Економіка. Економічні науки. Економічна безпека (Economics. Economic Security)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/86

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 205
  • Ескіз
    Документ
    International Standards and Features of Financing in the Field of Health Care and Provision of Medical Services
    (Issues in Law & Medicine. – 2024. – Vol. 39, № 1. – P. 21-31, 2024) Kiselyova, E.; Myrhorod-Karpova, V.; Shlapko, T.; Malanchuk, T.; Sadykova, Ya. M.; Садикова, Я. М.
    Актуальність даної статті зумовлена ​​тим, що міжнародні стандарти у сфері охорони здоров’я та медичних послуг є центральними у сфері світових принципів функціонування та розвитку медичного права. Метою статті є дослідження особливостей міжнародних стандартів у сфері охорони здоров’я та медичних послуг, а також дослідження перспектив їх впровадження в Україні. Провідними методами дослідження є загальні та спеціальні методи дослідження, включаючи методи логіки, аналізу, порівняння. Результати цього дослідження покликані окреслити рекомендації щодо використання міжнародних стандартів у сфері охорони здоров’я та медичних послуг в Україні та узагальнити законодавчу базу з цього питання. Значущість отриманих результатів полягає в тому, що дане дослідження може слугувати основою для окреслення майбутніх змін чинного законодавства України щодо функціонування системи охорони здоров’я та впровадження світових практик у сфері охорони здоров’я. У рамках даного дослідження систематизовано основні міжнародні та європейські документи, що відображають основні міжнародні стандарти у сфері охорони здоров’я та медичних послуг та ратифіковані в Україні та мають безпосередній вплив на нормативно-правову базу цієї сфери.
  • Ескіз
    Публікація
    Strategic controlling tools in the management of Ukrainian agricultural companies
    (Baltic Journal of Economic Studies. – 2024. - Vol 10, № 1. – Р. 92-98, 2024) Senyk, Yu.; Senchyk, I. I.; Сенчук, І. І.; Nosach, N.; Ігор Іванович Сенчук
    Предметом дослідження є система стратегічного контролю в організації, необхідна агропродовольчим компаніям у контексті впровадження принципів сталого розвитку. Контролінг є важливою функцією управління, і від його ефективності залежить успішність організації в досягненні її цілей і завдань. У сучасних умовах стратегічний контролінг можна поєднати з двома основними підходами – як філософію управління та як функцію та механізм управління. Система стратегічного контролінгу визначається сукупністю комплексу факторів зовнішнього та внутрішнього середовища, які визначають можливість досягнення довгострокових цілей і завдань. Реалізація цілей і завдань сталого розвитку агропродовольчими компаніями створює нові вимоги до системи стратегічного контролінгу, основними з яких є прозорість, гнучкість, інклюзивність, відкритість та ефективність. Для успішного досягнення запланованих цілей сталого розвитку система стратегічного контролінгу має використовувати набір інструментів, що визначається характером і дією відповідних елементів. Пропонується використовувати бенчмаркінг, ABC-аналіз, SWOT-аналіз, PESTEL-аналіз, методи експертного оцінювання, CVP-аналіз, фінансовий аналіз, мережеві графіки та методи експертного прогнозування як основні інструменти стратегічного контролінгу агропродовольчих компаній.
  • Ескіз
    Публікація
    Забезпечення фінансової стійкості підприємств готельно-ресторанного бізнесу
    (Ефективна економіка. - 2024. - № 3, 2024) Бабко, Н. М.; Babko, N. M.; Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.
    У статті досліджуються ключові аспекти фінансового управління в готельно-ресторанній сфері з метою забезпечення стабільності та успішності діяльності підприємств. Розглядаються стратегії оптимізації витрат, управління доходами та ліквідністю, а також впровадження ефективних фінансових планів. Особлива увага приділяється аналізу ризиків, пов'язаних з фінансовими коливаннями та наданню практичних порад з їх управління. Окрема увага приділяється використанню технологій та інновацій у фінансовому управлінні з метою оптимізації процесів та підвищення ефективності роботи підприємств готельно-ресторанного бізнесу. Висвітлюються практичні приклади успішних стратегій фінансового управління, які застосовуються в провідних готельно-ресторанних підприємствах. Розглядаються такі аспекти, як ефективне управління капіталом, стратегії ціноутворення, а також використання програм ефективного управління витратами. Досвід успішних підприємств розкривається через приклади впровадження інноваційних підходів до фінансового управління, що може стати важливим джерелом натхнення та відповідними стратегіями для інших учасників готельно-ресторанного бізнесу.
  • Ескіз
    Документ
    Optimizing the strategy of activities using numerical methods for determining equilibrium
    (Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. - 2019. - Vol. 6, № 4 (102). - P. 47–56, 2019) Sievidova, I. O.; Сєвідова, І. О.; Oliynyk, T.; Mandych, O.; Kvyatko, T.; Romaniuk, I.; Leshchenko, L.; Vynohradenko, S.; Plyhun, S.
