Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 32
  • Ескіз
    Публікація
    Система суб’єктів протидії корупційним проявам у публічній службі та особливості їх адміністративно-правового статусу
    (Гуманітарні аспекти цифрового суспільства : тези доп. учасників міжн. наук.-практ. конф. (м. Харків, 8 груд. 2022 р.). - Харків: НДІ ППС, 2022. - С. 65-67, 2022) Музичук, Е. О.; Muzychuk, E. O.; Едуард Музичук
    Відзначено, що система суб'єктів протидії корупційним проявам у публічній службі загалом складається з різних органів, установ, та осіб, які займаються боротьбою з корупцією та запобіганням корупційних проявів. Удосконалення адміністративно-правового статусу суб'єктів протидії корупції є важливим кроком у зміцненні протидії корупції в Україні, створенні прозорої та ефективної системи контролю, забезпеченні незалежності суб'єктів та виконанні міжнародних зобов'язань.
  • Ескіз
    Документ
    Types and areas of legal provision of the activities of higher educational institutions with specific learning conditions
    (Legal, Economic Science and Praxis. - 2022. - № 5. - P. 24-28, 2022) Starosta, V. I.; Староста, В. І.
    Стверджується, що правове забезпечення вищих навчальних закладів зі спеціальними умовами навчання необхідно поділяти залежно від заходів, які здійснюють спеціально уповноважені суб’єкти (як правило, відділи правового забезпечення на: 1) нормативно-правове забезпечення, зокрема: а) розроблення та прийняття нормативних документів, спрямованих на регулювання діяльності вищого навчального закладу; б) перевірка стану дотримання норм чинного законодавства вищого навчального закладу та його структурних підрозділів; в) укладання договорів, необхідних для функціонування вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання; 2) організаційне забезпечення: а) здійснення контрольно-наглядової діяльності за роботою структурних підрозділів вищого навчального закладу; б) розгляд матеріалів за результатами ЗНО; в) розгляд звернень громадян; г) організація людських ресурсів; д) здійснення заходів матеріально-технічного, технічного та фінансового характеру; 3) інформаційно-аналітичне забезпечення, зокрема: а) інформування керівного складу про діяльність структурних підрозділів вищого навчального закладу; б) просвітницька робота, спрямована на підвищення правової обізнаності працівників вищих навчальних закладів; в) здійснення організаційно-методичного забезпечення нормотворчої діяльності вищого навчального закладу тощо. Встановлено, що правовий вищий навчальний заклад зі специфічними умовами навчання – це комплекс правових норм, заходів, засобів і механізмів, спрямованих на регулювання, захист і забезпечення прав, свобод та інтересів вищого навчального закладу. Таким чином, вважається можливим створити законодавчу базу, що планує за допомогою нормативно-правового забезпечення регулювати всі аспекти діяльності вищезазначених вищих навчальних закладів, зокрема: організацію навчального процесу, науково-дослідної роботи, адміністративно-господарської діяльності, соціальний захист студентів і викладачів, контроль якості освіти, створення сприятливих умов для академічної свободи та самореалізації. Стверджується, що організаційне забезпечення вищих навчальних закладів зі специфічними умовами навчання – це процес створення та управління організаційною структурою, системами, процедурами та ресурсами для забезпечення успішного функціонування та досягнення поставлених цілей вищих навчальних закладів. Належне забезпечення включає широкий спектр факторів, які охоплюють: організаційну структуру закладу, систему його управління, процедури та практики, спрямовані на ефективне функціонування освітнього процесу, наукові дослідження, адміністративно-господарської діяльності та соціального захисту студентів і працівників.
  • Ескіз
    Документ
    Принципи державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному транспорті загального користування
    (Право.ua. - 2023. - № 4. - С. 238-243, 2023) Грибан, М. М.; Hryban, M. M.
    Визначено сутність принципів державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному транспорті загального користування. Виокремлено нетипові групи принципів, що постають у дослідженнях закордонних науковців та дозволяють сформувати більш глибоке уявлення про сутність принципів у сфері безпеки на автомобільному транспорті загального користування. Встановлено такі принципи державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному транспорті загального користування: принцип верховенства права; принцип екологічної прогресивності; принцип рівності в ході здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному транспорті загального користування; принцип цифровізації; принцип дотримання прав осіб з обмеженими можливостями, зокрема ветеранів та ветеранок, які отримали каліцтво в ході участі в бойових діях.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні наукові погляди на систему адміністративних стягнень
    (Supremaţia Dreptului = Верховенство Права: междунар. науч. журн. – 2016. – № 4. – С. 189-193, 2016) Панасюк, О. В.; Panasiuk, O. V.
