Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Підтримка та довіра як основа взаємодії поліції та громадських інститутів під час режиму воєнного стану
    (Вісник Національної академії правових наук України. - 2024. - № 3. - С. 74-84, 2024) Новіченко, А. В.; Novichenko, A. V.
    У статті досліджено та охарактеризовано питання забезпечення громадського порядку, який має важливе значення для будь-якої держави з однієї простої причини – якщо немає правопорядку, то зникає сама держава як організація суспільства. Тому ці питання завжди були актуальними та їм постійно приділялася пильна увага з боку вчених та практиків. Проаналізоване проведене реформування правоохоронних органів України, яке започатковане до початку російської агресії, мало на меті встановлення тісної взаємодії поліції з інституціями громадянського суспільства, що формуються в країні, та громадянами з метою забезпечення правопорядку. Поліція під час здійснення своєї діяльності має забезпечувати суспільну довіру до себе та підтримку громадян. Тільки за наявності довіри та підтримки з боку громадських інститутів до діяльності правоохоронних органів можна говорити про партнерство між цими суб’єктами, яке направлено на попередження, припинення кримінальних правопорушень та забезпечення правопорядку. Після повномасштабного вторгнення збройних сил Російської Федерації на територію України до функцій поліції в мирний час додалася значна кількість додаткових обов’язків, таких як розслідування військових злочинів росіян, мародерства, оборони держави, допомога біженцям, участь в евакуації тощо. У перші дні війни міста й села покидало дуже багато громадян, що призвело до колапсів на дорогах, але поліція всіляко забезпечувала безпеку дорожнього руху, тисячі поліцейських дбали про охорону громадського порядку, безпеку об’єктів, здійснювали супроводження вантажів та інші завдання, які виконують поліцейські до цього часу. Здійснено конкретизацію факторів, які підтверджують необхідність забезпечувати довіру до поліції з боку суспільства, представлено першорядні напрямки, орієнтовані на підвищення рівня довіри суспільства до поліції, які мають реалізовуватися спільними зусиллями, а також із залученням засобів масової інформації не залежно від правового режиму, в яких діє поліція.
  • Ескіз
    Документ
    Актуальні питання участі громадян в охороні громадського порядку
    (Право.ua. - 2022. - № 3. - С. 174-181, 2022) Новіченко, А. В.; Novichenko, A. V.
    Визначено, що основною передумовою партнерства між поліцією та суспільством є об’єктивна необхідність підвищення рівня залучення населення та структур громадянського суспільства до процесу забезпечення безпеки та громадського порядку на вулицях, площах, стадіонах, у скверах, парках, на вокзалах та інших громадських місцях, а також вирішення проблеми протидії кримінальним правопорушенням у місцях проживання громадян, оскільки поліція, в умовах значного скорочення чисельності особового складу в умовах воєнного стану, не завжди може впоратися з вирішенням цього завдання власними силами. Досліджено актуальні питання участі громадян в охороні громадського порядку в умовах сучасності.
  • Ескіз
    Документ
    Особенности административных правонарушений в сфере миграции в Украине
    (Наше право. - 2020. - № 3. - С. 57-60, 2020) Новиченко, А. В.; Novichenko, A. V.; Новіченко, А. В.
    В статье рассмотрены вопросы административной ответственности за нарушение в сфере миграционного права. Проанализирован состав административных правонарушений за нарушение законодательства в сфере миграции в Украине. Исследовано место административных правонарушений в сфере миграционного права. Также раскрываться само понятие «административное правонарушение» и субъект административного правонарушения. Рассмотрены виды запретов в иммиграции по законодательству Украины. The article considers the issue of administrative liability for violations in the field of migration law. The composition of administrative offenses is analyzed for violation of migration legislation in Ukraine. The place of administrative offenses in the field of migration law is investigated. Also to reveal the very concept of "administrative offense "and the subject of an administrative offense. Types of prohibitions in are considered immigration under the laws of Ukraine. У статті розглянуто питання адміністративної відповідальності за порушення в сфері міграційного права. Проаналізовано склад адміністративних правопорушень за порушення законодавства у сфері міграції в Україні. Досліджено місце адміністративних правопорушень в сфері міграційного права. Також розкриватися саме поняття «адміністративне правопорушення» і суб’єкт адміністративного правопорушення. Розглянуто види заборон в імміграції за законодавством України.