    Розглянуто питання теоретичного обґрунтування варiантiв вибору оптимальної стратегiї iнтеграцiї аграрного пiдприємства до оптового ринку iз застосуванням методологiчного iнструментарiю некооперативної теорiї iгор. Запропоновано моделювання поведiнки аграрного пiдприємства на ринку, шляхом досягнення рiвноваги Неша за рiзних сценарiїв дiй конкурентiв i обсягiв iнформацiї про ринковi умови. Обґрунтовано методику застосування iтерацiйних алгоритмiв для обчислення рiвноваг у загальному класi неквадратичних опуклих багатогранникiв для формування методик i побудови алгоритмiв поведiнки аграрних пiдприємств у ринковiй дiяльностi. Визначено, що в реальних умовах дiяльностi аграрного пiдприємства на оптовому ринку прийняття рiшень вiдбувається паралельно. Шляхом комплексного використання чисельних методiв на основi розв’язання задач по оптимiзацiї гарантується плавне зближення з рiвновагою Неша. При вирiшеннi таких задач гра може мати множиннi iзольованi рiвноваги Неша, якщо у гравцiв є неквадратичнi функцiї виплат. З цього визначаються результати локальної конвергенцiї, тому що в неквадратичних завданнях глобальнi результати пiддаються сильним обмеженням. Однак iснує зв’язок з напiвглобальною практичною асимптотичною стабiльнiстю, якщо у гравцiв є квадратичнi функцiї виграшу. Для неквадратичних функцiй виграшу показано, що збiжнiсть змiщена пропорцiйно амплiтудам сигналiв збурень i третiм похiдним функцiй виграшу i вiдповiдає цьому змiщенню в чисельному прикладi. Визначено, що за умови часткової iнформацiї про стан ринку стратегiя навчання, розроблена вiдповiдно до основних положень теорiї iгор, залишається привабливою. Застосування визначеної стратегiї дiй пiдприємству полiпшити своє початкове становище, вимiрюючи тiльки власнi значення виграшу i не застосовуючи оцiнки потенцiйно невизначених параметрiв. Запропоновано використання прикладного iнструментарiю теорiї iгор для визначення оптимальної стратегiї дiй аграрного пiдприємства для задач iнтеграцiї його до оптового ринку овочевої продукцiї.
  • Ескіз
    Публікація
    Роль бюджетних видатків у фінансуванні соціально-економічних потреб сьогодення
    (Збірник наукових праць Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (економічні науки). – 2023. – Т. 2, № 48. – 86-94, 2023) Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.; Бабко, Н. М.; Babko, N. M.
    У статті розглядається поняття та сутність бюджетних видатків, їх значення і роль в соціально-економічному розвитку країни. Робиться акцент на особливостях бюджетних видатків у період воєнного стану країни. Аналізуються основні напрями витрат державного бюджету, зокрема інвестиційні видатки, видатки на соціальний захист, освіту, охорону здоров'я та інфраструктуру. Підкреслюється важливість ефективного управління бюджетними ресурсами, забезпечення транспарентності та відповідності видатків стратегічним цілям розвитку.
  • Ескіз
    Документ
    Правові засади підтримки та розвитку бізнесу в умовах воєнного стану
    (Право.ua. - 2024. - № 1. - С. 204-209, 2024) Воскобойніков, В. В.; Voskoboinikov, V. V.
    У статті виділено коло ключових нормативно-правових актів різної юридичної сили, які в своїй сукупності складають систему правових засад підтримки та розвитку бізнесу в умовах воєнного стану. Надано змістовну характеристику нормативно-правовим актам, норми яких спрямовані на регулювання суспільних відносин у досліджуваній сфері суспільного життя.
  • Ескіз
    Документ
    Strategic analysis of export activities of enterprises to ensure sustainable development
    (European Journal of Sustainable Development. – 2021. – Vol. 10, № 4. – P. 251-270, 2021) Pakhucha, E.; Babko, N.; Bilousko, T.; Bilousko, R.; Vynohradenko, S.; Azizov, O.
    У статті обґрунтовано необхідність і значимість вивчення фінансових ризиків, які є постійним фактором діяльності будь-якого підприємства. Встановлено, що для більш широкого розуміння сутності фінансового ризику необхідно розглядати його як сукупний ризик підприємства. Зростання впливу фінансових ризиків на результати фінансово-господарської діяльності пов’язане з невизначеністю економічної ситуації, нестабільністю кон’юнктури фінансового ринку, швидким впровадженням нових фінансових технологій та фінансових інструментів, розширенням сфери фінансових відносин підприємства. Досліджено методи оцінки фінансового ризику, які передбачають ідентифікацію ризиків, визначення причин їх виникнення та потенційних зон ризику, а також негативних наслідків прийняття ризикованого рішення або можливих вигод. Порівнюючи методи кількісної оцінки фінансового ризику, встановлено, що рівень ризику може змінюватись залежно від обраного методу оцінки. Для кількісної оцінки ризику підприємств різного розміру, а саме для великих, середніх та малих підприємств сформовано систему фінансових коефіцієнтів, які найбільш точно відображають поточний фінансовий стан. Проведено оцінку фінансових результатів діяльності підприємств сфери оптової торгівлі. Досліджено фінансові результати до оподаткування діяльності як показник, що характеризує потенціал отримання прибутку підприємств оптової торгівлі за розміром. Прогнозується величина фінансових результатів (сальдо) до оподаткування підприємств оптової торгівлі. Встановлено, що зростання тиску кризи та незахищеності з боку держави призведе до переходу від кризи, в якій перебувають сьогодні підприємства, до стану економічного банкрутства. Така ситуація потребує формування та використання фінансових ресурсів підприємств, виходячи із системності та комплексності прийняття та реалізації управлінських рішень. Проведено кількісну та якісну оцінку фінансових ризиків підприємств оптової торгівлі, що належать до груп великих, середніх та малих підприємств. На основі цих розрахунків проведено ранжування пріоритетів в управлінні фінансовою стійкістю. Встановлено, що перше місце серед блоків фінансових коефіцієнтів оцінки ризиків підприємств посідає блок ділової активності, потім блок показників рентабельності, блок показників ліквідності, підсумковий блок структури капіталу. Для кожного з визначених блоків наведено напрями збільшення, або оптимізації, які забезпечать фінансову стійкість підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Specifics of business support and development under martial law in Ukraine
    (Підприємництво, господарство і право. - 2022. - № 10. - С. 25-29, 2022) Voskoboinikov, V. V.; Воскобойніков, В. В.
