Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Правовий механізм адміністрування податків, зборів, платежів : автореферат дисертації
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2020) Медведєв, М. Ю.; Medvediev, M. Yu.; Безпалова, О. І. - науковий керівник
    Дисертацію присвячено аналізу правового механізму адміністрування у державній податковій системі України, його змісту, системи та динаміки. Визначено стан наукового дослідження правового механізму публічного адміністрування у державній податковій системі, його поняття та характерні риси. Встановлено особливості правового механізму адміністрування у податковій системі, його суб’єктів, їх функції та повноваження. Розкрито сутність та надано класифікацію правових форм публічного адміністрування у податковій сфері, охарактеризовано особливості правових актів як визначальної форми адміністрування у податковій сфері, встановлено значення адміністративних послуг у правовому механізмі адміністрування податків, зборів, платежів. Надано рекомендації щодо удосконалення правового забезпечення механізму застосування заходів податкового примусу, а також запропоновано шляхи оптимізації правового регулювання методів податкового адміністрування за стандартами міжнародного права.
  • Ескіз
    Публікація
    Адміністративні договори в діяльності органів місцевого самоврядування
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2023. - № 11. - С. 359-361, 2023) Кириченко, Ю. М.; Kyrychenko, Yu. M.; Кириченко Юлія Миколаївна
    В статті уточнено сутність інституту адміністративного договору, визначено його роль у практичній діяльності органів місцевого самоврядування. Підкреслено, що юридична природа адміністративного договору полягає в тому, що він є актом застосування норм права, у результаті чого реалізуються функції публічної влади. Особливістю адміністративних договорів у діяльності органів місцевого самоврядування є те, що вони, як і сама діяльність муніципальних органів, є договорами організаційного характеру. В якості обов’язкової (основної) ознаки адміністративного договору визнається участь владного суб’єкта, яким може бути орган державної виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи або суб’єкт, який наділений делегованими владними повноваженнями.
  • Ескіз
    Документ
    Поняття та зміст адміністративного договору
    (Право і безпека. - 2011. - № 3 (40). - С. 86-88, 2011) Ольховська, С. М.; Olkhovska, S. M.
    Розглянуто питання поняття, змісту та особливостей адміністративного договору. Проаналізовано доцільність застосування адміністративних договорів у діяльності органів державної влади.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративні договори як форма діяльності суб’єктів охорони надр
    (Форум права. — 2012. — № 3. — С. 407-410, 2012) Макаренко, О. Ю.; Makarenko, O. Yu.
    Розглянуто порядок та підстави укладання адміністративних договорів як форми діяльності суб’єктів охорони надр. Проаналізовано норми законодавчих актів регламентуючих адміністративні договори а їх різновиди.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративний договір: теоретичні засади та застосування : автореф. дис.
    (Харків, 2010) Завальна, Ж. В.; Zavalna, Zh. V.; Завальная, Ж. В.; Рябченко, О. П. - науковий консультант
    У дисертації здійснено комплексне дослідження адміністративного договору як форми договірного регулювання адміністративно-правових відносин в Україні. Зокрема розглянуто теоретико-правові та організаційні засади застосування адміністративного договору. Уточнено його ознаки, суб’єктний склад, зміст та межі застосування до адміністративних, у тому числі управлінських відносин.