Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 70
  • Ескіз
    Документ
    Поняття та особливості забезпечення територіальної оборони в Україні
    (Європейські перспективи. - 2024. - № 2. - С. 317-323, 2024) Олексюк, Т. І.; Oleksiuk, T. I.
    У статті наголошено на тому, що базовою категорією, яка дозволяє під новим кутом поглянути на сутність та значення територіальної оборони в Україні, є місцева культура спротиву, під якою розуміється сукупність ідеологічних, морально-етичних, культурних орієнтирів, які формують стійкі переконання всього місцевого населення, незалежно від віку, статі, стану здоров’я, соціального положення, громадянства, національності, політичних, релігійних уподобань щодо готовності свідомої участі в подоланні воєнної загрози, а також наслідків надзвичайних ситуацій. Наголошено, що під територіальною обороною доречно розуміти сферу діяльності держави, органів місцевого самоврядування та громадськості, їх взаємодії та координації, що охоплює систему заходів, що здійснюються у мирний час та в особливий період з метою формування місцевої культури опору на рівні усталених традицій, цінностей, переконань, ідейно-культурних надбань місцевого населення, а також цілісного усвідомлення потреби участі у захисті території свого проживання, яке формується на рівні культури та спорту, національно-патріотичного виховання та культури сімейних відносин місцевого населення з метою забезпечення національної безпеки держави під час воєнних загроз інформаційного, енергетичного, гуманітарного та іншого характеру, а також в умовах надзвичайних ситуацій. Акцентовано увагу на тому, що першою та фундаментальною особливістю забезпечення територіальної оборони є формування у населення на місцевому рівні резистентної ідентичності. При цьому в контексті формування резистентної ідентичності важливим є врахування як насильницького, так і ненасильницького опору. До інших особливостей забезпечення територіальної оборони в Україні віднесено спрямованість на недопущення стихійності спротиву на рівні окремих громадян, їх груп та організацій на місцях, а також спрямованість на забезпечення патріотичної свідомості та стійкої мотивації місцевого населення в ході національного спротиву в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правові засади забезпечення державно-приватного партнерства у сфері вищої освіти : реферат дисертації
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Боднар, С. В.; Bodnar, S. V.
    У дисертації наведено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення наукової проблеми – визначення сутності та особливостей адміністративно-правових засад забезпечення державно-приватного партнерства у сфері вищої освіти, що лягло в основу розроблення низки концептуальних засад удосконалення адміністративного законодавства у цій сфері. За результатами проведеної роботи напрацьовано низку науковопрактичних висновків та рекомендацій.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правові засади забезпечення державно-приватного партнерства у сфері вищої освіти : дисертація
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Боднар, С. В.; Bodnar, S. V.
    У дисертації наведено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення наукової проблеми – визначення сутності та особливостей адміністративно-правових засад забезпечення державно-приватного партнерства у сфері вищої освіти, що лягло в основу розроблення низки концептуальних засад удосконалення адміністративного законодавства у цій сфері. За результатами проведеної роботи напрацьовано низку науковопрактичних висновків та рекомендацій.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правове регулювання сурогатного материнства в Україні : дисертація
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Якущенко, Ю. М.; Yakushchenko, Yu. M.
    Дисертацію присвячено вивченню особливостей адміністративно-правового регулювання сурогатного материнства в Україні, а також формулюванню напрямків його вдосконалення. У результаті проведеного дослідження сформульовано нові наукові положення та висновки, спрямовані на досягнення поставленої мети.
  • Ескіз
    Документ
    Зміст адміністративно-правового регулювання контрольно-наглядової діяльності за підприємницькою діяльністю в Україні
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VI Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 30 черв. 2022 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2022. - С. 40-42, 2022) Воюцька, В. С.; Voiutska, V. S.
    Зазначено, що в той час як адміністративно-правове регулювання є наріжним каменем контрольно-наглядової діяльності, господарське та цивільне законодавство виконує важливу допоміжну роль в належному здійсненні такої адміністративно-правової діяльності, даючи цінну нормативно-правову основу, на якій оцінюється законність дій (бездіяльності), а також прийнятих рішень суб’єктів підприємницької діяльності у їх взаємодії один з одним. Наголошено на тому, що саме адміністративно-правове законодавство формує правову основу для контролю і нагляду за підприємницькою діяльністю.
  • Ескіз
    Документ
    Essence and content of administrative and legal counteraction to illegal migration in Ukraine
    (Legal, Economic Science and Praxis. - 2023. - № 8. - P. 18-22, 2023) Sokolovskyi, A. S.; Соколовський, А. С.
    Наголошено, що адміністративно-правова протидія нелегальній міграції в Україні – це комплексний і багатогранний процес, який потребує постійного вдосконалення та адаптації до нових викликів. Адміністративно-правова протидія нелегальній міграції в Україні включає комплекс заходів, спрямованих на попередження, виявлення, припинення та ліквідацію нелегальної міграції на території країни. Це сукупність правових норм, адміністративних процедур і дії державних органів, спрямовані на захист національної безпеки, громадського порядку та дотримання міграційного законодавства. Зазначено, що до основних аспектів адміністративно-правової протидії нелегальній міграції в Україні належать: законодавча база, організаційні та контрольні заходи, співробітництво з іншими державами та міжнародними організаціями, застосування санкцій і відповідальності, а також запобіжних заходів. Встановлено, що адміністративно-правова протидія нелегальній міграції в Україні охоплює комплексні заходи, що базуються на різних аспектах, що дозволяє ефективно розглядати проблему та розробляти стратегії її подолання. Кожен із цих аспектів відіграє важливу роль у створенні цілісної системи протидії нелегальній міграції. Адміністративно-правова протидія нелегальній міграції є складовою частиною загальної системи безпеки і правопорядку в Україні. Вона спрямована на захист національних інтересів, забезпечення дотримання правового режиму на території держави та міжнародних зобов’язань України.
