Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Частка у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю: погляд через права та обов’язки учасника
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 99-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 24 трав. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 330-334, 2024) Севостьянова, М. І.; Sevostianova, M. I.
    Зауважено, що правову природу частки доцільно характеризувати через правову природу правомочностей учасника ТОВ, які становлять єдиний і неподільний комплекс корпоративних прав, які визнаються окремою категорією прав, поруч із зобов’язальними і речовими. Визначення частки лише через комплекс прав учасника не є обґрунтованим, оскільки права учасника нерозривно пов’язані з його обов’язками. Частка як об’єкт цивільних прав є «іншим майном», а не «майновими правами».
  • Ескіз
    Документ
    Виникнення та припинення прав на частку в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю: окремі аспекти державної реєстрації та обліку часток
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2024. - № 4. - С. 192-195, 2024) Негода, І. А.; Nehoda, I. A.
    Обґрунтувано необхідність визначення у законодавстві моменту виникнення та припинення прав на частку в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю та проаналізовано законодавство щодо її обліку в обліковій системі часток.
  • Ескіз
    Документ
    Механізми планування на випадок смерті учасника товариства з обмеженою відповідальністю
    (Нове українське право. – 2023. – Вип. 5. – С. 19-24, 2023) Кухарєв, О. Є.; Kukhariev, O. Ye.
    У статті виявлено та проаналізовано механізми планування на випадок смерті учасника товариства з обмеженою відповідальністю (заповіт, спадковий договір, статут юридичної особи). Зауважено, що кожен з окреслених механізмів має свої недоліки та переваги.
  • Ескіз
    Документ
    Виникнення корпоративних прав при набутті частки (частини частки) у статутному капіталі ТОВ
    (Доктрина приватного права: традиції та сучасність: матеріали XX наук.-практ. конф., присвяч. 100-й річниці з дня народж. д-ра юрид. наук, проф., чл.-кор. АН УРСР, ректора Харків. юрид. ін-ту (1962–1987 рр.) В. П. Маслова (м. Харків, 4 лют. 2022 р.). – Харків: Право, 2022. - С. 461-465, 2022) Негода, І. А.; Nehoda, I. A.
    Досліджено проблему набуття корпоративних прав при переході прав на частку (частину частки) у статутному капіталі ТОВ. Запропоновано у ст. 21 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» передбачити положення про те, що у набувача частки (частини частки) у статутному капіталі ТОВ право власності на частку в статутному капіталі ТОВ та статус учасника товариства виникає з моменту проведення державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників ТОВ.
  • Ескіз
    Документ
    Окремі аспекти спадкування права на частку у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю
    (Доктрина приватного права: традиції та сучасність: матеріали XX наук.-практ. конф., присвяч. 100-й річниці з дня народж. д-ра юрид. наук, проф., чл.-кор. АН УРСР, ректора Харків. юрид. ін-ту (1962–1987 рр.) В. П. Маслова (м. Харків, 4 лют. 2022 р.). – Харків: Право, 2022. - С. 421-423, 2022) Вардумян, Р. Р.; Vardumian, R. R.
    Відзначено, що у спадкоємця померлого учасника ТОВ виникає право на частку товариства, що не є за своєю природою корпоративним правом. Право на частку здійснюється шляхом набуття статусу учасника товариства, або ж отримання грошової компенсації пропорційно вартості успадкованої частки.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення додаткових прав та обов’язків учасників товариства з обмеженою відповідальністю за корпоративним договором
    (Доктрина приватного права: традиції та сучасність: матеріали XX наук.-практ. конф., присвяч. 100-й річниці з дня народж. д-ра юрид. наук, проф., чл.-кор. АН УРСР, ректора Харків. юрид. ін-ту (1962–1987 рр.) В. П. Маслова (м. Харків, 4 лют. 2022 р.). – Харків: Право, 2022. - С. 409-412, 2022) Бєлінська, К. В.; Bielinska , K. V.
    Встановлено, що для врегулювання корпоративних правовідносин, які складаються між учасниками товариства, метою яких є розвивати діяльність товариства та отримувати прибуток, учасники товариства мають право укласти корпоративний договір, яким встановити додатковий перелік прав та обов’язків учасників товариства. У випадку не виконання сторонами корпоративного договору у них виникає договірна відповідальність.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості спадкування права на частку у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю
    (Часопис цивілістики. - 2021. - Вип. 41. - С. 34-39, 2021) Кухарєв, О. Є.; Kukharev, O. Y.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-2086-9179
    З’ясовано особливості спадкування права на частку у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю. У разі смерті учасника товариства з обмеженою відповідальністю слід розмежовувати право на частку та право із частки, що не є тотожними за своєю сутністю та часом виникнення. Право на частку у статутному капіталі товариства як майнове право є об’єктом спадкування та набувається спадкоємцем із часу відкриття спадщини незалежно від часу її прийняття та державної реєстрації. Спадкування права на частку у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю надає спадкоємцеві правову можливість отримати вартість успадкованої частки, яка визначається на час відкриття спадщини, або стати учасником товариства після здійснення в повному обсязі права на спадкування досліджуваного об’єкта. Корпоративні права не є об’єктом спадкового наступництва та набуваються спадкоємцем із часу отримання ним правового статусу учасника господарського товариства, який пов’язаний із внесенням запису про зміну складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань. Визначено два механізми здійснення корпоративних прав учасника товариства після його смерті до моменту набуття правонаступником цієї особи статусу учасника товариства з обмеженою відповідальністю.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі питання відповідальності учасників товариства з обмеженою відповідальністю
    (Право та інновації. – 2019. – № 2 (26). – С. 95-99, 2019) Кулаков, В. В.; Kulakov, V. V.;
    Розглянуто проблемні питання застосування відповідальності до учасників товариства з обмеженою відповідальністю в рамках корпоративних відносин. На підставі проведеного аналізу зроблено висновки, що наявність в учасників водночас і майнових, і організаційно-управлінських прав щодо товариства зумовлює доцільність розгляду питання про запровадження їх додаткової відповідальності за зобов’язаннями відповідної юридичної особи.
  • Ескіз
    Документ
    Товариство з обмеженою відповідальністю як суб’єкт цивільних правовідносин : автореф. дис.
    (Харків, 2019) Кулаков, В. В.; Kulakov, V. V.; Жорнокуй, Ю. М. - науковий керівник
    Дисертацію присвячено аналізу правового становища товариства з обмеженою відповідальністю як суб’єкта цивільних правовідносин та підприємницького товариства з виділенням його характерних ознак. Визначено правову природу договору про створення товариства та статуту товариства з обмеженою відповідальністю. Обґрунтовано доцільність розмежування категорій «вклад», «статутний капітал» та «майно товариства». Аргументовані положення про порядок набуття та здійснення цивільних прав і обов’язків товариством з обмеженою відповідальністю, з обмовкою, що право на виступ від імені юридичної особи може бути надано двом або більше особам, що діють спільно або окремо, за умови, що у статуті товариства буде визначено характер здійснення повноважень декількох директорів, цим буде визначатися і юридична відповідальність цих осіб за діяльність в інтересах товариства. Досліджені питання відповідальності товариства з обмеженою відповідальністю та його учасників. Розроблено доктринальне тлумачення основних правових категорій та понять, що застосовуються при припиненні товариства з обмеженою відповідальністю, а саме його ліквідація та реорганізація. Обґрунтовано, що до підстав ліквідації товариства відносити за рішенням суду, що не пов’язане з банкрутством той факт, що юридична особа не почала свою діяльність упродовж року з моменту її реєстрації або припинила її на рік.