Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Поняття медіаційного договору у сфері корпоративних правовідносин: законодавчі реалії
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 99-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 24 трав. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 309-313, 2024) Лисенко, М. С.; Lysenko, M. S.
    Відзначено, що медіаційний договір у сфері корпоративних правовідносин як форма закріплення добровільно досягнутих учасниками корпоративного конфлікту у процесі приватної медіації домовленостей щодо вирішення конфліктної ситуації за своєю правовою природою є цивільно-правовим правочином.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення додаткових прав та обов’язків учасників товариства з обмеженою відповідальністю за корпоративним договором
    (Доктрина приватного права: традиції та сучасність: матеріали XX наук.-практ. конф., присвяч. 100-й річниці з дня народж. д-ра юрид. наук, проф., чл.-кор. АН УРСР, ректора Харків. юрид. ін-ту (1962–1987 рр.) В. П. Маслова (м. Харків, 4 лют. 2022 р.). – Харків: Право, 2022. - С. 409-412, 2022) Бєлінська, К. В.; Bielinska , K. V.
    Встановлено, що для врегулювання корпоративних правовідносин, які складаються між учасниками товариства, метою яких є розвивати діяльність товариства та отримувати прибуток, учасники товариства мають право укласти корпоративний договір, яким встановити додатковий перелік прав та обов’язків учасників товариства. У випадку не виконання сторонами корпоративного договору у них виникає договірна відповідальність.
  • Ескіз
    Документ
    Корпоративний обов'язок акціонера
    (Юридичний вісник. - 2012. - № 2. - С. 70-75, 2012) Жорнокуй, Ю. М.; Zhornokui, Yu. M.
    Здійснено аналіз норм чинного законодавства та правової доктрини щодо місця корпоративного обов'язку в структурі корпоративних правовідносин. Звернено увагу на доцільність застосування концепції єдиного корпоративного обов'язку акціонера.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо співвідношення понять «засновник» та «учасник» підприємницького товариства
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 98-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 19 трав. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 457-460, 2023) Гоголь, В. І.; Hohol, V. I.
    Відзначено, що поняття «засновник» і «учасник» відображають правовий статус особи, яка бере участь у створенні підприємницького товариства та у його діяльності, на різних стадіях виникнення і функціонування товариства. Засновниками слід визнавати осіб, які беруть участь у створенні товариства до моменту його державної реєстрації. Учасниками є особи, які беруть участь в управлінні (веденні справ) товариством після його створення. З моменту державної реєстрації товариства його засновники, які внесли внески до статутного (складеного) капіталу товариства, набувають статус учасників.
  • Ескіз
    Документ
    Правова природа відповідальності учасників акціонерних правовідносин
    (Європейські перспективи. - 2019. - № 1. – С. 132-138, 2019) Сядриста, І. І.; Siadrysta, I. I.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-4340-3593
    Розглянуто правову природу відповідальності учасників акціонерних правових зв’язків та її співвідношення із загально-цивілістичним розумінням юридичної відповідальності. Зазначено, що внутрішні корпоративні правовідносини є підгалуззю цивільного права, а їх підвид – акціонерні, відповідно, інститутом останнього, оскільки до предмету корпоративного права входять внутрішні корпоративні правовідносини, що мають майново-організаційний характер та виникають між учасниками корпоративних правовідносин стосовно реалізації їх корпоративних прав та виконанні обов’язків.
  • Ескіз
    Документ
    Відповідальність акціонерів за суб’єктивні зловживання
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. світлій пам’яті О. А. Пушкіна (м. Харків, 19–20 трав. 2017 р.). – Харків : ХНУВС, 2017. – С. 283-285, 2017) Сядриста, І. І.; Siadrysta, I. I.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-4340-3593
    Визначено, що додаткову солідарну відповідальність за зобов’язаннями акціонерного товариства, мають нести акціонери, які, здійснюючи діяльність від імені товариства, діють у власних інтересах, використовуючи прибуток товариства та здійснюють діяльність, не передбачену статутними документами акціонерного товариства, тобто коли товариство фактично не було самостійною юридичною особою, відокремленою від акціонера, а останній використовував завісу корпорації у власних цілях, що вважається суб’єктивним зловживанням.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі питання відповідальності учасників товариства з обмеженою відповідальністю
    (Право та інновації. – 2019. – № 2 (26). – С. 95-99, 2019) Кулаков, В. В.; Kulakov, V. V.;
    Розглянуто проблемні питання застосування відповідальності до учасників товариства з обмеженою відповідальністю в рамках корпоративних відносин. На підставі проведеного аналізу зроблено висновки, що наявність в учасників водночас і майнових, і організаційно-управлінських прав щодо товариства зумовлює доцільність розгляду питання про запровадження їх додаткової відповідальності за зобов’язаннями відповідної юридичної особи.
  • Ескіз
    Документ
    Відповідальність сторін акціонерного договору за його порушення
    (Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 4. - С. 6-10, 2020) Бондарєв, Е. М.; Bondariev, E. M.
    У статті досліджується проблематика цивільно-правової відповідальності сторін акціонерного договору. На основі поділу цього поняття на його матеріальне та процесуальне значення автор вважає, що в матеріальному значенні цивільно-правова відповідальність сторін такого договору – це покарання порушника у вигляді покладення на нього додаткового обов’язку чи позбавлення того, що він уже має або міг би мати. Обґрунтовується, що порушення умов договору є підставою виникнення відповідальності для правопорушника. При цьому зазначається, що відповідальність сторін акціонерного договору може встановлюватися не лише за порушення тих прав (обов’язків), які закріплені у договорі, а й передбачених чинним законодавством, статутом та іншими внутрішніми документами товариства.
  • Ескіз
    Документ
    Підстави виникнення, зміни та припинення корпоративних правовідносин
    (Вісник Національної академії правових наук України. – 2020. – Т. 27, № 1. – С. 39-57, 2020) Жорнокуй, Ю. М.; Zhornokui, Yu. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-9669-6062; Сліпченко, С. О.; Slipchenko, S. O.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-8891-7152
    Визначено коло підстав виникнення, зміни та припинення корпоративних правовідносин.