Економіка. Економічні науки. Економічна безпека (Economics. Economic Security)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/86

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Ескіз
    Публікація
    Забезпечення фінансової стійкості підприємств готельно-ресторанного бізнесу
    (Ефективна економіка. - 2024. - № 3, 2024) Бабко, Н. М.; Babko, N. M.; Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.
    У статті досліджуються ключові аспекти фінансового управління в готельно-ресторанній сфері з метою забезпечення стабільності та успішності діяльності підприємств. Розглядаються стратегії оптимізації витрат, управління доходами та ліквідністю, а також впровадження ефективних фінансових планів. Особлива увага приділяється аналізу ризиків, пов'язаних з фінансовими коливаннями та наданню практичних порад з їх управління. Окрема увага приділяється використанню технологій та інновацій у фінансовому управлінні з метою оптимізації процесів та підвищення ефективності роботи підприємств готельно-ресторанного бізнесу. Висвітлюються практичні приклади успішних стратегій фінансового управління, які застосовуються в провідних готельно-ресторанних підприємствах. Розглядаються такі аспекти, як ефективне управління капіталом, стратегії ціноутворення, а також використання програм ефективного управління витратами. Досвід успішних підприємств розкривається через приклади впровадження інноваційних підходів до фінансового управління, що може стати важливим джерелом натхнення та відповідними стратегіями для інших учасників готельно-ресторанного бізнесу.
  • Ескіз
    Публікація
    Інституціональна трансформація економіки у сфері забезпечення національної безпеки
    (Міжнародна та національна безпека: теоретичні і прикладні аспекти : матеріали VІІІ Міжнар. наук.- практ. конф. (м. Дніпро, 15 берез. 2024 р.) : у 2-х ч. – Дніпро : ДДУВС, 2024. – Ч. ІІ. – С. 222-223, 2024) Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.
    Стверджено, що структурні зміни у вітчизняній економіці та модернізація системи державного управління та адміністрування у сучасному зовнішньополітичному середовищі породжують різні ризики та загрози. Забезпечення економічної безпеки – одна із найважливіших умов функціонування сучасної економіки. У сучасних умовах процес забезпечення національної безпеки держави проявляється у необхідності задоволення таких найважливіших інтересів суспільства, як збалансована економіка та динамічний соціально-економічний розвиток.
  • Ескіз
    Документ
    Optimizing the strategy of activities using numerical methods for determining equilibrium
    (Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. - 2019. - Vol. 6, № 4 (102). - P. 47–56, 2019) Sievidova, I. O.; Сєвідова, І. О.; Oliynyk, T.; Mandych, O.; Kvyatko, T.; Romaniuk, I.; Leshchenko, L.; Vynohradenko, S.; Plyhun, S.
    Розглянуто питання теоретичного обґрунтування варiантiв вибору оптимальної стратегiї iнтеграцiї аграрного пiдприємства до оптового ринку iз застосуванням методологiчного iнструментарiю некооперативної теорiї iгор. Запропоновано моделювання поведiнки аграрного пiдприємства на ринку, шляхом досягнення рiвноваги Неша за рiзних сценарiїв дiй конкурентiв i обсягiв iнформацiї про ринковi умови. Обґрунтовано методику застосування iтерацiйних алгоритмiв для обчислення рiвноваг у загальному класi неквадратичних опуклих багатогранникiв для формування методик i побудови алгоритмiв поведiнки аграрних пiдприємств у ринковiй дiяльностi. Визначено, що в реальних умовах дiяльностi аграрного пiдприємства на оптовому ринку прийняття рiшень вiдбувається паралельно. Шляхом комплексного використання чисельних методiв на основi розв’язання задач по оптимiзацiї гарантується плавне зближення з рiвновагою Неша. При вирiшеннi таких задач гра може мати множиннi iзольованi рiвноваги Неша, якщо у гравцiв є неквадратичнi функцiї виплат. З цього визначаються результати локальної конвергенцiї, тому що в неквадратичних завданнях глобальнi результати пiддаються сильним обмеженням. Однак iснує зв’язок з напiвглобальною практичною асимптотичною стабiльнiстю, якщо у гравцiв є квадратичнi функцiї виграшу. Для неквадратичних функцiй виграшу показано, що збiжнiсть змiщена пропорцiйно амплiтудам сигналiв збурень i третiм похiдним функцiй виграшу i вiдповiдає цьому змiщенню в чисельному прикладi. Визначено, що за умови часткової iнформацiї про стан ринку стратегiя навчання, розроблена вiдповiдно до основних положень теорiї iгор, залишається привабливою. Застосування визначеної стратегiї дiй пiдприємству полiпшити своє початкове становище, вимiрюючи тiльки власнi значення виграшу i не застосовуючи оцiнки потенцiйно невизначених параметрiв. Запропоновано використання прикладного iнструментарiю теорiї iгор для визначення оптимальної стратегiї дiй аграрного пiдприємства для задач iнтеграцiї його до оптового ринку овочевої продукцiї.
  • Ескіз
    Публікація
    Management of wage fund of civil servants: international standards and foreign experience
    (Innovative educational technologies: European experience and its application in training in economics and management : Proceedings of scientific and pedagogical internship (Riga, Latvia, 13 February – 26 March, 2023, ). - Riga, Latvia : Baltija Publishing, 2023. - P. 324-326, 2023) Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.
