Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Ескіз
    Документ
    До питання сутності територіальної оборони України
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VIII Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 24 лист. 2023 р.). - Харків, 2023. - С. 49-50, 2023) Загика, В. М.; Zahyka, V. M.
    Визначено, що територія виступає надзвичайно важливим фактором, що значною мірою обумовлює рівень та темпи розвитку як країни в цілому, так і її окремих регіонів, що, у свою чергу, впливає на благополуччя і стабільність держави, а також її світову конкурентоспроможність. Так, територіальна оборона як одна із сфер національного інтересу виступає системним елементом національної безпеки України.
  • Ескіз
    Документ
    Система суб’єктів забезпечення територіальної оборони в Україні
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VI Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 30 черв. 2022 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2022. - С. 119-121, 2022) Олексюк, Т. І.; Oleksiuk, T. I.
    Розглянуто суб’єкти забезпечення територіальної оборони в Україні, виокремлено основні рушії, які приводять у дію цей складний та багатогранний механізм.
  • Ескіз
    Документ
    До характеристики напрямів забезпечення територіальної оборони органами місцевого самоврядування
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VI Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 30 черв. 2022 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2022. - С. 58-59, 2022) Романський, І. В.; Romanskyi, I. V.
    Виділено три ключові напрями забезпечення територіальної оборони органами місцевого самоврядування: а) фінансово-економічний, який об’єднує заходи спрямовані на керування економічними ресурсами органів місцевого самоврядування відповідного рівня, контроль їх розподілу та направлення на потреби територіальної оборони; б) взаємодія та співпраця органів місцевого самоврядування з питань забезпечення реалізації заходів територіальної оборони, що включає виконання вимог законодавства в цій сфері, а також забезпечення життєдіяльності населення і функціонування об’єктів інфраструктури; в) організаційно-виховний напрямок, що передбачає здійснення виховання населення з питань територіальної оборони та популяризація участі у її заходах; всебічне сприяння розвитку і роботі механізму територіальної оборони.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правові форми та методи забезпечення територіальної оборони Національною гвардією України
    (Наше право. - 2021. - № 2. - С. 235-239, 2021) Мартинюк, А. В.; Martyniuk, A. V.
    З’ясовано, що адміністративно-правові форми забезпечення територіальної оборони Національною гвардією України – це врегульовані нормами адміністративного права зовнішні прояви дій і заходів, що здійснюються даним суб’єктом задля реалізації цілей і завдань територіальної оборони. В свою чергу адміністративно-правові методи забезпечення територіальної оборони Нацгвардії являють собою сукупність способів і прийомів здійснення цього забезпечення. Узагальнено, що, як суб’єкт адміністративно-правового механізму забезпечення територіальної оборони, Національна гвардія України має у своєму розпорядженні цілу низку правових і неправових форм діяльності, в межах яких вона реалізує себе і як правоохоронний орган, і як оборонної діяльності. Існуючі адміністративно-правові форми участі Національної гвардії України у забезпеченні територіальній обороні у поєднанні із методами переконання та примусу дозволяють цьому органу держави впливати на систему зазначеної оброни як на нормативно-правовому, так і на організаційно-управлінському та культурному рівнях.
  • Ескіз
    Документ
    Правотворчість, як важлива адміністративно-правова форма забезпечення територіальної оборони Національною гвардією України
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VI Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 9 черв. 2023 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2023. - С. 72-74, 2023) Мартинюк, А. В.; Martyniuk, A. V.
    Наголошено, що Національна гвардія України, в особі її компетентних органів і посадових осіб, хоча безпосередньо і не приймають законів, втім мають можливість впливати на зміст положень законодавчих і підзаконних (зокрема відомчих) нормативно-правових актів через: здійснення законопроєктної роботи, аналізу стану правозастосовної практики у відповідній сфері і підготовки у зв’язку із цим відповідних пропозицій та рекомендацій щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства з питань територіальної оборони.
  • Ескіз
    Документ
    Поняття, зміст та значення територіальної оборони України
    (Право.ua. - 2023. - № 4, ч. 2. - С. 212-217, 2023) Мартинюк, А. В.; Martyniuk, A. V.
    Визначено поняття, а також розкрито зміст та значення територіальної оборони в Україні. Аргументовано, що територіальну оборону найбільш доцільно тлумачити як врегульований нормами чинного законодавства загальнодержавний комплекс воєнних та інших спеціальних заходів, які реалізуються як у мирний час, так і в разі введення особливих правових режимів суспільного життя (зокрема воєнного стану), з метою забезпечення національної безпеки шляхом протидії воєнним загрозам, надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна держави і громадян від надзвичайних ситуацій.
  • Ескіз
    Документ
    До питання імплементації зарубіжного досвіду забезпечення територіальної оборони в українські правові реалії
    (Європейські перспективи. - 2024. - № 1. - С. 225-230, 2024) Мартинюк, А. В.; Martyniuk, A. V.
    У статті, спираючись на аналіз наукових поглядів вчених відмічено, що провідні західні держави, які посідають лідируючі світові позиції в економічній та політичній площині, характеризуються високим рівнем правової і соціальної захищеності їх громадян, досить багато уваги приділяють питанням територіальної оборони, забезпечення якої у них розглядається як невід’ємна складова національної безпеки. Опрацьовано можливості використання такого досвіду в українських реаліях.
  • Ескіз
    Документ
    Рівні забезпечення територіальної оборони органами місцевого самоврядування
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VI Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 9 черв. 2023 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2023. - С. 14-17, 2023) Романський, І. В.; Romanskyi, I. V.
    Встановлено, що рівні забезпечення територіальної оборони органами місцевого самоврядування представляють собою окремі функціональні кластери, кожен з яких має власне унікальне призначення та роль в оборонній сфері.
  • Ескіз
    Документ
    Мета та завдання забезпечення територіальної оборони України органами місцевого самоврядування
    (Європейські перспективи. - 2022. - № 4. - С. 228-232, 2022) Романський, І. В.; Romanskyi, I. V.
    У статті, спираючись на аналіз наукових поглядів вчених, охарактеризовано співвідношення категорій «мета» та «завдання», на основі чого акцентовано увагу на їх взаємозв’язку як частини та цілого. На підставі аналізу чинного законодавства України, виділено мету і завдання забезпечення територіальної оборони органами місцевого самоврядування. Виокремлено перелік завдань забезпечення територіальної оборони органами місцевого самоврядування та розкрито зміст та значення кожного з них.
  • Ескіз
    Документ
    Сутність та особливості забезпечення територіальної оборони України як об’єкта адміністративно-правового регулювання
    (Наше право. - 2021. - № 4. - С. 221-226, 2021) Романський, І. В.; Romanskyi, I. V.
    У статті, спираючись на аналіз наукових поглядів вчених, розкрито сутність та зміст поняття «об’єкт». Виділено ключові ознаки притаманні об’єкту адміністративно-правового регулювання. Розкрито зміст категорії територіальної оборони в системі національної безпеки та оборони України. Охарактеризовано сутність забезпечення територіальної оборони України, як об’єкту адміністративно-правового регулювання.