Кримінально-процесуальне право (Criminal and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/128

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Ескіз
    Публікація
    Щодо питань проведення слідчого експерименту за участю неповнолітніх підозрюваних
    (Теоретико-прикладні проблеми кримінального процесу та криміналістики в умовах воєнного стану : тези доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кам’янець-Подільський, 24 листоп. 2023 р.). – Кам’янець-Подільський : ХНУВС, 2023. – С. 275-277, 2023) Нечаєва, І. О.; Nechaieva, I. O.; Ірина Нечаєва
    Зазначено, що слідчий експеримент за участі неповнолітніх підозрюваних проводиться з додержанням загальних підстав відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, але з деякими особливостями, оскільки неповнолітні злочинці в силу свого віку та розвитку по-різному сприймають явища реальної дійсності та злочинні діяння, які вони скоїли в минулому.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо визначення поняття слідчих (розшукових) дій як засобів доказування в кримінальному провадженні
    (Науковий вісник публічного та приватного права. - 2017. - Вип. 6, т. 3. - С. 163-167, 2017) Мєлєшев, С. Б.; Mielieshev, S. B.
    Розглянуто питання розвитку наукової думки щодо слідчих дій та їх значення для доказування в кримінальному процесі. Доведено необхідність перегляду усталених поглядів на систематизацію і порядок проведення слідчих дій як основних засобів збирання доказів у кримінальному провадженні.
  • Ескіз
    Документ
    Відомчий контроль та його вплив на процесуальну самостійність слідчого під час проведення слідчих (розшукових) дій
    (Наше право. - 2018. - № 3. - С. 63-68, 2018) Бурлака, Я. А.; Burlaka, Ya. A.
    Статтю присвячено аналізу відомчого контролю з боку керівника органу досудового розслідування. На підставі аналізу положень КПК України встановлено, що вплив на процесуальну самостійність слідчого з боку керівника органу досудового розслідування проявляються у випадках: 1) доступу до матеріалів досудового розслідування; 2) проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій слідчим за вказівкою керівника органу досудового розслідування; 3) відсторонювати слідчого від проведення досудового розслідування за наявності підстав, передбачених КПК України, для його відводу або у разі неефективного досудового розслідування;4) погодження керівником органу досудового розслідування проведення слідчих (розшукових) дій та продовження строку їх проведення. Констатовано, що окремі повноваження керівника слідчого підрозділу подібні до повноважень прокурора, який також може прийняти рішення про проведення аналогічних слідчих (розшукових) дій. При цьому в законі жодної правової підстави для їх розмежування не вказано, що не дозволяє слідчому при проведенні досудового розслідування прийняти єдине правильне процесуальне рішення.
  • Ескіз
    Публікація
    Процесуальні та організаційні особливості огляду місця події під час розслідуванні воєнних злочинів
    (Legea și viața. – 2023. – Ediție specială. – P. 199-200, 2023) Чича, Р. П.; Chycha, R. P.; Ruslan Chycha
    Зазначено, що врахування особливостей огляду місця вчинення воєнного злочину, застосування найсучасніших засобів фіксації, залучення необхідних спеціалістів, використання актуальних алгоритмів та методик огляду дозволить формувати якісну та повну доказову базу по кожному такому злочину, проводити необхідні експертні дослідження, що в подальшому дозволить притягнути до відповідальності винних осіб у національних та міжнародних судах, вирішити питання про відшкодування завданих збитків.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі особливості проведення слідчих (розшукових) дій в умовах воєнного стану
    (Legea și viața. – 2023. – Ediție specială. – P. 182-183, 2023) Малярова, В. О.; Maliarova, V. O.
    Зазначено, що за всієї своєчасності та актуальності ухвалених, у зв’язку із запровадженням військового стану, змін та доповнень у Кримінальний процесуальний кодекс України, на практиці їх реалізація є вкрай неоднозначною, оскільки можливість захисту осіб, у яких проводиться обшук, зводиться практично нанівець. Питання щодо участі адвоката при проведенні обшуку у нічний час доби (під час комендантської години) є проблематичним, оскільки забезпечити присутність адвоката у проведенні слідчої (розшукової) дії під час комендантської години дуже складно. Підкреслено, що слідчий повинен чітко розуміти зазначені проблеми та враховувати їх при виборі тактики проведення окремої слідчої (розшукової), щоб змінити складну конфліктну слідчу ситуацію на сприятливішу для розслідування з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування в особливих умовах, обумовлених воєнним станом.
  • Ескіз
    Документ
    Слідчий огляд та експертне дослідження вогнепальної зброї та слідів її дії
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 17 травн. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. –  С. 159-162, 2023) Головко, О. С.; Holovko, O. S.