    Наголошено, що нині пріоритетними сферами упорядкування функціонування підприємств, у межах яких в умовах воєнного стану набуває першочергового значення, є аграрний сектор, харчова промисловість, фармацевтика, легка промисловість, торгівля та забезпечення ресурсами. Проаналізовано заходи, що вживаються на загальнодержавному та регіональному рівнях у напрямі стабілізації економічної ситуації в державі, у тому числі щодо підвищення підприємницької мобільності та організації ведення бізнесу на територіях, де не ведуться активні бойові дії, а також створення умов для швидкого економічного відновлення, у тому числі повернення бізнесу, який був змушений перервати роботу. Запропоновано власне бачення переліку заходів, що мають реалізовуватися з метою забезпечення підтримки та розвитку бізнесу в Україні в умовах запровадження правового режиму воєнного стану.
  • Ескіз
    Публікація
    Clusters as a Mechanism for Solving Socio-Economic Problems of Post-Conflict Ukraine
    (Cuestiones Políticas. – 2023. – Vol. 41, № 77. – P. 270-284, 2023) Predmestnikov, O.; Vasylenko, V. M.; Василенко, В. М.; Fastovets, N.; Kurepina, O.; Hanych, O.; Viktor Vasylenko
    Метою статті було проаналізувати кластерну стратегію в різних країнах світу та висвітлити правові інструменти, які можуть бути використані в процесі створення та функціонування кластерів в Україні з урахуванням існуючої постконфліктної соціально-економічної ситуації. проблеми. Використані методи дослідження: аналіз, синтез, консистенція, порівняння, узагальнення та прогнозування та ін. Проаналізовано основні моделі розвитку кластерів у світовій практиці. Досліджено особливості державної стратегії у сфері регіональної кластеризації США, Канади, Італії, Німеччини, Австрії, Франції, Фінляндії, Японії та Китаю. Автори акцентували увагу на правових інструментах, які використовуються в процесі створення та функціонування кластерів у різних країнах світу, які доцільно запозичити та імплементувати в українське законодавство. Нарешті, визначено наступні проблеми створення кластерів в Україні: відсутність законодавчої бази; державна стратегія підтримки кластерів, а також стимули для інвесторів. Зроблено висновок, що кластери в складній соціально-економічній ситуації в Україні повинні сприяти залученню інвестицій та розвитку економіки регіонів, які постраждали від бойових дій.
  • Ескіз
    Документ
    Sustainable resource management policy of national economic development
    (IOP Conference Series: Earth and Environmental Science: Vol. 1269: 3rd International Conference on Environmental Sustainability in Natural Resources Management (Batumi, Georgia, 20.10.2023), 2023) Koval, V.; Savina, N.; Sribna, Ye.; Osipova, A.; Kapelista, I.; Petrovska, S. A.; Петровська, С. А.
    У статті розглянуто механізм можливого повного забезпечення стратегічними ресурсами з метою реалізації концепції сталого розвитку. Вказано два основних підходи до накопичення ресурсів: 1) перший підхід, спрямований на збереження стратегічного запасу енергоресурсів, що передбачає концентрацію ресурсів для забезпечення стабільності та безпеки енергопостачання; 2) другий підхід полягає в акумулюванні фінансових активів шляхом отримання доходу та дозволяє формувати фінансовий резерв. У випадку першого підходу країна, як і Сполучені Штати, стратегічно накопичила запаси сирої нафти, прикладом чого є створення Стратегічного резерву нафти (SPR) у 1970-х роках. Відсоткове співвідношення експорту сирої нафти США щодо їх щоденного споживання нафти в Сполучених Штатах з 1980 по 2023 рік було розраховано та детально описано в дослідженні з такими тенденціями, як падіння на 1% у 2005 році та подальше збільшення на 156% у 2023 році. Виявлено та визначено вплив технологічних і геополітичних факторів на ці зміни.