Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз змін у законодавстві України щодо адміністративної відповідальності: нові виклики та перспективи розвитку
    (Актуальні проблеми адміністративно-деліктного права України : матеріали круглого столу (м. Вінниця, 30 жовт. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С 54-57, 2024) Звірянський, Г. В.; Zvirianskyi, H. V.
    Підкреслено, що майбутнє розвитку системи адміністративної відповідальності в Україні пов’язане з подальшим удосконаленням правових норм та їх впровадженням на практиці, що має забезпечити стабільний правопорядок та відповідність міжнародним стандартам у сфері правозастосування.
  • Ескіз
    Публікація
    Роль міжнародних стандартів у розвитку теорії адміністративно-деліктного права
    (Актуальні проблеми адміністративно-деліктного права України : матеріали круглого столу (м. Вінниця, 30 жовт. 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 43-45, 2024) Іванцов, В. О.; Ivantsov, V. O.; Іванцов Володимир
    Відзначено, що роль міжнародних стандартів у розвитку теорії адміністративно-деліктного права є багатогранною та надзвичайно важливою. Вони не тільки сприяють гармонізації національних правових систем, але й забезпечують захист прав людини на високому рівні, що відповідає вимогам сучасного правового суспільства. Впровадження цих стандартів дозволяє зробити правові механізми більш прозорими, ефективними та справедливими, що є невід'ємною складовою правової держави.
  • Ескіз
    Публікація
    Деякі питання відповідності правового регулювання митної справи в Україні міжнародним стандартам
    (Проблеми сучасної поліцеїстики : тези доп. IV наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 27 червня 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 128-133, 2024) Панов, І. О.; Panov, I. O.; Ігор Панов
    Зазначено, що в умовах сьогодення надзвичайно важливим є вивчення міжнародних вимог до організації діяльності митних адміністрацій для виявлення прогалин у вітчизняному митному законодавстві та формування національної нормативно-правової системи норм, що дозволяють впроваджувати найкращі їх моделі.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правові засади забезпечення дотримання міжнародних стандартів захисту прав людини в умовах воєнного стану в Україні
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 153-156, 2024) Музичук, О. М.; Muzychuk, O. M.
    Зазначено, що міжнародне право у сфері захисту прав людини має суттєве значення для України, що проявляється в закріпленні відповідних положень у чинному законодавстві, створенні системи суб’єктів, завданням яких є забезпечення дотримання прав і свобод людини, припинення будь-яких їх порушень чи обмежень.
  • Ескіз
    Документ
    Гарантії незалежності прокуратури в Україні: адміністративно-правове закріплення та реалізація : автореферат дисертації
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2015) Колєснік, Т. Є.; Koliesnik, T. Ye.; Безпалова, О. І. - науковий керівник
    Дисертацію присвячено визначенню особливостей адміністративноправового закріплення та реалізації гарантій незалежності прокуратури в Україні. Визначається зміст незалежності прокуратури в Україні. Характеризується специфіка адміністративно-правового забезпечення взаємодії органів прокуратури з органами державної влади в Україні. Формулюється поняття гарантій незалежності прокуратури в Україні та надається їх класифікація. Визначаються міжнародні стандарти забезпечення незалежності прокуратури та пропонуються шляхи їх впровадження в Україні. Розглядаються напрямки оптимізації механізму здійснення громадського контролю за діяльністю органів прокуратури України. Надаються пропозиції щодо вдосконалення адміністративного законодавства, яке регулює процедурні питання дотримання гарантій незалежності прокуратури в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правові засади запровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення захисту прав людини : автореферат дисертації
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2021) Криворучко, Л. С.; Kryvoruchko, L. S.; Бандурка, О. М. - науковий консультант
    У дисертації розкриваються етапи становлення та розвитку адміністративно-правових засад забезпечення захисту прав людини. З’ясовується стан дослідження проблеми адміністративно-правового регулювання забезпечення захисту прав людини. Визначається поняття міжнародних стандартів щодо захисту прав людини. Характеризуються поняття та значення запровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення захисту прав людини. Опрацьовуються правові засади запровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення захисту прав людини та встановлюється місце серед них норм адміністративного права. Визначається поняття адміністративно-правового механізму запровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення захисту прав людини та з’ясовується його структура. Узагальнюються принципи запровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення захисту прав людини. Встановлюються форми та методи запровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення захисту прав людини. Пропонується поняття та розкриваються особливості суб’єктів запровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення захисту прав людини. Окреслюється коло суб’єктів запровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення захисту прав людини. Характеризується адміністративно-правовий статус суб’єктів запровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення захисту прав людини. Розкривається коло елементів адміністративно-правового статусу суб’єктів запровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення захисту прав людини. Встановлюється роль та особливості організаційно-правових засад запровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення захисту прав людини. З’ясовуються шляхи вдосконалення адміністративноправових засад контролю за дотриманням міжнародних стандартів у сфері забезпечення захисту прав людини. Опрацьовується зарубіжний досвід запровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення захисту прав людини та встановлюються можливості його використання в Україні. Пропонуються можливі шляхи імплементація в українське законодавство міжнародних стандартів захисту прав людини. Пропонуються шляхи вдосконалення адміністративно-правового забезпечення захисту прав людини в умовах Європейської інтеграція України. Формулюються концептуальні засади забезпечення захисту прав людини в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи розвитку державної політики щодо протидії проступкам у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених : тези доп. учасників наук.-практ. конф. з нагоди святкування Дня науки, відзначення Дня Європи та 70-річчя заснування Ради Європи (м. Харків, 16 трав. 2019 р.). - Харків, 2019. - С. 157-159, 2019) Солонецький, І. І.; Solonetskyi, I. I.
    Наголошено, що державна політика щодо протидії проступкам у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху має розвиватися в контексті вироблених міжнародних стандартів та вітчизняного досвіду. Головна мета її при цьому має полягати у зниженні рівня смертності внаслідок дорожньо-транспортних пригод, а також у вихованні громадян у дусі дотримання правил дорожнього руху незважаючи на підвищення рівня інтенсивності дорожнього руху.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи розвитку адміністративно-деліктного законодавства у сфері захисту прав дитини
    (Правова доктрина: міжнародний досвід та практична реалізація в Україні: міжнар. наук.-практ. конф. (м. Маріуполь, 22 трав. 2019 р.). - Маріуполь: МДУ, 2019. - С. 434-436, 2019) Коломоєць, Н. В.; Kolomoiets, N. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-4623-610X
    У роботі розглядаються перспективи розвитку адміністративно-деліктного законодавства у сфері захисту прав дитини. Автор на підставі ґрунтовного аналізу чинного законодавства дійшов висновку про його недосконалість та надав ряд рекомендацій щодо його систематизації та оптимізації з урахуванням особливого адміністративно-правового статусу неповнолітнього та відповідно до міжнародних стандартів у цій сфері.