    Проаналізовано доктринальні підходи до визначення ознак адміністративного стягнення, що існують у науці адміністративно-деліктного права. Сформульовано та розкрито класифікацію адміністративного стягнення. Надано пропозицію щодо важливості реформування інституту адміністративних стягнень, результатом якого має стати ухвалення нового Кодексу України про адміністративні правопорушення.
  • Ескіз
    Документ
    Classification of types of supervision (control) over the quality on providing educational services by higher educational institutions with specific learning conditions
    (Legal, Economic Science and Praxis. - 2022. - № 6. - P. 28-32, 2022) Yatsenko, F. P.; Яценко, Ф. П.
    Акцентовано на тому, що нагляд (контроль) за якістю надання освітніх послуг у вищих навчальних закладах, у тому числі з особливими умовами навчання, може бути внутрішнім і зовнішнім, виходячи зі змісту законодавчих норм. Внутрішній здійснюється у складі вищого навчального закладу структурними підрозділами та їх посадовими особами, уповноваженими на її здійснення. Зовнішній нагляд (контроль), у свою чергу поділяється на державний та громадський. Державний контроль, у свою чергу, також не є однорідним, відповідно до його диференціації до окремих видів, безпосередньо залежить від повноважень суб'єкта його реалізації. Проте зазначається, що така класифікація не є вичерпною.
  • Ескіз
    Документ
    До характеристики видів контролю та нагляду у сфері фізичної культури і спорту в Україні
    (Наше право. - 2023. - № 1. - С. 185-190, 2023) Лукін, Б. П.; Lukin, B. P.
    У статті узагальнено наукові підходи щодо класифікації різновидів контролю та нагляду. Встановлено критерії, на підставі яких виділяються види категорій «контроль» та «нагляд». Запропоновано авторське бачення щодо класифікації різновидів контролю в сфері фізичної культури та спорту України. Сформульовано авторський підхід щодо виділення різновидів нагляду в сфері фізичної культури та спорту, який ґрунтується на предметі наглядової діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Принципи адміністрування податків
    (Європейські перспективи. - 2013. - № 1. - С. 55-61, 2013) Деменко, О. Є.; Demenko, O. Ye.
    Досліджено принципи адміністрування податків, їх значення у забезпеченні ефективності адміністрування податків та сформульовано напрямки подальшого вдосконалення законодавчого регулювання цієї діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми класифікації громадського контролю за діяльністю Національної поліції
    (Право.ua. - 2018. - № 3. - С. 220-225, 2018) Василенко, В. М.; Vasylenko, V. M.
    Проаналізовано підходи вчених до класифікації загально юридичної категорії «контролю». Представлено основні наукові погляди щодо видів громадського контролю за діяльністю органів державної влади. Сформовано та представлено новий концептуальний підхід до проблеми класифікації громадського контролю за діяльністю поліції та виділено основні різновиди цього контролю, а саме: 1) контроль з боку громадян, іноземців та осіб без громадянства; 2) контроль з боку громадських об’єднань; 3) контроль спеціалізованих громадських суб’єктів; 4) внутрішньовідомчий громадський контроль.
  • Ескіз
    Документ
    Класифікація контролю за якістю вищої освіти в Україні
    (Європейські перспективи. - 2016. - №3. - С. 205-209, 2016) Невядовський, В. О.; Neviadovskyi, V. O.
    Здійснено аналіз положень чинного законодавства, яке регламентує сферу вищої освіти та викладені в них підходи до класифікації контрольної діяльності в зазначеній галузі. Розкрито наукові підходи до класифікації контролю в юридичній галузі в цілому та окремих його типів зокрема. Акцентовано увагу на існуючих проблемних моментах класифікації контролю за якістю вищої освіти в Україні. Запропоновано авторську класифікацію контролю за якістю вищої освіти.
  • Ескіз
    Документ
    Класифікація принципів організації адміністративного судочинства України
    (Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право . - 2015. - Вип. 33-2, т. 1. - С. 166-169, 2015) Пчелін, В. Б.; Pchelin, V. B.
    У статті досліджуються основні підходи до класифікації принципів адміністративного судочинства України. Обґрунтовується недоцільність використання деяких класифікацій таких принципів. Наводяться окремі види принципів організації адміністративного судочинства України залежно від обраних критеріїв їх класифікації. Зазначається, що найбільш доцільно принципи організації адміністративного судочинства класифікувати залежно від сфери їх поширення на такі: загальноправові, міжгалузеві та галузеві.