Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Публікація
    Щодо проблеми визначення місця деяких правовідносин у сфері венчурного інвестування в предметі цивільного права
    (Право.ua. - 2023. - № 4, ч. 2. - С. 134-141, 2023) Шишка, О. Р.; Shyshka , O. R.; Олександр Шишка
    Проаналізовано ключові проблеми правового встановлення в предметі цивільного права деяких цивільних відносин у сфері венчурного інвестування. Розроблено можливі шляхи їх вирішення для покращення стану правової визначеності в механізмі цивільно-правового регулювання.
  • Ескіз
    Документ
    Цивільно-правове регулювання онлайн тренувань
    (Право і суспільство. - 2023. - № 3. - С. 128-133, 2023) Пак, О. В.; Pak , O. V.
    Досліджено питання щодо правового регулювання онлайн спортивних тренувань. Проведено аналіз нормативних актів які регулюють данні правовідносини в Україні, також простежено ґенезу виникнення цивільно-правового регулювання oнлайн тренувань.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасний стан цивільно-правового регулювання надання психологічних і психотерапевтичних послуг в Україні
    (Вісник Запорізького національного університету. Сер.: Юрид. науки. – 2017. – № 1. – С. 29-35, 2017) Керученко, О. С.; Keruchenko, O. S.
    Проаналізовано сучасний стан цивільно-правового регулювання надання психологічних і психотерапевтичних послуг в Україні. Доведено, що ключовим питання у правовому забезпеченні цієї сфери суспільного життя мають стати розробка та прийняття відповідного закону, в якому було б вирішено питання надання психологічних і психотерапевтичних послуг населенню.
  • Ескіз
    Документ
    Проблема обгрунтованості моральних засад суспільства як нормативних чинників цивільного права України
    (Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. Серія: Юридичні науки. - 2019. - № 3(110). - С. 16-20, 2019) Кройтор, В. А.; Kroytor, V. A.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1849-5721
    Розглянуто проблему науково-практичної обґрунтованості застосування моральних засад суспільства як нормативних чинників цивільного права України. Наголошено на недоцільність застосування положень моралі як нормативних чинників для впорядкування цивільних правовідносин. Не заперечується застосування положень моралі для впорядкування відносин, що не охоплюються предметом цивільного права. Проведено співвідношення змісту таких принципів цивільного права, як справедливість, добросовісність та розумність, з однієї сторони, і моральних засад суспільства, з іншої.
  • Ескіз
    Документ
    Принцип правової визначеності в цивільному праві України
    (Форум права. - 2021. - № 5. - С. 6–17, 2021) Шишка, О. Р.; Shyshka, O. R.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1396-0508
    Обґрунтовано необхідність посилити механізм цивільно-правового регулювання певними правовими гарантіями, які б сприяли усуненню правової невизначеності, а також забезпечували б стабільність і підвищували ефективність цивільно-правового регулювання. Такою правовою гарантією має стати принцип правової визначеності. Установлено, що принцип правової визначеності має бути визнано складником системи принципів цивільного права України, оскільки такий принцип закріплено в цивільно-правових нормах, його дія поширюється на весь механізм цивільно-правового регулювання та стосується усіх цивільних відносин.
  • Ескіз
    Документ
    Виникнення та зміст права на захист комерційного (фірмового) найменування : автореф. дис.
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2014) Кузьмінський, О. О.; Kuzminskiy, A. A.; Кузьминский, А. А.; Синегубов, О. В. - науковий керівник
    Дисертація містить комплексний аналіз теоретичних та практичних проблем виникнення та змісту права на захист комерційного (фірмового) найменування у цивільному праві України, визначення ефективності цивільно-правового регулювання відносин, пов’язаних з їх використанням, та розроблення обґрунтованих пропозицій і рекомендацій щодо вдосконалення законодавства у сфері права інтелектуальної власності. Досліджено виникнення та розвиток правового регулювання відносин щодо використання права на комеpцiйне (фipмове) найменування, проведено детальний порівняльний аналіз категоpiй «фipмове найменування», «комеpцiйне найменування» та «найменування», встановлено співвідношення між ними, з’ясована їх правова природа та суб’єктивні права щодо них, особливості їх реалізації та захисту. Розкрито пiдстави виникнення пpава на захист комеpцiйного (фipмового) найменування, проаналізовано окремі види порушень права на комеpцiйне (фipмове) найменування. Визначено концептуальні положення щодо захисту суб’єктивного пpава на комеpцiйне (фipмове) найменування та досліджено загальні і спеціальні способи захисту пpава на комеpцiйне (фipмове) найменування. Розкрито зміст права на захист комеpцiйного (фipмового) найменування.
