Техніка. Технічні науки. Інформаційні технології (Machinery. Engineering. Information Technology)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/100

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 392
  • Ескіз
    Документ
    Тактика застосування БПЛА з урахуванням акустичної помітності
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 693-696, 2024) Мушка, В. В.; Mushka, V. V.; Власенко, І. В.; Vlasenko, I. V.; Крижній, Н. Б.; Kryzhnii, N. B.
    Розглянуто питання застосування безпілотних літальних апаратів саме з урахуванням їх акустичної помітності. Визначено межі безпечного знаходження безпілотних літальних апаратів без загрози виявлення БПЛА.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні технології виявлення та розслідування правопорушень у правоохоронній діяльності
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 620-622, 2024) Сорочишин, М. М.; Sorochyshyn, M. M.
    Стверджено, що сучасні інформаційні технології роблять великий внесок в діяльність правоохоронців. Використовуючи їх, поліція України, щонайменше у два рази швидше отримує потрібну їм інформацію, яка допомагає правоохоронцям набагато швидше реагувати на злочинців, сприяти усуненню та попередженню правопорушень.
  • Ескіз
    Документ
    Інноваційні технології та системи кіберзахисту в умовах воєнного стану: виклики та можливості
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 617-620, 2024) Рильцев, М. О.; Ryltsev, M. O.
    Підкреслено, що інноваційні інформаційні технології та системи кіберзахисту в умовах війни хоча і стикаються з численними викликами, але одночасно й відкривають нові можливості для захисту та безпеки. Партнерство та співпраця між державними органами, приватним сектором та міжнародними партнерами стає важливою складовою в ефективному кіберзахисті.
  • Ескіз
    Документ
    Модернізація інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України»
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 612-615, 2024) Лотоцька, І. Ю.; Lototska, I. Yu.
    Відмічено, що метою модернізації інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» є створення високонадійної, більш точної, сучасної програмно-технічної інфраструктури поліції, що сприятиме захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави. Це б суттєво вплинуло на вдосконалення інформаційного забезпечення поліції та інформаційної взаємодії правоохоронних та інших державних органів, установ, закладів у сфері боротьби зі злочинністю.
  • Ескіз
    Документ
    Використання безпілотних повітряних суден для забезпечення комунікації: нові можливості для поліції
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 589-591, 2024) Борисова, К. Є.; Borysova, K. Ye.; Шевченко, Т. В.; Shevchenko, T. V.
    Зауважено, що використання безпілотних повітряних суден у поліцейській комунікації відкриває широкий спектр можливостей для покращення роботи поліції. Дослідження наголошує на актуальності та наявності значного потенціалу для розробки інноваційної концепції поліцейської комунікації за допомогою БПС.
  • Ескіз
    Публікація
    Особливості організації заходів безпеки в мультимодальних транспортних вузлах
    (Вчені записки ТНУ імені В. І. Вернадського. Сер.: Технічні науки. – 2024. – Т. 35 (74), № 3. - С. 20-24, 2024) Бойко, С. М.; Boiko, S. M.; Котов, О. Б.; Kotov, O. B.; Лапіна, О. С.; Lapina, O. S.; Реута, А. В.; Reuta, A. V.; Гвоздік, С. Д.; Hvozdik, S. D.; Дерябіна, І. О.; Deriabina, I. O.; Алла Реута; Світлана Бойко
    Стаття присвячена питанням розробки рекомендацій щодо особливостей організації заходів безпеки в мультимодальних транспортних вузлах. У статті визначено основні вимоги, що пред’являються до організації безпеки на транспорті та окремо розглянуто принципи організації системи авіаційної безпеки. Акцентовано увагу на те, що система авіаційної безпеки організовується в рамках принципів ІСАО та регіональних правових аспектів, котрі регулюють діяльності цивільної авіації. Відповідно, зазначено, що авіаційний транспорт характеризується найвищим рівнем безпеки серед інших видів транспорту. У статті, зважаючи на всі зазначені аспекти, умови та чинники, запропоновано підхід щодо організації безпеки транспортних мультимодальних вузлів, враховуючи особливості взаємодії різних видів транспорту. Також, у статті за результатами досліджень доведено необхідність побудови структури системи безпеки транспортних мультимодальних вузлів за принципом організації служби авіаційної безпети. Між тим, з метою вдосконалення рівнів безпеки транспортних вузлів рекомендовано застосовувати сучасні електронні системи та пристрої. Слід зазначити, що якщо в мультимодальному вузлі не передбачена взаємодія в авіаційним транспортом, то заходи безпеки на рівні авіаційної безпеки не обов’язкові, що спростить процедуру взаємодії видів транспорту. Між тим, рівень безпеки в мультимодальному вузлі має бути на високому рівні, з метою забезпечення ефективності, надійності та безпеки взаємодії різних видів транспорту. Стаття присвячена питанням вдосконалення організації існуючих та проєктування роботи нових транспортних мультимодальних вузлів з урахуванням аспектів взаємодії різних видів транспорту та підтримання належного рівня безпеки при функціонуванні відповідних транспортних вузлів. Запропоновано при організації мультимодальних вузлів, підтримувати достатньо високий рівень безпеки, в той же час при взаємодії з авіаційним транспортом, рівень безпековий рівень організовувати накшталт організації системи авіаційної безпеки аеропортів, із залученням сучасних електронних пристроїв та засобів контролю. Такий підхід дасть можливість підвищити безпеку транспортних перевезень вцілому та допоможе в організації взаємодії з іншими видами транспорту.