    У результаті проведеного дослідження систематизовано нормативно-правові засади, що визначають сутність управління фондом оплати праці, визначено методи та етапи управління фондом оплати праці як однієї зі складових державного регулювання організація оплати праці. Визначено, що спеціальні міжнародні законодавчі акти спрямовані на встановлення рівних прав працівників органів державного управління з метою уникнення дискримінації за професійними ознаками та родом занять. Також визначене в міжнародних нормативно-правових актах регулювання та фінансове забезпечення фонду оплати праці в органах державного управління підтверджує прагнення різних соціальних груп до рівноправного використання наявних можливостей для підвищення рівня життя.
  • Ескіз
    Публікація
    Роль бюджетних видатків у фінансуванні соціально-економічних потреб сьогодення
    (Збірник наукових праць Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (економічні науки). – 2023. – Т. 2, № 48. – 86-94, 2023) Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.; Бабко, Н. М.; Babko, N. M.
    У статті розглядається поняття та сутність бюджетних видатків, їх значення і роль в соціально-економічному розвитку країни. Робиться акцент на особливостях бюджетних видатків у період воєнного стану країни. Аналізуються основні напрями витрат державного бюджету, зокрема інвестиційні видатки, видатки на соціальний захист, освіту, охорону здоров'я та інфраструктуру. Підкреслюється важливість ефективного управління бюджетними ресурсами, забезпечення транспарентності та відповідності видатків стратегічним цілям розвитку.
  • Ескіз
    Публікація
    Соціальні аспекти бюджетного фінансування
    (Актуальні проблеми та перспективи розвитку агропродовольчої сфери, індустрії гостинності та торгівлі: тези доп. Міжнар. наук.-практ. Інтернет-конф. (м. Харків, 2 листоп. 2023 р.) / Держ. біотехнолог. ун-т. - Харків: ДБТУ, 2023. - С. 176-178, 2023) Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.
    Сучасне фінансування системи соціального захисту населення в Україні здійснюється з бюджетів усіх рівнів, як державного, так і регіональних бюджетних та позабюджетних фондів. Досить велика частина коштів для фінансування соціальних зобов'язань за допомогою міжбюджетних трансфертів перерозподіляється державою між ланками бюджетної системи через дотації, субвенції та інші міжбюджетні трансферти. Таким чином, фінансування соціального захисту населення країни є багаторівневим.
  • Ескіз
    Публікація
    Форми бухгалтерського обліку забезпечення інноваційної діяльності
    (Глобалізація та розвиток інноваційних систем: тенденції, виклики, перспективи: матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків, 14-15 берез. 2024 р.) / Держ. біотехнолог. ун-т. - Харків, 2024. - С. 423-425, 2024) Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.; Гаврюшенко, А. Ю.; Havriushenko, A. Yu.
    У тезах доповіді зазначено, що належно організована форма бухгалтерського обліку є необхідною для забезпечення якісного фінансового управління інноваціями та виконання вимог законодавства. Вона є основою для створення надійної фінансової звітності, яка відображає фінансовий стан та результати інноваційної діяльності установи і сприяє довірі користувачів.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив маркетингової політики на результати фінансової діяльності підприємства
    (Актуальні проблеми та перспективи розвитку агропродовольчої сфери, індустрії гостинності та торгівлі: тези доповідей Міжнар. наук.-практ. Інтернет-конф.,(м. Харків, 2 листоп. 2022 р.) / Держ. біотехнолог. ун-т. - Харків, 2022. - С. 191-192, 2022) Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.; Бабко, Н. М.; Babko, N. M.
    Зазначено, що сьогодні сучасні маркетингові стратегії у світовій економіці розглядаються як найважливіша умова підвищення фінансової ефективності діяльності підприємств різних видів діяльності. Питання, пов'язані з вивченням впливу маркетингової політики, що проводиться, на ринкову капіталізацію, прибутковість підприємств, рентабельність продаж є нині одними із найактуальніших для керівників як зарубіжних, так і вітчизняних компаній.
  • Ескіз
    Публікація
    Баланс як основа бухгалтерського обліку у інноваційній діяльності
    (Глобалізація та розвиток інноваційних систем: тенденції, виклики, перспективи: матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків, 14-15 берез. 2024 р.). - Харків, Держ. біотехнолог. ун-т, 2024. - С. 392-393, 2023) Біліченко, А. В.; Bilichenko, A. V.; Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.
    Розкрито сутність балансу як основи бухгалтерського обліку у інноваційній діяльності. Зазначено, що баланс відіграє важливу роль в системі фінансової звітності підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Investigating the Impact of Structural Changes: The Socio-Economic Security Framework
    (European Journal of Sustainable Development. - 2023. - Vol. 12, N. 1. - P. 180-198, 2023) Pakhucha, E.; Sievidova, I. O.; Сєвідова, І. О.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3703-4610; Romaniuk, I.; Bilousko, T.; Tkachenko, S. O.; Ткаченко, С. О.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-5816-4185; Diadin, A. S.; Дядін, А. С.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-2277-2795; Babko, N.
    Показано забезпечення соціально-економічної безпеки країни, яке визначається як сукупність умов, необхідних для забезпечення нормального економічного розвитку. Окреслено аспекти моделювання соціально-економічної безпеки суб'єктів господарювання, проведеного за допомогою кореляційно-регресійного аналізу та шляхом прогнозування майбутнього рівня безпеки за допомогою кількісних показників. Проаналізовано принцип і характеристики інших методів моделювання та прогнозування та розглянуто їх переваги та недоліки. Це дозволяє вважати доцільним використання кореляції та регресії аналізу та його результатів під час прийняття управлінських рішень щодо підвищення соціально-економічної безпеки суб'єктів господарювання.