Адміністративне право та процес (Administrative Law and Procedure)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Публікація
    Особливості адміністративно-правового забезпечення безпеки дорожнього руху підрозділами патрульної поліції в умовах воєнного стану в Україні
    (Європейські перспективи. - 2023. - № 3. - С. 179-185, 2023) Гусаров, С. М.; Gusarov, S. M.; Сергій Гусаров
    Розглянуто правові засади діяльності Національної поліції України загалом та підрозділів патрульної поліції України в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Проаналізовано норми законодавчих та інших нормативно-правових актів України, відповідно до яких було значно розширено повноваження поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху на період дії в Україні воєнного стану. Особливу увагу приділено змінам і доповненням, що внесені у Закон України «Про Національну поліцію» щодо врегулювання порядку застосування превентивних поліцейських заходів та заходів примусу в процесі забезпечення поліцією безпеки дорожнього руху.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості забезпечення безпеки дорожнього руху як об’єкта адміністративно-правової охорони
    (Європейські перспективи. - 2022. - № 4. - С. 241-248, 2022) Музичук, О. М.; Muzychuk, O. M.
    Зазначено, що під об’єктом адміністративно-правової охорони розуміється цілісний комплекс суспільних відносин та їх особливостей організаційно-управлінського, інституційного, морально-етичного (світоглядного), статистичного та аналітичного, нормативно-правового, матеріально-технічного характеру, які втілюють в собі права, свободи і законні інтереси суб’єктів адміністративного права. Наголошено, що виходячи із запропонованого підходу до розуміння об’єкта адміністративно-правової охорони, аналіз безпеки дорожнього руху у визначеному контексті охоплює найширше коло особливостей організаційно-управлінського, морально-етичного (світоглядного), аналітичного та статистичного, нормативно-правового, матеріально-технічного характеру. На основі екстраполяції наведених особливостей забезпечення безпеки дорожнього руху на сутність останньої як об’єкту адміністративно-правової охорони в Україні, акцентовано увагу на необхідності вдосконалення адміністративно-правового забезпечення проведення регулярних досліджень абсолютних та відносних, прямих та непрямих показників безпеки дорожнього руху, зокрема на утворенні окремих аналітичних підрозділів (центрів) на базі обласних управлінь патрульної поліції, розробці системи підвищення кваліфікації для співробітників таких підрозділів за участю міжнародних експертів. Зазначено, що на організаційному рівні на державу в сучасних умовах покладається завдання створення цифрових платформ, технічних можливостей, нормативно-правової основи задля того, щоб до контролю у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху були залучені не лише уповноважені державою посадові особи, але й усі учасники дорожнього руху за допомогою спеціальних програм, мобільних додатків, форм опитування, датчиків GPS тощо. Водночас потребує вдосконалення просвітницька діяльність у сфері безпеки дорожнього руху, зокрема на рівні створення для шкільних офіцерів поліції та інспекторів з ювенальної превенції Національної поліції відповідних методичних рекомендацій щодо практичної реалізації напрямків та форм такої діяльності в умовах воєнного стану та у ході позиціонування таких посадових осіб як «моральних експертів».
  • Ескіз
    Документ
    Поняття та зміст діяльності патрульної поліції як суб'єкта забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні та особливості її адміністративно-правового статусу
    (Європейські перспективи. - 2021. - № 3. – С. 209-217, 2021) Чанцева, А. О.; Chantseva, A. O.
    Проаналізовано поняття, зміст, а також ключові елементи сучасного стану діяльності патрульної поліції України як суб’єкта належного забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні та особливості чинного, адміністративно-правового статусу патрульної поліції. Розглянуто шляхи удосконалення актуального стану забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні силами і можливостями вітчизняної патрульної поліції, зокрема і внаслідок покращення чинного адміністративного законодавства, яке регулює діяльність патрульної поліції. Наголошено на важливості досягнення того, аби чинне адміністративно-правове законодавство України, повністю відповідало реаліям сьогодення і включало до свого складу усі позитивні надбання сучасної науки адміністративного права України.
  • Ескіз
    Документ
    Організаційно-правові проблеми доставлення постанови про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого в автоматичному режимі, в умовах воєнного стану
    (Захист та дотримання прав громадян органами Національної поліції України в умовах воєнного стану : тези доп. учасників наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 7 груд. 2022 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2022. – С. 141-142, 2022) Чишко, К. О.; Chyshko, K. O.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-8810-7950
    Відзначено, що надсилання адміністративно постанови рекомендованим листом дотепер залишається найдивнішим і надійнішим способом інформування особи про вчинене ним адміністративне правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксоване в автоматичному режимі.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи розвитку державної політики щодо протидії проступкам у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених : тези доп. учасників наук.-практ. конф. з нагоди святкування Дня науки, відзначення Дня Європи та 70-річчя заснування Ради Європи (м. Харків, 16 трав. 2019 р.). - Харків, 2019. - С. 157-159, 2019) Солонецький, І. І.; Solonetskyi, I. I.
    Наголошено, що державна політика щодо протидії проступкам у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху має розвиватися в контексті вироблених міжнародних стандартів та вітчизняного досвіду. Головна мета її при цьому має полягати у зниженні рівня смертності внаслідок дорожньо-транспортних пригод, а також у вихованні громадян у дусі дотримання правил дорожнього руху незважаючи на підвищення рівня інтенсивності дорожнього руху.
  • Ескіз
    Документ
    Основні причини вчинення проступків у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених : тези доп. учасників наук.-практ. конф. з нагоди святкування Дня науки (м. Харків, 15 трав. 2020 р.). – Харків : ХНУВС, 2020. – С. 253-258, 2020) Солонецький, І. І.; Solonetskyi, I. I.
    Відзначено, що у сфері безпеки дорожнього руху найбільш поширеними видами деліктів є адміністративні правопорушення. Розглянуто фактори вчинення проступків у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Визначено, що основними причинами недостатнього рівня забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні є недосконалість національного законодавства (зокрема, недосконалість механізму застосування примусових заходів до порушників чинного законодавства про безпеку руху), низька якість наглядових заходів та неналежний рівень практичного забезпечення невідворотності покарання за порушення правил дорожнього руху, а також недостатній рівень координації діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо вирішення питань забезпечення безпеки дорожнього руху.