    Стверджено, що для працівників правоохоронних органів України в умовах сьогодення огляд вогнепальної зброї і слідів її дії є надзвичайно важливою слідчою (розшуковою) дією, яка має певні особливості її проведення. Знання цих особливостей сприяє підвищенню ефективності розслідуванню кримінальних правопорушень, що вчинюються із застосуванням вогнепальної зброї.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості проведення слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2022. - № 11. - С. 874-878, 2022) Репчонок, А. Ю.; Repchonok, A. Yu.
    Виокремлено та охарактеризовано такі особливості проведення слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки, як: 1) специфіка слідчих (розшукових) дій, які проводяться при розслідуванні економічних злочинів та 2) використання спеціальних знань під час їх проведення. Характерними слідчими (розшуковими) діями, які проводяться в ході розслідування економічних злочинів, є огляд, і зокрема огляд документів, обшук житла чи іншого володіння особи, допит свідків, підозрюваного, проведення експертизи. Для пошуку доказової інформації слідчий (детектив), який здійснює досудове розслідування, повинен володіти знаннями у сфері економіки. Види експертиз, які призначаються у даних видах проваджень, обумовлюються специфікою та видом протиправних діянь. Зазначено, що найчастіше призначаються економічні експертизи. Втім, враховуючи певні обставини справи в разі необхідності можуть призначати й інші експертизи, зокрема: технічна експертиза документів, почеркознавча експертиза, будівельно-технічна, товарознавча, експертиза комп’ютерної техніки та програмних продуктів, експертиза відеозвукозапису, телекомунікаційна експертиза. При розслідуванні економічних злочинів важливим є залучення спеціаліста під час допиту свідків, підозрюваних, а також в ході обшуку. Проведене дослідження дало можливість виокремити такі форми участі спеціаліста – економіста у кримінальних провадженнях про злочини у сфері економіки, як тактична, методична, консультативна допомоги.
  • Ескіз
    Публікація
    Особливості проведення слідчого експерименту в досудовому розслідуванні вбивств, пов'язаних з насильством у сім'ї
    (Право.ua. - 2023. - № 2. - С. 77-85, 2023) Юхно, О. О.; Yukhno, O. O.; Олександр Юхно
    Розглянуто на ретроспективному і порівняльному рівні одну із найбільш проводимих слідчих (розшукових) дій, як слідчий експеримент при досудовому розслідуванні вбивств, зокрема що здійснюються по фактах вбивств, вчинених у стані сильного душевного хвилювання та пов’язаних із насильством в сім’ї. Наголошено на тенденції збільшення в нашій країні за останні роки такого виду кримінальних правопорушень та поширення в суспільстві роз’яснювальних і інших заходів щодо вирішення гендерних та інших питань і позитивною реакцією соціуму на удосконалення морального стану взаємовідносин у сім’ях, правовому вихованні та підвищенні правосвідомості громадян. Визначено сучасні теоретичні, соціальні, законодавчі і прикладні проблемні питання щодо організації, умов проведення, тактики та фіксування слідчого експерименту і, зокрема шляхів удосконалення їх при досудовому розслідуванні вбивств, вчинених також і в стані сильного душевного хвилювання та пов’язаних з насильством в сім’ї.
  • Ескіз
    Публікація
    Проблеми слідчої практики щодо проведення деяких слідчих (розшукових) дій та шляхи їх удосконалення
    (Actual priorities of modern science, education and practice : Proceedings of the ХХI International Scientific and Practical Conference (Paris, France, 31 May-03 June, 2022). - Paris, 2022. - P. 324-328, 2022) Салманов, О. В.; Salmanov, O. V.; Олексій Салманов
    Досліджено питання про шляхи вдосконалення слідчої практики щодо проведення слідчих (розшукових) дій. Розглянуто труднощі та помилки, які зустрічаються в слідчій практиці під час проведення слідчих (розшукових) дій, що пов’язані з обмеженням конституційного права на недоторканність житла чи іншого володіння особи.
  • Ескіз
    Документ
    Реалізація дізнавачем повноважень щодо проведення слідчих (розшукових) дій за ухвалою слідчого судді
    (Реалізація прав людини у діяльності правоохоронних органів : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Кривий Ріг, 28 трав. 2021 р.). – Кривий Ріг, 2021. – С. 144-146, 2021) Перекопський, С. Ю.; Perekopskyi, S. Yu.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-6304-7795
    Запропоновано законодавчі зміни, які допоможуть скоротити час і матеріальні ресурси правоохоронної та судової систем, покращити механізми розслідувань кримінальних проступків, та допоможуть інтегрувати дізнавача у систему кримінально процесуального законодавства України, внаслідок чого повинна значно покращитись якість досудового розслідування у категорії кримінальних правопорушень, підслідних підрозділам дізнання.