Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 26
  • Ескіз
    Документ
    До характеристики системи принципів державного контролю у сфері використання інформаційних технологій
    (Наше право. - 2024. - № 1. - С. 364-368, 2024) Пичурин, А. А.; Pychuryn, A. A.
    З’ясовано, що державний контроль у сфері використання інформаційних технологій — це система правових, організаційних та технічних заходів, що здійснюються державними органами для забезпечення законного, безпечного та ефективного використання інформаційних технологій. Він включає моніторинг, перевірку, регулювання та контроль за дотриманням норм і стандартів у сфері інформаційних технологій з метою захисту національної безпеки, особистих даних громадян, кібербезпеки, боротьби з кіберзлочинністю та забезпечення справедливих умов для розвитку інформаційних і комунікаційних систем. Встановлено, що принципи здійснення державного контролю у сфері використання інформаційних технологій представляють собою вихідні начала, відправні вимоги, ідею, яка лежить в основі здійснення відповідної контрольної діяльності. Окрім того, принципи формують вектори розвитку даного інституту. Відзначено, що систему принципів здійснення державного контролю у сфері використання інформаційних технологій складає велика кількість засад, які можна поділити на дві групи: загальні та спеціальні. Аргументовано, що до загальних принципів державного контролю у досліджуваній сфері слід віднести: верховенство права, законності, справедливості, ефективності, результативності, відповідальності, тощо. Підкреслено, що зазначені принципи носять загальний характер та можуть бути застосовані фактично у будь-якій сфері суспільного життя Виділено спеціальні принципи державного контролю у сфері використання інформаційних технологій, до яких віднесено: принцип системності контролю; комплексність; принцип співмірності; принцип прозорості; принцип співпраці; принцип застосування диференційованого підходу; принцип орієнтації на ризик.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правові засоби забезпечення прозорості державного контролю у господарському секторі
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VIII Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 24 лист. 2023 р.). - Харків, 2023. - С. 114-116, 2023) Щеголь, А. М.; Shchehol, A. M.
    Стверджено, що адміністративно-правові засоби забезпечення прозорості державного контролю у господарському секторі мають важливе значення для формування ефективної та відповідальної системи державного управління. Вони сприяють забезпеченню відкритості та підзвітності органів державного контролю, створенню сприятливих умов для розвитку підприємництва та зміцненню суспільної довіри до державних інституцій.
  • Ескіз
    Документ
    До питання визначення принципів здійснення державного контролю у сфері використання інформаційних технологій
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VIII Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 24 лист. 2023 р.). - Харків, 2023. - С. 33-34, 2023) Пичурин, А. А.; Pychuryn, A. A.
    Відзначено, що систему принципів здійснення державного контролю у сфері використання інформаційних технологій складає велика кількість засад, які можна поділити на дві групи: загальні та спеціальні. Але вказані принципи не віднайшли свого належного нормативного врегулювання, а відтак дана прогалина потребує усунення, що значно покращить правозастосовну практику.
  • Ескіз
    Документ
    Правове регулювання державного контролю у сфері будівництва: проблеми та перспективи розвитку
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників V Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 26 лист. 2021 р.). - Харків, 2021. - С. 63-64, 2021) Пінтескул, І. В.; Pinteskul, I. V.
    Відзначено, що правове регулювання державного контролю у будівництві стикається з численними проблемами, які вимагають комплексних рішень. Перспективи розвитку цієї сфери пов'язані з цифровізацією процесів, посиленням відповідальності за порушення, а також впровадженням нових екологічних стандартів. Реалізація таких заходів дозволить забезпечити стабільний розвиток будівельної галузі та підвищити якість будівельних об'єктів.
  • Ескіз
    Публікація
    Поняття та значення парламентського контролю за законністю діяльності Державного бюро розслідувань в умовах воєнного стану в Україні : адміністративно-правові аспекти
    (Національні інтереси України. - 2024. - № 2. - С. 184-194, 2024) Казанчук, І. Д.; Kazanchuk, I. D.; Казанчук Ірина Дмитрівна
    Досліджено сутність та значення державного контролю за законністю діяльності Державного бюро розслідувань, а також окреслено особливості здійснення парламентського контролю за діяльністю ДБР України, як важливого виду зовнішнього державного контролю. Визначено напрямки удосконалення адміністративно-правового регулювання парламентського контролю за діяльністю Державного бюро розслідувань в умовах дії в України правового режиму воєнного стану.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правове забезпечення державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному транспорті загального користування : дисертація
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Грибан, М. М.; Hryban, M. M.; Полянський, А. О. - науковий керівник
    Дисертаційну роботу присвячено визначенню сутності та особливостей адміністративно-правового забезпечення державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному транспорті загального користування, а також розробленню пропозицій та рекомендацій, спрямованих на вдосконалення адміністративного законодавства у відповідній сфері.
  • Ескіз
    Публікація
    До проблеми визначення поняття та особливостей державного контролю у галузі зв’язку
    (Прикарпатський юридичний вісник. - 2017. - Вип. 1(16), т. 2. - С. 25-28, 2017) Невядовський, В. О.; Neviadovskyi, V. O.; Vladyslav Neviadovskyi
    У статті, на основі аналізу наукових поглядів вчених, досліджено теоретичні підходи щодо визначення поняття «контроль», на основі чого надано авторське визначення поняття державного контролю у галузі зв’язку. До особливостей державного контролю у галузі зв’язку було віднесено: міцний взаємозв’язок між державним контролем та функціями регулювання і управління; розподіл останніх між відповідними державними органами; домінування пасивних, опосередкованих форм державного контролю, наприклад таких, як моніторинг.
  • Ескіз
    Документ
    Види контролю за дотриманням публічними службовцями встановлених для них правових обмежень
    (Ампаро. - 2023. - № 2. - С. 63-68, 2023) Шовкун, Ю. І.; Shovkun, Yu. I.
    Розглянуто сутність контролю як соціальної, управлінської та правової категорії, а також їх доктринальні класифікації. Зазначено, що соціальний контроль є широким терміном, зміст якого зводиться до позитивного (заохочення) чи негативного (застосування санкцій) впливу на особу, в разі вчинення останньою відповідних діянь. Вироблено класифікації контролю за дотриманням публічними службовцями встановлених для них правових обмежень. Надано характеристики контролю за дотриманням публічними службовцями встановлених для них правових обмежень.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративна відповідальність за правопорушення у сфері земельних відносин в Україні: сучасний стан та шляхи вдосконалення
    (Науковий вісник публічного та приватного права. - 2016. - Вип. 5. - С. 198-201, 2016) Пахомов, В. В.; Pakhomov , V. V.; Музичук, О. М.; Muzychuk, O. M.
    Визначено сутність адміністративної відповідальності у сфері земельних відносин. Проаналізовано сучасний стан правового забезпечення адміністративної відповідальності у сфері земельних відносин в Україні. Окреслено можливі напрямки підвищення ефективності адміністративно-правової відповідальності за правопорушення у сфері земельних відносин в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Шляхи підвищення ефективності адміністративно-правової відповідальності за правопорушення у сфері земельних відносин в Україні
    (Supremaţia Dreptului = Верховенство Права: междунар. науч. журн. – 2017. – № 2. – С. 93-97, 2017) Музичук, О. М.; Muzychuk, O. M.; Пахомов, В. В.; Pakhomov, V. V.
    Визначено сутність адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері земельних відносин. Дано аналіз сучасного стану правового забезпечення адміністративної відповідальності у сфері земельних відносин в Україні. Встановлено можливі напрямки підвищення ефективності адміністративно-правової відповідальності за правопорушення сфери земельних відносин в Україні.