Економіка. Економічні науки. Економічна безпека (Economics. Economic Security)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/86

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 43
  • Ескіз
    Публікація
    Інвестиційний менеджмент у контексті європейської інтеграції України
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 397-400, 2024) Сушкова, А. С.; Sushkova, A. S.; П'янов, С. В.; Pianov, S. V.; Анна Сушкова
    Відзначено, що Україна була і є привабливою для інвесторів. Незважаючи на війну, вони готові інвестувати. Тому першочерговим завданням держави залишається створення законодавчої бази для стабілізації інвестиційних потоків та налагодження міцних міжнародних зв’язків з партнерами щодо залучення фінансової та технічної підтримки, обміну кращими практиками.
  • Ескіз
    Публікація
    Роль облікових документів при запобіганні та виявленні шахрайства і корисливих зловживань
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 337-339, 2024) Ткаченко, О. А.; Tkachenko, O. A.; Парфентій, Л. А.; Parfentii, L. A.; Людмила Парфентій
    Зазначено, що облікові документи є важливим інструментом у боротьбі з шахрайством і корисливими зловживаннями, забезпечуючи прозорість, контроль і моніторинг фінансової діяльності компанії. Оскільки кожна господарська операція повинна бути належним чином задокументована, це забезпечує прозорість і відстежуваність усіх фінансових рухів у організації.
  • Ескіз
    Публікація
    Strategic controlling tools in the management of Ukrainian agricultural companies
    (Baltic Journal of Economic Studies. – 2024. - Vol 10, № 1. – Р. 92-98, 2024) Senyk, Yu.; Senchyk, I. I.; Сенчук, І. І.; Nosach, N.; Ігор Іванович Сенчук
    Предметом дослідження є система стратегічного контролю в організації, необхідна агропродовольчим компаніям у контексті впровадження принципів сталого розвитку. Контролінг є важливою функцією управління, і від його ефективності залежить успішність організації в досягненні її цілей і завдань. У сучасних умовах стратегічний контролінг можна поєднати з двома основними підходами – як філософію управління та як функцію та механізм управління. Система стратегічного контролінгу визначається сукупністю комплексу факторів зовнішнього та внутрішнього середовища, які визначають можливість досягнення довгострокових цілей і завдань. Реалізація цілей і завдань сталого розвитку агропродовольчими компаніями створює нові вимоги до системи стратегічного контролінгу, основними з яких є прозорість, гнучкість, інклюзивність, відкритість та ефективність. Для успішного досягнення запланованих цілей сталого розвитку система стратегічного контролінгу має використовувати набір інструментів, що визначається характером і дією відповідних елементів. Пропонується використовувати бенчмаркінг, ABC-аналіз, SWOT-аналіз, PESTEL-аналіз, методи експертного оцінювання, CVP-аналіз, фінансовий аналіз, мережеві графіки та методи експертного прогнозування як основні інструменти стратегічного контролінгу агропродовольчих компаній.
  • Ескіз
    Публікація
    Забезпечення фінансової стійкості підприємств готельно-ресторанного бізнесу
    (Ефективна економіка. - 2024. - № 3, 2024) Бабко, Н. М.; Babko, N. M.; Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.
    У статті досліджуються ключові аспекти фінансового управління в готельно-ресторанній сфері з метою забезпечення стабільності та успішності діяльності підприємств. Розглядаються стратегії оптимізації витрат, управління доходами та ліквідністю, а також впровадження ефективних фінансових планів. Особлива увага приділяється аналізу ризиків, пов'язаних з фінансовими коливаннями та наданню практичних порад з їх управління. Окрема увага приділяється використанню технологій та інновацій у фінансовому управлінні з метою оптимізації процесів та підвищення ефективності роботи підприємств готельно-ресторанного бізнесу. Висвітлюються практичні приклади успішних стратегій фінансового управління, які застосовуються в провідних готельно-ресторанних підприємствах. Розглядаються такі аспекти, як ефективне управління капіталом, стратегії ціноутворення, а також використання програм ефективного управління витратами. Досвід успішних підприємств розкривається через приклади впровадження інноваційних підходів до фінансового управління, що може стати важливим джерелом натхнення та відповідними стратегіями для інших учасників готельно-ресторанного бізнесу.
