Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Ескіз
    Документ
    Право дитини на безпечне для життя та здоров’я довкілля: юридична характеристика та специфіка здійснення
    (Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Сер.: Юриспруденція. - 2014. - № 9-2, т. 1. - С. 179-181, 2014) Синєгубов, О. В.; Syniehubov, O. V.
    У статті здійснено юридичний аналіз особистого немайнового права дитини на безпечне для життя та здоров’я довкілля, а також виявлено особливості його реалізації цією соціальною групою.
  • Ескіз
    Документ
    Механізм ефективного забезпечення здійснення особистих немайнових прав дітей
    (Актуальні проблеми держави і права. - 2014. - Вип. 74. - С. 227-233, 2014) Синєгубов, О. В.; Syniehubov, O. V.
    У статті досліджено механізм забезпечення здійснення особистих немайнових прав дитини, визначено основні критерії його ефективності.
  • Ескіз
    Документ
    Право дитини на свободу пересування та право на місце проживання як невід’ємні права, що забезпечують її соціальне буття
    (Європейські перспективи. - 2013. - № 8. - С. 154-159, 2013) Синєгубов, О. В.; Syniehubov, O. V.
    Досліджено правову природу та особливості здійснення неповнолітньою особою права на свободу пересування та права на місце проживання.
  • Ескіз
    Документ
    Здійснення неповнолітньою особою права на здоров’я
    (Європейські перспективи. - 2013. - № 7. - С. 98-104, 2013) Синєгубов, О. В.; Syniehubov , O. V.
    В даній статті досліджуються зміст правомочностей особистого немайнового права дитини на здоров’я, а також характерні особливості його здійснення неповнолітньою особою.
  • Ескіз
    Документ
    Здійснення права на спадкувֺання малолітֺніми та неповноֺлітніми особами
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 17 травн. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 552-555, 2023) Хомич, В. В.; Khomych, V. V.
    Встановлено, що презумпֺція автоматֺичного прийнятֺтя спадщинֺи дітьми не завжди може узгоджуֺватися з їх інтересֺами, а тому важливо передбаֺчити для цього загальнֺого правила винятки, зокрема, встановֺивши, що діти (та інші особи з частковֺою чи обмеженֺою дієздатֺністю) вважаютֺься такими, що прийнялֺи спадщинֺу, окрім випадкіֺв, коли до спадщинֺи входить обтяженֺе майно та/або майнові права.
  • Ескіз
    Документ
    До питання про правове регулювання захисту дітей в Україні
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. 98-й річниці від дня народження О. А. Пушкіна (м. Вінниця, 19 трав. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 202-206, 2023) Кириченко, Т. С.; Kirichenko, T. S.
    Наголошено, що захист прав дитини – це багатогранний процес, який спрямований на те, щоб надати дитині більше гарантій захисту прав для безпеки та розвитку її особистості. Зазначено, що в Україні основні підходи до осмислення й реалізації прав дітей, визначених міжнародним та вітчизняним законодавством, протягом останнього часу істотно змінилися. Це пов’язано з посиленням уваги з боку держави до інтересів дітей, удосконаленням механізму контролю за дотриманням чинного законодавства у сфері охорони дитинства, розвитком інституцій соціально-правового захисту дітей та багатьма іншими факторами.
  • Ескіз
    Документ
    Цивільно-правове регулювання захисту прав дітей в Україні
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2023. - № 2. - С. 155-158, 2023) Кириченко, Т. С.; Kyrychenko, T. S.; ORCID: https://orcid.org/0000-0002-8785-0475
    Проаналізовано національне та міжнародне законодавства щодо правового регулювання відносин щодо захисту прав дітей в Україні. Зазначено, що в Україні основні підходи до осмислення й реалізації прав дітей, визначених міжнародним та вітчизняним законодавством, протягом останнього часу істотно змінилися. Це пов’язано з посиленням уваги з боку держави до інтересів дітей, удосконаленням механізму контролю за дотриманням чинного законодавства у сфері охорони дитинства, розвитком інституцій соціально-правового захисту дітей та багатьма іншими факторами.
  • Ескіз
    Документ
    Суб’єкти усиновлення іноземцем дитини за законодавством України та країн Європейського Союзу
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. світлій пам’яті О. А. Пушкіна (м. Харків, 25 трав. 2018 р.) / МВС України, Харків. нац. ун-т внутр. справ; Харків. обласний осередок Всеукр. громад. орг. «Асоціація цивілістів України». – Харків : ХНУВС, 2018. – С. 347 - 350, 2018) Мосейчук, А. І.; Moseichuk, A. I.
    В статті проаналізовано спільні та відмінні риси щодо вимог, які висуваються до суб’єктів усиновлення іноземцем дитини за законодавством України та країн Європейського Союзу. Зазначено про доцільність встановлення верхньої межі різниці у віці між усиновлювачем та усиновлюваним, яка має бути не більш ніж 45 років, як це встановлено в Угорщині, Фінляндії, або визначення максимального віку для усиновлювача – не старше 50 років (Республіка Литва), щоб іноземці глибокого пенсійного віку не мали змоги усиновити дитину – громадянина України.
  • Ескіз
    Документ
    Поняття, зміст та ознаки особистих немайнових прав дітей
    (Наше право. - 2013. - № 6. - С. 71-77, 2013) Синєгубов, О. В.; Sinegubov, О. V.
    У даній статті визначається поняття, розкривається сутність та зміст особистих немайнових прав дітей, виявляються ознаки. Досліджуються розвиток та становлення понятійного апарату.
  • Ескіз
    Документ
    Здійснення права неповнолітньої особи на свободу та особисту недоторканість
    (Наше право. - 2013. - № 9. - С. 134-139, 2013) Синєгубов, О. В.; Syniehubov, O. V.
    Досліджено зміст правомочностей особистого немайнового права дитини на свободу та права на особисту недоторканість, а також характерні особливості їх здійснення неповнолітньою особою. The content of the powers of the child's personal non-property right to liberty and the right to personal inviolability, as well as the characteristics of their exercise by a minor have been studied. Исследовано содержание правомочий личного неимущественного права ребенка на свободу и права на личную неприкосновенность, а также характерные особенности их осуществления несовершеннолетним лицом.