Економіка. Економічні науки. Економічна безпека (Economics. Economic Security)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/86

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 178
  • Ескіз
    Документ
    Мікрокредитування у сучасних умовах
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 711-714, 2024) Тарасенко, І. М.; Tarasenko, I. M.
    З’ясовано негативні сторони мікрокредитування в процесі оформлення та обслуговування клієнтів. Менеджери банків не вникають в суть проблеми, не удосконалюють умови кредитування, не пояснюють досконало умови мікрокредитування, а також не створюють умов для управління залишками коштів і контролю за ними. Запропоновано посилити державний контроль за діяльністю фінансового сектора.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми розвитку інноваційної системи в Україні
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 709-711, 2024) Тарабанов, О. Ю.; Tarabanov, O. Yu.
    Відзначено, що основною конкурентною перевагою сучасних високо розвинутих країн світу є ефективна робота їх національних інноваційних систем, які являють собою сукупність відносин між суб’єктами інноваційної діяльності з приводу створення, розповсюдження та використання інновацій. На жаль, процес створення національної інноваційної системи в Україні просувається вкрай повільно. Розглянуто проблеми розвитку інноваційної системи в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Складові економічної безпеки держави
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 704-705, 2024) Мельник, В. І.; Melnyk, V. I.
    Доведено, що економічна безпека є важливим аспектом національної економіки, який гарантує стійкість до внутрішніх, зовнішніх загроз і задовольняє потреби особи, суспільства, держави. Вирішення проблем економічної безпеки в Україні вимагає комплексного підходу і реалізації різноманітних заходів. Розглянуто шляхи, які можуть сприяти покращенню економічної ситуації в країні.
  • Ескіз
    Публікація
    Інвестиційний менеджмент у контексті європейської інтеграції України
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 397-400, 2024) Сушкова, А. С.; Sushkova, A. S.; П'янов, С. В.; Pianov, S. V.; Анна Сушкова
    Відзначено, що Україна була і є привабливою для інвесторів. Незважаючи на війну, вони готові інвестувати. Тому першочерговим завданням держави залишається створення законодавчої бази для стабілізації інвестиційних потоків та налагодження міцних міжнародних зв’язків з партнерами щодо залучення фінансової та технічної підтримки, обміну кращими практиками.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз привабливості інститутів спільного інвестування в Україні для іноземних інвесторів як індикатор рівня евроінтеграційного розвитку
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 393-397, 2024) П'янов, С. В.; Pianov, S. V.
    Констатовано, що обсяг іноземних інвестицій в Україну зараз перебуває на вкрай низькому рівні. І це пов'язано не лише з війною, яка йде у нашій країні. Насамперед, це пов'язано з тим, що Україна зараз перебуває на початку свого євроінтеграційного шляху. І від швидкості євроінтеграції залежить збільшення іноземних інвестицій, що є важливим чинником післявоєнного розвитку країни.
  • Ескіз
    Документ
    Іноземне інвестування в сільськогосподарську сферу України в умовах євроінтеграції
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 391-393, 2024) П'янов, С. В.; Pianov, S. V.
    Одним із найпривабливіших напрямків для іноземних інвесторів є інвестиції у сільське господарство України. Розглянуто та проаналізовано обмеження, пов'язані з набуттям права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив воєнного стану на економіку України
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 91-94, 2024) Тимчук, Я. І.; Tymchuk, Ya. I.
    Відзначено, що воєнний стан загалом має негативний вплив на економіку країни, що яскраво демонструє приклад України. Війна призводить до падіння ВВП, зростання дефіциту бюджету, інфляції, відпливу інвестицій та безробіття. Руйнування інфраструктури, перебої у виробництві та порушення торгових зв'язків значно послаблюють економічну активність. Водночас воєнний стан може мати та деякі позитивні ефекти для окремих галузей економіки.
  • Ескіз
    Документ
    International Standards and Features of Financing in the Field of Health Care and Provision of Medical Services
    (Issues in Law & Medicine. – 2024. – Vol. 39, № 1. – P. 21-31, 2024) Kiselyova, E.; Myrhorod-Karpova, V.; Shlapko, T.; Malanchuk, T.; Sadykova, Ya. M.; Садикова, Я. М.
    Актуальність даної статті зумовлена ​​тим, що міжнародні стандарти у сфері охорони здоров’я та медичних послуг є центральними у сфері світових принципів функціонування та розвитку медичного права. Метою статті є дослідження особливостей міжнародних стандартів у сфері охорони здоров’я та медичних послуг, а також дослідження перспектив їх впровадження в Україні. Провідними методами дослідження є загальні та спеціальні методи дослідження, включаючи методи логіки, аналізу, порівняння. Результати цього дослідження покликані окреслити рекомендації щодо використання міжнародних стандартів у сфері охорони здоров’я та медичних послуг в Україні та узагальнити законодавчу базу з цього питання. Значущість отриманих результатів полягає в тому, що дане дослідження може слугувати основою для окреслення майбутніх змін чинного законодавства України щодо функціонування системи охорони здоров’я та впровадження світових практик у сфері охорони здоров’я. У рамках даного дослідження систематизовано основні міжнародні та європейські документи, що відображають основні міжнародні стандарти у сфері охорони здоров’я та медичних послуг та ратифіковані в Україні та мають безпосередній вплив на нормативно-правову базу цієї сфери.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми реалізації контрольної функції в системі економічної безпеки
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 340-342, 2024) Ткаченко, С. О.; Tkachenko, S. O.; Дядін, А. С.; Diadin, A. S.
    Зазначено, що розв'язання проблеми підвищення реалізації фінансово-економічної політики має здійснюватися з позицій системного підходу, а саме: систему економічної безпеки слід розглядати як найважливіший елемент національної безпеки, яка, у свою чергу, є складною системою забезпечення національних інтересів держави. В умовах воєнної агресії проти України, слід мобілізувати свої зусилля на розв’язання найневідкладніших проблемних питань, однією з яких є боротьба з економічною злочинністю, що загрожує національній безпеці країни.
  • Ескіз
    Публікація
    Роль облікових документів при запобіганні та виявленні шахрайства і корисливих зловживань
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 337-339, 2024) Ткаченко, О. А.; Tkachenko, O. A.; Парфентій, Л. А.; Parfentii, L. A.; Людмила Парфентій
    Зазначено, що облікові документи є важливим інструментом у боротьбі з шахрайством і корисливими зловживаннями, забезпечуючи прозорість, контроль і моніторинг фінансової діяльності компанії. Оскільки кожна господарська операція повинна бути належним чином задокументована, це забезпечує прозорість і відстежуваність усіх фінансових рухів у організації.