  • Ескіз
    Публікація
    Інституціональна трансформація економіки у сфері забезпечення національної безпеки
    (Міжнародна та національна безпека: теоретичні і прикладні аспекти : матеріали VІІІ Міжнар. наук.- практ. конф. (м. Дніпро, 15 берез. 2024 р.) : у 2-х ч. – Дніпро : ДДУВС, 2024. – Ч. ІІ. – С. 222-223, 2024) Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.
    Стверджено, що структурні зміни у вітчизняній економіці та модернізація системи державного управління та адміністрування у сучасному зовнішньополітичному середовищі породжують різні ризики та загрози. Забезпечення економічної безпеки – одна із найважливіших умов функціонування сучасної економіки. У сучасних умовах процес забезпечення національної безпеки держави проявляється у необхідності задоволення таких найважливіших інтересів суспільства, як збалансована економіка та динамічний соціально-економічний розвиток.
  • Ескіз
    Публікація
    Інвестиційний менеджмент у контексті європейської інтеграції України
    (Авіація, промисловість, суспільство : матеріали V міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кременчук, 16 трав. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. –  С. 526-529, 2024) Сушкова, А. С.; Sushkova, A. S.; П’янов, C. В.; Pianov, C. V.; Анна Сушкова
    Досліджено особливості реформування інвестиційної політики України у контексті європейської інтеграції. В умовах воєнного стану та швидкості змін економічних процесів як в Україні так і в світі, дослідження даної теми є актуальним. Саме зараз стабілізація економіки України, шляхом удосконалення інвестиційного менеджменту на рівні держави та створення Урядом сприятливих умов як для зарубіжних, так і внутрішніх інвесторів є важливим елементом виходу з кризового положення країни та посилення позицій щодо європейської інтеграції України.
  • Ескіз
    Публікація
    Домінування венчурних фондів: аналіз структури інститутів спільного інвестування в Україні
    (Авіація, промисловість, суспільство : матеріали V міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кременчук, 16 трав. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. –  С. 520-526, 2024) Сушкова, А. С.; Sushkova, A. S.; П’янов, C. В.; Pianov, C. V.; Анна Сушкова
    Зазначено, що досвід промислово розвинених країн показує, що інститути спільного інвестування можуть істотно впливати на інвестиційний ринок, а через нього і на розвиток економіки держави в цілому. Але в Україні більш ніж 93% усіх інститутів спільного інвестування є венчурними фондами.
  • Ескіз
    Публікація
    Розвиток відносин власності в Україні
    (Глобальні зміни розвитку суспільства на зламі тисячоліть: кол. моногр. – Харків: СГ НТМ «Новий курс», 2023. – С. 139-167, 2023) Павленко, Н. В.; Pavlenko, N. V.; Павленко Наталія Вікторівна
    Розкрито основи становлення відносин власності в Україні.
  • Ескіз
    Публікація
    Management of wage fund of civil servants: international standards and foreign experience
    (Innovative educational technologies: European experience and its application in training in economics and management : Proceedings of scientific and pedagogical internship (Riga, Latvia, 13 February – 26 March, 2023, ). - Riga, Latvia : Baltija Publishing, 2023. - P. 324-326, 2023) Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.
    У результаті проведеного дослідження систематизовано нормативно-правові засади, що визначають сутність управління фондом оплати праці, визначено методи та етапи управління фондом оплати праці як однієї зі складових державного регулювання організація оплати праці. Визначено, що спеціальні міжнародні законодавчі акти спрямовані на встановлення рівних прав працівників органів державного управління з метою уникнення дискримінації за професійними ознаками та родом занять. Також визначене в міжнародних нормативно-правових актах регулювання та фінансове забезпечення фонду оплати праці в органах державного управління підтверджує прагнення різних соціальних груп до рівноправного використання наявних можливостей для підвищення рівня життя.
  • Ескіз
    Публікація
    Роль бюджетних видатків у фінансуванні соціально-економічних потреб сьогодення
    (Збірник наукових праць Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (економічні науки). – 2023. – Т. 2, № 48. – 86-94, 2023) Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.; Бабко, Н. М.; Babko, N. M.
    У статті розглядається поняття та сутність бюджетних видатків, їх значення і роль в соціально-економічному розвитку країни. Робиться акцент на особливостях бюджетних видатків у період воєнного стану країни. Аналізуються основні напрями витрат державного бюджету, зокрема інвестиційні видатки, видатки на соціальний захист, освіту, охорону здоров'я та інфраструктуру. Підкреслюється важливість ефективного управління бюджетними ресурсами, забезпечення транспарентності та відповідності видатків стратегічним цілям розвитку.