  • Ескіз
    Документ
    Договор аренды нежилых помещений, сооружений, зданий по украинскому законодательству
    (Legea si viata = Закон и Жизнь : междунар. науч.-практ. журн. – 2016. – № 12/3 (Decembrie). – P. 57-61, 2016) Морозова, Ю.; Morozova, Yu.;
    Рассмотрены характеристики отдельных видов договора аренды. Выявлены правильность применения правовых норм, поскольку правовое регулирование договора аренды нежилых помещений, сооружений, зданий и юридическая природа являются дискуссионным вопросом. Установлена связь между участниками договора. Обосновано понятие здание, нежилое помещение, сооружение в зависимости от цели использования и проведения соотношения категорий.
  • Ескіз
    Документ
    Правова природа правового регулювання договору оренди нежитлових приміщень, будівель і споруд
    (Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 3. - С. 40-43, 2017) Морозова, Ю. В.; Morozova, Yu. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-3218-310X
    Стаття присвячена аналізу та виявленню правильності в застосуванні правових норм, оскільки право-ве регулювання договору оренди нежитлових приміщень, будівель, споруд і юридична природа є дискусійним питанням. Установлено правовий зміст категорій і галузеву належність певних явищ.
  • Ескіз
    Документ
    Цивільно-правове регулювання надання психологічних та психотерапевтичних послуг : автореф. дис.
    (Харків, 2019) Пояснік, О. С.; Poiasnik, O. S.; Поясник, А. С.; Ямковий, В. І. - науковий керівник
    Дисертація є першим у вітчизняній науці цивільного права комплексним дослідженням цивільно-правового регулювання надання психологічних та психотерапевтичних послуг. Категорія психологічної (психотерапевтичної) послуги вивчається як комплексне поняття, що охоплює соціальний, економічний, юридичний та психологічний аспект. Особлива увага приділяється закордонному та вітчизняному досвіду правового регулювання надання психологічних та психотерапевтичних послуг. Зазначається, що основними цивільно-правовими регуляторами відносин у сфері надання психологічних та психотерапевтичних послуг є цивільно-правові акти, а також договір про надання психологічних (психотерапевтичних) послуг. Зроблені пропозиції по удосконаленню національного законодавства у цій сфері з урахуванням зарубіжного досвіду.
  • Ескіз
    Документ
    Цивільно-правове регулювання відносин з самочинного будівництва : автореф. дис.
    (Харків, 2019) Ткаченко, В. С.; Tkachenko, V. S.; Синєгубов, О. В. - науковий керівник
    Дисертація присвячена комплексному дослідженню об’єкта самочинного будівництва як об’єкта цивільних прав. В роботі доведено, що особливістю правового режиму об’єктів самочинного будівництва є те, що вони внаслідок свого «незаконного створення» до нього ще не потрапили, оскільки є об’єктами, які юридично не перебувають у власності особи, яка їх звела, тобто перебувають у стані привласнення. Наведено підстави для визнання права власності на самочинно зведений об’єкт нерухомості, аргументовано правові передумови для його перебудови та/або знищення. Зазначено, що легалізація самочинного будівництва може бути проведена в судовому (загальному) або позасудовому (спрощеному) порядку, які не замінюють один одного, а можуть використовуватися у конкретних випадках за наявності певних підстав. Розкрито випадки, за яких з позовом про проведення відповідної перебудови або знесення самочинно зведеного чи реконструйованого об’єкта має право не лише відповідний орган державної влади або місцевого самоврядування, а й безпосередньо особи, чиї права та інтереси порушені внаслідок істотного відхилення від проекту чи/або істотного порушення будівельних норм і правил.