Кримінально-процесуальне право (Criminal and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/128

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Публікація
    Typical Forms Of Using Specific Expertise During The Investigation Of Crimes Against Human Life And Health: Ways Of Application And Implementation Issues
    (Архів кримінології та судових наук. – 2024. – № 1 (9). – С. 93-100, 2024) Husieva, V. O.; Гусєва, В. О.; Khoroshun, D. V.; Хорошун, Д. В.; Vlada Husieva
    У статті, на підставі текстуального аналізу положень чинного законодавства, узагальнення емпіричного матеріалу, зокрема матеріалів слідчої та судової практики визначено, які типові форми спеціальних знань реалізуються під час досудового розслідування злочинів проти життя та здоров’я особи. Для цього застосовувалися такі загальнонаукові методи, як аналіз і синтез, а також статистичні методи. Завдяки їх застосуванню обґрунтовано доцільність внесення змін до положень чинного кримінального процесуального законодавства, а також аргументовано потребу вироблення уніфікованого підходу до з’ясування експертним шляхом завдання особі психологічних страждань, моральної шкоди та з’ясування еквіваленту її грошового вираження. Визначено підстави та наголошено на доцільності реалізації під час розслідування психологічних консультацій. Обґрунтовано низку інших положень.
  • Ескіз
    Публікація
    The Expert Conclusion In The System Of Criminal Procedural Means Of Proof For Crimes Against Law Enforcement Officers
    (Архів кримінології та судових наук. – 2023. – № 2 (8). – С. 131-138, 2023) Sharova-Aidaieva, O. O.; Шарова-Айдаєва, О. О.
    Висновок експерта, який містить категоричні відповіді на запитання слідчого або прокурора, відіграє вагому роль у з’ясуванні тих обставин, установлення яких потребує застосування спеціальних знань. Метою статті є з’ясування особливостей залучення експерта до розслідування злочинів, учинених щодо працівників правоохоронних органів, визначення місця та ролі отриманих висновків експертів у системі кримінальних процесуальних засобів доказування у злочинах цієї категорії. На підставі узагальнення теоретичного матеріалу визначено, які експертні дослідження є типовими під час розслідування злочинів досліджуваної групи. Визначено умови, яких слід дотримуватися задля визнання отриманих висновків експерта допустимими джерелами доказів.
  • Ескіз
    Документ
    Необгрунтованість підозри як одна з підстав її оскарження
    (Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія : Право. - 2016. - Вип. 40, т. 3. - С. 139-142, 2016) Холондович, І. І.; Kholondovych, I. I.
    У статті розглянуто поняття повідомлення про підозру та вимоги до нього. Зокрема, наголошено на обґрунтованості підозри як важливого елемента даного документу. Проаналізовано практичні приклади оскарження повідомлення про підозру з огляду на її необґрунтованість. Висвітлено думки науковців та авторську позицію з даного питання.
  • Ескіз
    Документ
    Підстави оскарження повідомлення про підозру у кримінальному провадженні
    (Науковий вісник публічного та приватного права. - 2019. - Вип. 5, т. 2. - С. 263-267, 2019) Холондович, І. І.; Kholondovych, I. I.
    Актуальність статті полягає в тому, що однією з найважливіших процесуальних дій у кримінальному провадженні на стадії досудового розслідування є повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, з яким кримінальний процесуальний закон пов’язує початкову стадію притягнення такої особи до кримінальної відповідальності. Зважаючи на важливість зазначеної процесуальної дії, необхідним є не лише суворе дотримання процесуального законодавства під час її проведення, але й розроблення однозначного та однакового розуміння учасниками кримінального провадження процедури її проведення, в чому наразі існують суперечності.
  • Ескіз
    Документ
    Міжнародні акти як основа розвитку кримінального процесуального законодавства Україні на ґрунті пріоритету визнання і забезпечення прав та свобод людини
    (Supremaţia Dreptului = Верховенство Права: междунар. науч. журн. – 2016. – № 3. – С. 116-122, 2016) Коровайко, О. І.; Korovaiko, O. I.
    Проаналізовано питання ролі джерел міжнародного права як певної засади для розвитку кримінального процесуального права України. Звернено увагу, що джерела міжнародного права з прав людини містять важливі для сфери кримінального судочинства норми, що виступають як стандарти (принципи) цього різновиду правозастосовчої діяльності, закріплюють основні права людини у цій сфері та їх гарантії. Вказано на необхідність вживання дієвих заходів щодо повного включення міжнародних стандартів кримінального судочинства та прав людини у цю сферу правозастосовчої діяльності органів досудового розслідування, прокуратури, суду.
  • Ескіз
    Документ
    Практичні аспекти оскарження повідомлення про підозру у кримінальному провадженні
    (Прикарпатський юридичний вісник. - 2017. - Вип. 1(16), т. 3. - С. 273-276, 2017) Холондович, І. І.; Kholondovych, I. I.
    У статті розглядаються практичні приклади оскарження повідомлення про підозру, зокрема, проводиться аналіз ухвал слідчих суддів з даного питання. На основі такого аналізу зроблено висновок про найпоширеніші підстави оскарження повідомлення про підозру та необхідність прийняття постанови Верховним Судом щодо детального роз’яснення процедури оскарження повідомлення про підозру.
  • Ескіз
    Документ
    Наукові основи оскарження повідомлення про підозру у кримінальному провадженні
    (Прикарпатський юридичний вісник. - 2018. - Вип. 1(22), т. 5, ч. 2. - С. 154-158, 2018) Холондович, І. І.; Kholondovych , I. I.
    У статті визначено стан наукової розробленості оскарження повідомлення про підозру у кримінальному провадження. Проаналізовано праці науковців щодо оскарження повідомлення про підозру у кримінальному провадження. Виокремлено напрями дослідження вказаної проблематики.