Кримінально-процесуальне право (Criminal and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/128

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 509
  • Ескіз
    Документ
    Щодо форм використання спеціальних знань при розслідуванні військових злочинів
    (Правові механізми забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина, інтересів суспільства та держави : тези доп. учасників наук.-практ. конф. (м. Харків, 14 черв. 2019 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2019. - С. 187-191, 2019) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    Відзначено, що форми використання спеціальних знань під час розслідування військових злочинів прийнято виокремлювати за таким критерієм як урегульованість кримінальним процесуальним законодавством. За вказаним критерієм розрізняють процесуальну та непроцесуальну форми використання спеціальних знань. Процесуальні форми використання спеціальних знань під час розслідування військових злочинів визначені в положеннях кримінального процесуального законодавства, а організаційні – в нормативно-правових актах підзаконного характеру та спрямовані на організацію досудового розслідування.
  • Ескіз
    Документ
    Прагматичні та праксеологічні основи дослідження розслідування військових злочинів
    (Supremaţia Dreptului = Верховенство Права: междунар. науч. журн. – 2017. – № 2. – С. 223-227, 2017) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що пропозиції щодо оптимізації діяльності суб’єктів, уповноважених здійснювати досудове розслідування військових злочинів, у цілому та/чи під час проведення окремих процесуальних, організаційних та інших дій у ході такого розслідування розробляються криміналістичною наукою. Акцентовано на важливості, щоб наукові напрацювання в окресленій царині були співрозмірні потребам практики, наявних ресурсів і новітніх досягнень у сфері науки та техніки. Обґрунтовано, що комплексне вивчення теоретичної (ідейної) та практичної складових діяльності з розслідування військових злочинів дає можливість не тільки отримати ґрунтовні та змістовні висновки, а й адаптувати їх до практичних потреб правоохоронних органів і повсякденного застосування під час розслідування виокремлених правопорушень.
  • Ескіз
    Публікація
    Забезпечення прав і свобод людини під час оперативно-розшукового та кримінального провадження щодо діяльності злочинних спільнот
    (Права людини в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє : тези доп. учасників Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 10 груд. 2021 р.). - Харків, 2021. - С. 327-330, 2021) Шинкаренко, І. Р.; Shynkarenko, I. R.; Шинкаренко, І. І.; Shynkarenko, I. I.; Шинкаренко Iрина
    Виокремлено основні загальні напрямки державної політики у сфері протидії злочинності щодо забезпечення прав свобод людини під час оперативно-розшукового та кримінального провадження щодо діяльності злочинних спільнот.
  • Ескіз
    Документ
    Криміналістичні аспекти отримання біологічних зразків людини для проведення експертизи
    (Права людини в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє : тези доп. учасників Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 10 груд. 2021 р.). - Харків, 2021. - С. 319-320, 2021) Урбан, В. А.; Urban, V. A.
    Стверджено, що отримання біологічних зразків людини – це процес здійснення відбору біологічних зразків особи (кров, слина, сперма, волосся, піт та інші) із застосуванням медикотехнічних засобів, шляхом дотримання основоположних прав і свобод людини, не принижуючи честі та гідності особи, та не допускаючи жорстокого поводження з метою проведення подальшої експертизи у межах кримінального провадження.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості допиту потерпілого у злочинах умисних тяжких тілесних ушкоджень, заподіяних у стані сильного душевного хвилювання
    (Права людини в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє : тези доп. учасників Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 10 груд. 2021 р.). - Харків, 2021. - С. 139-142, 2021) Строк, І. А.; Strok, I. A.
    Підкреслено, що допит потерпілого у злочинах умисних тяжких тілесних ушкоджень, заподіяних у стані сильного душевного хвилювання є ефективним засобом одержання доказів, який широко застосовується у практиці розслідування кримінальних правопорушень. Правильний вибір тактичних прийомів допиту, з урахуванням психологічних особливостей допитуваної особи допоможе слідчому вибрати найбільш ефективний варіант поведінки та отримати найбільш повну та достовірну інформацію стосовно злочинної події, що розслідується.
  • Ескіз
    Документ
    Спеціальні знання в кримінальному провадженні
    (Європейські перспективи. - 2017. - № 1. - С. 238-241, 2017) Бершов, Г. Є.; Bershov, H. Ye.
    У статті підкреслено, що під час розслідування кримінальних правопорушень, у тому числі військових злочинів, слідчий часто стикається із ситуацією, коли його професійних знань недостатньо для того, щоб виявити, зібрати та дослідити окремі докази в кримінальному провадженні. Зазначено, що в таких випадках виникає необхідність звернення за допомогою до обізнаних осіб і за необхідності їх залучення до кримінального провадження з метою використання спеціальних знань під час доказування певних обставин учинення кримінального правопорушення. Проаналізовано наукові підходи до визначення сутності спеціальних знань у кримінальному провадженні.
  • Ескіз
    Документ
    Підстави застосування запобіжних заходів під час досудового розслідування корупційних кримінальних правопорушень
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VIII Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 24 лист. 2023 р.). - Харків, 2023. - С. 120-122, 2023) Логін, Р. І.; Lohin, R. I.
    Наголошено, що застосування запобіжних заходів під час досудового розслідування корупційних кримінальних правопорушень можливе лише за наявності правової та процесуальної підстав. Наявність тільки правової підстави дозволяє слідчому, прокуророві ініціювати питання про застосування запобіжного заходу. Разом із тим запобіжний захід не може застосовуватися за відсутності процесуальної підстави – відповідної ухвали слідчого судді, суду.
  • Ескіз
    Документ
    Конституційно-правові межі продовження строків дії запобіжних заходів: баланс між державними інтересами та правами особи
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VIII Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 24 лист. 2023 р.) / Наук.-дослід. ін-т публ. політики і соц. наук. - Харків, 2023 - С. 70-71, 2023) Шадрін, О. С.; Shadrin, O. S.
    Стверджено, що продовження строків дії запобіжних заходів має здійснюватися в умовах чітко визначених правових рамок, що забезпечують баланс між правами особи та державними інтересами. Судові органи повинні діяти відповідно до принципів законності, пропорційності та необхідності, оцінюючи кожен випадок продовження строків індивідуально, з урахуванням усіх обставин справи. Це дозволить уникнути зловживань та забезпечити належний рівень захисту прав людини в умовах кримінального провадження, а також гарантувати справедливий баланс між інтересами суспільства та держави.
  • Ескіз
    Документ
    Окремі аспекти затримання особи без ухвали слідчого судді в умовах воєнного стану
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VI Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 30 черв. 2022 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2022. - С. 80-82, 2022) Маник, О. В.; Manyk, O. V.
    Відзначено, що в умовах воєнного стану під час здійснення затримання особи без ухвали слідчого судді потрібно керуватися як загальними нормами кримінального процесуального законодавства, які регламентують його підстави та процесуальний порядок, так і спеціальними нормами, які визначають особливий режим досудового розслідування, судового розгляду в умовах воєнного стану.
  • Ескіз
    Документ
    Напрями використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій: процесуальний та криміналістичний аспекти
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VI Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 30 черв. 2022 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2022. - С. 71-73, 2022) Смаглюк, С. В.; Smahliuk, S. V.
    Зазначено, що у кримінальному провадженні окрему і доволі важливу роль для виконання його завдань відіграють негласні слідчі (розшукові) дії. Встановлено сутність результатів негласних слідчіх (розшукових) дій, з’ясовано аспекти їх використання, а також окреслено роль процесуального порядку використання результатів НСРД.