Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Можливості використання штучного інтелекту в діяльності судової гілки влади: проблеми та перспективи правового регулювання
    (Актуальні проблеми адміністративно-деліктного права України : матеріали круглого столу (м. Вінниця, 31 жовт. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 35-38, 2023) Казанчук, І. Д.; Kazanchuk, I. D.
    Визначено подальше удосконалення адміністративного законодавства, гармонізація його норм з європейським законодавством у сфері регулювання штучного інтелекту. Наголошено, що в рамках розвитку електронного урядування в регіонах країни з метою підвищення рівня та якості надання адміністративних послуг постала необхідність в належній автоматизації судових процесів шляхом впровадження новітніх інформаційних технологій.
  • Ескіз
    Документ
    Правові засади використання штучного інтелекту в діяльності правоохоронних органів (поліції) та органів суду під час здійснення адміністративного провадження (аналіз зарубіжного та українського досвіду)
    (Право.ua. - 2023. - № 4. - С. 63-69, 2023) Казанчук, І. Д.; Kazanchuk, I. D.
    Досліджено сучасний стан правового регулювання впровадження технологій штучного інтелекту у діяльність правоохоронних органів і судової гілки влади в Україні. На підставі аналізу нормативно-правових засад та практики використання штучного інтелекту в ряді зарубіжних країн (США, Китай, Аргентина, Велика Британія) вказано, що система на базі штучного інтелекту здатна краще передбачати результат розгляду суддею або органом поліції справи про адміністративне правопорушення. Звернено увагу на те, що в країнах Євросоюзу та Україні активно ведеться робота над адаптацією адміністративного законодавства і розробкою правових норм, що стосуються використання ШІ. Зроблено висновок про те, що в умовах активної цифровізації функціонування органів державної влади в Україні слід приділити належну увагу правовому регулюванню впровадженню ШІ в діяльність органів суду та правоохоронних органів. Вказано, що завдяки швидкій обробці великого обсягу інформації штучним інтелектом, економії часу, матеріальних і людських затрат значно покращується ефективність роботи українських судів та підрозділів Національної поліції, а також відбувається спрощення процедури прийняття процесуальних рішень під час здійснення провадженнях у справах про адміністративні правопорушення.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми адміністративного судочинства в Україні в умовах проведення судової реформи
    (Сучасні проблеми адміністративного права та процесу : тези доп. учасників Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 30 черв. 2017 р.). – Харків, 2017. – С. 135-137, 2017) Комзюк, М. А.; Komziuk, M. A.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-7656-1061; Цебинога, В. Ю.; Tsebinoga, V. Yu.
    Визначено, що при здійсненні адміністративного судочинства виникає ціла низка проблем: перевантаженість судів справами, незакінчена судова реформа, незакінчений конкурс на посади суддів, а також проблеми визначення юрисдикції. Для вирішення вказаних проблем необхідно в першу чергу завершити реформу судової системи, покращити роботу суддівського документообігу, удосконалення організації та діяльності суду, а також покращення правової культури суддівського корпусу при виконанні ними своїх обов’язків.
  • Ескіз
    Документ
    Поняття влади в адміністративному праві
    (Сучасні проблеми адміністративного права та процесу : тези доп. учасників Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 30 черв. 2017 р.). – Харків, 2017. – С. 39-41, 2017) Зозуля, І. В.; Zozulia, I. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-3507-0012
    Визначено поняття "влада" як багатогранне суспільно-політичне і правове поняття. Розглянуто джерела влади, основні компоненти влади. Окреслено поділ влади за функціями та засобами. .