Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 102
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правові засади забезпечення державно-приватного партнерства у сфері вищої освіти : реферат дисертації
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Боднар, С. В.; Bodnar, S. V.
    У дисертації наведено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення наукової проблеми – визначення сутності та особливостей адміністративно-правових засад забезпечення державно-приватного партнерства у сфері вищої освіти, що лягло в основу розроблення низки концептуальних засад удосконалення адміністративного законодавства у цій сфері. За результатами проведеної роботи напрацьовано низку науковопрактичних висновків та рекомендацій.
  • Ескіз
    Документ
    Адміністративно-правові засади забезпечення державно-приватного партнерства у сфері вищої освіти : дисертація
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2024) Боднар, С. В.; Bodnar, S. V.
    У дисертації наведено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення наукової проблеми – визначення сутності та особливостей адміністративно-правових засад забезпечення державно-приватного партнерства у сфері вищої освіти, що лягло в основу розроблення низки концептуальних засад удосконалення адміністративного законодавства у цій сфері. За результатами проведеної роботи напрацьовано низку науковопрактичних висновків та рекомендацій.
  • Ескіз
    Публікація
    Досвід провідних країн Європи щодо здійснення контролю за якістю вищої освіти
    (Наше право. - 2017. - № 4. - С. 244-249, 2017) Невядовський, В. О.; Neviadovskyi, V. O.; Владислав Невядовський
    У статті, спираючись на аналіз наукових поглядів вітчизняних та зарубіжних вчених, узагальнено позитивний досвід країн Європи (Франції та Німеччини) щодо здійснення контролю за якістю вищої освіти. Опрацьовано можливості застосування відповідного досвіду у вітчизняні реалії. Аргументовано, що використання в українському освітньому просторі зазначених аспектів зарубіжного досвіду щодо контролю за якістю вищої освіти, має позитивно позначитися на ефективності національного механізму контролю за якістю вищої освіти у цілому.
  • Ескіз
    Документ
    До питання використання зарубіжного досвіду юридичного супроводження статутної діяльності закладів вищої освіти
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VI Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 30 черв. 2022 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2022. - С. 111-113, 2022) Мельник, Т. М.; Melnyk, T. M.
    Підкреслено, що переймання українськими закладами вищої освіти зарубіжного досвіду юридичного супроводження статутної діяльності є кроком у напрямку модернізації та підвищення якості освітнього процесу в країні, що відповідає сучасним вимогам та сприятиме розвитку освітнього сектору в Україні.
  • Ескіз
    Публікація
    Система суб’єктів організації взаємодії поліції з громадськістю в умовах воєнного стану
    (Наше право. - 2023. - № 4. - С. 244-251, 2023) Найда, В. О.; Naida, V. O.; Віталій Найда
    У статті наголошено на тому, що в ході аналізу процесу взаємодії поліції з громадськістю важливим є виокремлення тих основних суб’єктів, які приводять цей процес у рух, підтримуючи його системність та різноплановість, а також його динамічний розвиток. Зазначено, що під суб’єктами організації взаємодії поліції з громадськістю доречно розуміти органи публічної влади (посадових осіб) та інститути громадянського суспільства, які є незалежними та політично неупередженими та спрямовують свою суспільно-корисну та законну діяльність на надання послуг населенню із широким та взаємовигідним залученням до такої діяльності представників поліції та громадськості на засадах партнерства.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз досвіду Польщі та Латвії зі здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному транспорті загального користування
    (Протидія дезінформації в умовах російської агресії проти України: виклики і перспективи : тези доп. учасників міжн. наук.-практ. конф. (м. Харків, 12-13 груд. 2023р.). - Харків: НДІ ППСН, 2023. - С. 376-377, 2023) Грибан, М. М.; Hryban, M. M.
    Відзначено, що вдосконалення системи державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному транспорті загального користування нерозривно пов’язане із органічним втіленням найкращих практик у царині зарубіжного досвіду. Проаналізовано досвід Польщі та Латвії зі здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному транспорті загального користування.
  • Ескіз
    Документ
    До проблеми імплементації зарубіжного досвіду професійної підготовки поліцейських в українські правові реалії
    (Науковий вісник публічного та приватного права. - 2023. - Вип. 5. - С. 102-107, 2023) Діденко, В. В.; Didenko, V. V.
    Узагальнено найбільш позитивний зарубіжний досвід у сфері професійної підготовки поліцейських та можливості його імплементації в українські правові реалії. Наголошено, що в Україні, на прикладі провідних країн Європи, необхідно запровадити інститут професійної підготовки керівників. Констатовано, що доцільною є монополізація сектору професійної підготовки поліцейських шляхом наділення правом формувати професійні поліцейські кадри виключно спеціалізовані навчальні установи. Зроблено висновок, що важливою є зміна моделі професійної підготовки поліцейських, яка має прямо впливати на службову кар’єру.
  • Ескіз
    Документ
    До питання імплементації зарубіжного досвіду забезпечення територіальної оборони в українські правові реалії
    (Європейські перспективи. - 2024. - № 1. - С. 225-230, 2024) Мартинюк, А. В.; Martyniuk, A. V.
    У статті, спираючись на аналіз наукових поглядів вчених відмічено, що провідні західні держави, які посідають лідируючі світові позиції в економічній та політичній площині, характеризуються високим рівнем правової і соціальної захищеності їх громадян, досить багато уваги приділяють питанням територіальної оборони, забезпечення якої у них розглядається як невід’ємна складова національної безпеки. Опрацьовано можливості використання такого досвіду в українських реаліях.
  • Ескіз
    Документ
    Досвід США щодо здійснення нагляду (контролю) за якістю надання освітніх послуг закладами вищої
    (Теоретичні питання юриспруденції і проблеми правозастосування: виклики ХХІ століття : тези доп. учасників VI Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Харків, 9 черв. 2023 р.). - Харків: НДІ ППСН, 2023. - С. 22-24, 2023) Яценко, Ф. П.; Yatsenko, F. P.
    Стверджено, що контроль за якістю вищої освіти в США - це складна система, яка включає в себе ряд організацій, які використовують різні форми та методи здійснення контрольно-наглядової діяльності. Можна досить високо оцінити ефективність нагляду (контролю) за якістю надання освітніх послуг закладами вищої освіти, яскравим підтвердженням чого є високий рівень професійності правоохоронців, зокрема поліцейських США.
  • Ескіз
    Документ
    Foreign experience in protecting state sovereignty and territorial integrity and potentials of its application in Ukraine
    (Підприємництво, господарство і право. - 2022. - № 10. - С. 18-24, 2022) Berezhnoi, S. M.; Бережной, С. М.
    Узагальнено досвід захисту державного суверенітету та територіальної цілісності провідних країн Європи, зокрема Великобританії, Німеччини та Франції. Відзначено, що суттєвий вплив на розвиток законодавства цих країн має те, що вони є членами Європейського Союзу та Організації Об’єднаних Націй. Запропоновано власне бачення щодо можливих напрямів імплементації найбільш позитивного зарубіжного досвіду захисту державного суверенітету та територіальної цілісності у вітчизняних реаліях.