  • Ескіз
    Документ
    Система адміністративно-правового регулювання міжнародного співробітництва у сфері фізичної культури та спорту
    (Вісник Пенітенціарної асоціації України. - 2023. - № 4(26). - С. 70-76, 2023) Усик, О. О.; Usyk, O. O.
    Стаття присвячена дослідженню адміністративно-правове регулювання яке автором визначено як регулюючий і розпорядчий вплив на суспільні відносини, що виникають у сфері державного управління, тобто пов’язані з діяльністю органів державної влади та посадових осіб, які виконують функції держави, що здійснюється за допомогою правових норм. Таке регулювання має чіткий процесуальний характер, забезпечується засобами державного примусу і виражається в системі норм і актів адміністративного права. Наголошується, що в рамках представленої проблематики норми Конституції України: по-перше, закріплюють основи «легітимізації» міжнародних договорів та інших актів; по-друге, вони декларують особливе значення фізичної культури і спорту як важливих загальнодержавних елементів суспільного життя. Підсумовано, що міжнародне співробітництво у сфері фізичної культури і спорту базується на розгалуженій системі нормативно-правових актів як міжнародного, так і національного рівня. Проте зазначається, що ці дві групи нормативно-правових актів мають різне призначення та значення, оскільки регулюють різні сторони механізму правового регулювання зазначеної сфери. Так, наприклад, міжнародні документи прямо виражають сутність і зміст міжнародного співробітництва, закріплюють принципи, на яких воно здійснюється, а також засвідчують відповідні угоди між учасниками міжнародних відносин, а акти національного правового рівня в переважній більшості визначають порядок діяльності держави в цілому та органів влади щодо організації міжнародного співробітництва у сфері фізичної культури і спорту тощо.
  • Ескіз
    Документ
    Система суб’єктів протидії нелегальній міграції в Україні та особливості їх адміністративно-правового статусу
    (Право.ua. - 2024. - № 2. - С. 276-281, 2024) Соколовський, А. С.; Sokolovskyi, A. S.
    Наголошено , що суб’єкт протидії нелегальній міграції в Україні - це фізична або юридична особа, що наділена повноваженнями та виконує у межах своєї компетенції специфічні завдання щодо виявлення, попередження та припинення нелегальної міграції. Зазначено, що до кола основних суб’єктів протидії нелегальній міграції в Україні входять такі органи, як Державна міграційна служба України, Державна прикордонна служба України, Національна поліція України, Служба безпеки України, місцеві суди, апеляційні суди, Верховний Суд, органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації, громадські організації та міжнародні інституції. Встановлено особливості їх адміністративно-правового статусу.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правове регулювання службових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах дії правового режиму воєнного стану
    (Науковий вісник публічного та приватного права. - 2023. - Вип. 6. - С. 87-93, 2023) Говоров, В. С.; Hovorov, V. S.
    У статті розглянуто питання сучасних викликів та проблем, пов’язаних з організацією та функціонуванням служби в органах місцевого самоврядування, дослідження спрямоване на аналіз адміністративно-правового регулювання службових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах дії правового режиму воєнного стану. У статті автор досліджує зміни у трудовому законодавстві, які відбулися у зв’язку із запровадженням воєнного стану, шляхи практичної реалізації таких змін, та проблемні питання з якими стикаються на практиці роботодавці та працівники.
  • Ескіз
    Документ
    Implementation of state policy in the field of economic security of the state: administrative and legal aspect
    (Journal of law and political sciences. – 2022. – Vol. 33, issue 2.– P. 370-382., 2022) Brusakova, O. V.; Брусакова, О. В.; Yefremov, A. O.; Єфремов, А. О.; Riazantseva, I. M.; Рязанцева, І. М.
    Метою дослідження визначено зміст поняття «адміністративно-правове регулювання» та його складові. Основний зміст. Основною метою адміністративно-правового регулювання економічної безпеки держави є забезпечення реалізації та захисту економічних прав, свобод і законних інтересів фізичних і юридичних осіб. Методологія. Огляд матеріалів і методик на основі аналізу документальних матеріалів для регулювання економічної безпеки держави. Висновки. За своєю сутністю адміністративно-правове регулювання економічної безпеки слід розглядати у двох аспектах: 1) як сукупність адміністративно-правових норм, що регулюють управлінські суспільні відносини у сфері економічної безпеки; 2) як системний організуючий вплив спеціально уповноважених державних органів на економічні і соціальні відносини за допомогою адміністративно-правових норм та інших правових засобів, насамперед адміністративного характеру, з метою їх охорони, поліпшення та створення належних умов для подальшого розвитку в контекст забезпечення національної безпеки України.