно-деліктного права України : матеріали круглого столу (м. Вінниця, 30 жовт. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 21-22, 2024) Джафарова, М. В.; Dzhafarova, M. V.; Марина Джафарова
    Підкреслено, що зміст адміністративної відповідальності, яка виникає внаслідок скоєння адміністративного правопорушення, становлять: сукупність матеріальних і процесуальних адміністративно-правових норм, які встановлюють і визначають порядок реалізації адміністративної відповідальності, і правовідносини, які виникають на підставі цих норм під час провадження у справах про адміністративні правопорушення суб’єктом адміністративної юрисдикції, завдяки чому реалізується обов’язок особи, винної у вчиненні адміністративного проступку, перетерпіти передбачені чинним законодавством обмеження матеріального, морального чи організаційного характеру.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правовий захист інтересів підприємців у судовому та досудовому порядках
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VIII Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 24 лист. 2023 р.). - Харків, 2023. - С. 106-107, 2023) Григоряк, Ю. В.; Hryhoriak, Yu. V.
    Доведено, що адміністративно-правовий захист інтересів підприємців у судовому та досудовому порядках є комплексним процесом, що включає різні механізми та інструменти, які можуть бути застосовані для вирішення спорів та захисту прав суб'єктів підприємницької діяльності. Важливими напрямками удосконалення цієї системи є спрощення процедур адміністративного оскарження, зменшення тривалості судових процесів, підвищення рівня правової культури державних службовців, а також посилення адміністративної відповідальності за порушення прав підприємців.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі питання адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства
    (Актуальні проблеми запобігання та протидії домашньому насильству: матеріали регіон. наук.-практ. семінару (м. Дніпро, 5 груд. 2023 р.). – Дніпро : ДДУВС, 2023. – С. 105-108, 2023) Комзюк, А. Т.; Komziuk, A. T.; Липій, Є. А.; Lypii, Ye. A.
    Зазначено, що адміністративна відповідальність за вчинення домашнього насильства врегульована в цілому непогано, хоча деякі питання мали б бути визначені точніше і повніше. Наголошено на існуючих складнощах провадження в справах про ці правопорушення, зокрема щодо збирання доказів та доказування у таких справах.
  • Ескіз
    Документ
    Актуальні питання формування адміністративно-деліктного права в Україні
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 173-175, 2024) Ткаченко, А. О.; Tkachenko, A. O.
    Зазначено, що законодавство України у сфері адміністративних правопорушень є недосконалим. Воно містить багато прогалин та суперечностей, що в свою чергу призводить до складнощів у правозастосуванні.