  • Ескіз
    Публікація
    Соціально-правові та морально-етичні проблеми застосування штучного інтелекту та інформаційно-комунікаційних технологій
    (Вісник Пенітенціарної асоціації України. - 2023. - № 4(26). - С. 95-103, 2023) Філіпенко, Н. Є.; Filipenko, N. Ye.; Лукашевич, С. Ю.; Lukashevych, S. Yu.; Андреєва, О. О.; Andreieva, O. O.; Салаєва, К. А.; Salaieva, K. A.; Салаєва Карина Анатоліївна
    В статті розкрито сутність соціальних та етичних вимог до застосування інформаційно-комунікаційних технологій і штучного інтелекту в житті сучасної людини, соціуму й держави. Наголошено, що наявне етичне регулювання їх застосування здебільшого обмежено рамковими, декларативними документами, які позначають лише загальні підходи та мету взаємодії людства із системами штучного інтелекту. Акцентовано, що використання штучного інтелекту потребує спеціального правового регулювання, оскільки йдеться про життя та здоров’я людей. Через потенційну небезпеку для цивілізації інформаційно-комунікаційних технологій і штучного інтелекту необхідно суворо ліцензувати діяльність, пов’язану з виробництвом і експлуатацією таких систем.
  • Ескіз
    Публікація
    Проблема адміністративно-правового регулювання застосування безпілотних літальних апаратів у цілях правоохоронної діяльності
    (Проблеми сучасної поліцеїстики : тези доп. IV наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 27 червня 2024 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2024. – С. 41-43, 2024) Брусакова, О. В.; Brusakova, O. V.; Оксана Брусакова
    Доведено, що задля повноцінного використання потенціалу безпілотних літальних апаратів у цілях правоохоронної діяльності, зокрема з метою ефективної реалізації її превентивно-профілактичної функції, доцільно переглянути чинне законодавства у напрямку спрощення процедури отримання дозволу на застосування БпЛА, а також зменшення обмежень щодо випадків їх використання.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні інструменти візуалізації даних
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 350-352, 2024) Виганяйло, С. М.; Vyhaniailo, S. M.; Колісник, Т. П.; Kolisnyk, T. P.
    Наголошено, що дашборди з'явилися у відповідь на потребу користувачів у наочних і зрозумілих інструментах аналітики. Замість того, щоб вивчати голі цифри або опрацьовувати попередньо налаштовані звіти, використовується інтерпретація даних, виявляються взаємозв'язки та закономірності, інформація подається просто і наочно.
  • Ескіз
    Документ
    Використання хмарних технологій в освітньому процесі як альтернатива офісним програмам
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 346-349, 2024) Виганяйло, С. М.; Vyhaniailo, S. M.
    Відзначено, що сучасні освітні середовища повинні бути хмарно-орієнтовані. Формування саме хмарно-орієнтованого освітнього середовища найбільш позитивно вплине на організацію навчально-виховного процесу в освітньому закладі, створить оптимальні умови для підвищення мотивації здобувачів до їх навчально-дослідницької діяльності.