Кримінальне право (Criminal Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/124

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правова характеристика військових злочинів
    (Supremaţia Dreptului = Верховенство Права: междунар. науч. журн. – 2018. – № 1. – С. 233-238, 2018) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що, не дивлячись на те, що військові злочини є кримінально-правовою категорією, їх ознаки регламентуються поряд із кримінальним законодавством низкою нормативно-правових актів, які визначають правові засади військової служби та порядок її проходження. Зазначено, що, здійснюючи кримінально-правову характеристику елементів складу військових злочинів, необхідно враховувати бланкетний характер норм кримінального законодавства. Встановлено, що порядок проходження військової служби може дещо уточнюватися та відрізнятися залежно від виду військової служби, а значить обов’язкові та факультативні елементи складів окремих видів військових злочинів теж будуть дещо відрізнятися.
  • Ескіз
    Документ
    Порядок проходження військової служби як об’єкт криміналістичного дослідження
    (Supremaţia Dreptului = Верховенство Права: междунар. науч. журн. – 2016. – № 4. – С. 227-231, 2016) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що військова служба є складовим елементом діяльності із забезпечення захисту незалежності та територіальної цілісності України, яка відбувається виключно в порядку та на підставах, установлених законом. Наголошено, що забезпечення належної кримінально-правової охорони порядку проходження військової служби, а також своєчасного виявлення кримінальних протиправних посягань у зазначеній сфері суспільних відносин і їх ефективне досудове розслідування неможливе без розуміння сутності й ознак військових кримінальних правопорушень, а також без характеристики сфери, яка підлягає кримінально-правовій охороні.
  • Ескіз
    Документ
    Поняття військових злочинів
    (Актуальні питання функціонування системи кримінальної юстиції України : тези доп. учасників наук.-практ. семін. (м. Харків, 16 трав. 2020 р.). - Харків, 2020 - С. 24-26, 2020) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    Запропоновано під військовими злочинами розуміти передбачені кримінальним законодавством винні кримінально карані суспільно небезпечні діяння, які вчиняються військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів, а також їх співучасниками, іншими особами, визначеними законом, в обстановці та способами, зумовленими сферою проходження та несення військової служби.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо визначення поняття військових злочинів
    (Європейські перспективи. - 2016. - № 2. - С. 216-221, 2016) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті зазначено, що визначення військових злочинів є першим кроком під час розроблення належного криміналістичного забезпечення розслідування кримінальних правопорушень проти встановленого порядку несення військової служби. Здійснено аналіз законодавчого тлумачення терміну «військові злочини» та наукових напрацювань у цій царині. Узагальнено досвід нормативно-правової регламентації поняття «військові злочини» у зарубіжних країнах. З’ясовано, що в багатьох країнах англо-саксонської та континентальної правових систем питання про визначення в кримінальному праві поняття військових злочинів не є врегульованим, а в міжнародному кримінальному праві військові злочини в основному зводяться до порушень правил і норм під час збройних конфліктів. Наголошено, що під час формування визначення військових злочинів як об’єкту криміналістичного дослідження, важливо вказати властиві цій категорії кримінальних правопорушень особливості механізму вчинення, які дозволяють не тільки їх розмежовувати з-поміж інших правопорушень, а й організувати їх «швидке, неупереджене та повне досудове розслідування». Виокремлено й охарактеризовано основні риси поняття військових злочинів: сфері їх учинення (проходження та несення військової служби); способах учинення (порушення встановленого порядку проходження та несення військової служби), зумовлених військовою сферою; особі злочинця (вчиняються військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів, а також їх співучасниками, іншими особами, визначеними законом).
  • Ескіз
    Документ
    Покарання за втручання у діяльність судових органів
    (Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. – 2012. – № 4 (59). Ч. 1. – С. 83-90, 2012) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    Розглянуто проблему визначення оптимальних видів та міри покарань за втручання у діяльність судових органів. Проаналізовано низку підходів до визначення моделей конструювання санкції. Резюмовано пріоритет побудови альтернативної, кумулятивної та відносно-визначеної санкції з ознаками як штрафної, так правовідновлювальної дії. На підставі системно-правового аналізу зроблено висновок про наявність низки недоліків у побудові санкцій ст. 376 КК України, наведено пропозиції щодо їх удосконалення.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правова характеристика форм та способів втручання в діяльність судових органів
    (Форум права. - 2013. - № 1. - С. 53–59, 2013) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    Досліджено форми та способи втручання в діяльність судових органів. Доводиться можливість вчинення втручання виключно у формі суспільно небезпечної дії. Виявлені найбільш поширені способи втручання, серед яких: прохання, погрози, вказівки, критика діяльності судді у засобах масової інформації, підкуп. Здійснено критичний аналіз категорії «використання службових повноважень» як способу втручання. Запропоновані зміни до редакції ст.376 КК України, спрямовані на деталізацію ознак об’єктивної сторони складу злочину з урахуванням наведених способів втручання.