Економіка. Економічні науки. Економічна безпека (Economics. Economic Security)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/86

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 94
  • Ескіз
    Документ
    Вимушена міграція та її вплив на ринок праці в Україні
    (Наукові перспективи. - 2022. - № 6(24). - С. 306-319, 2022) Комарницька, Г. О.; Komarnytska, H. O.; Ястремська, Н. М.; Yastremska, N. M.; Павленко, Н. В.; Pavlenko, N. V.; ORCID: https://orcid.org/0000-0001-7460-7380
    Вивчено тенденції вимушеної міграції в Україні в регіональному контексті крізь призму аналізу їх впливу на ситуацію на вітчизняному ринку праці. Досліджено статистику вимушеної міграції внаслідок збройної агресії держави-окупанта. Наведено класифікацію населених пунктів у країні, яка знаходиться в стані війни. Вивчено кількість населення до початку війни і після міграційної хвилі. Проаналізовано проблему вимушеної міграції, пов’язану із диспропорціями у рівні оплати праці та кількості робочих місць на ринку праці у регіонах походження та регіонах переміщення громадян. Досліджено кількість вакансій у регіональних центрах зайнятості та рівень безробіття у регіонах, куди прибуло найбільше вимушених мігрантів. Наведено основні проблеми на ринку праці України в умовах війни та окреслено шляхи їх вирішення. Встановлено перспективи зміни попиту на спеціалістів на ринку праці у поточних умовах.
  • Ескіз
    Публікація
    Algorithm for selecting the winning strategies in the processes of managing the state of the system "supplier - consumer" in the presence of aggressive competitor
    (Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. – 2018. – № 6 (3-96). – Р. 48-61, 2018) Domina, O.; Lunin, D.; Barabash, O.; Balynska, O.; Paida, Yu. Yu.; Пайда, Ю. Ю.; Mikhailova, L.; Niskhodovska, O.
    Розглянуто проблему, пов'язану з пошуком оптимальної стратегiї цiноутворення компанiєю-постачальником у разi появи у неї конкурента, що пропонує нижчу цiну продукцiї. Виникнення такої проблеми породжує необхiднiсть пошуку оптимального шляху зниження своєї вiдпускної цiни, з метою не програти в агресивному конкурентному середовищi, що формується новими гравцями, що заходять на ринок зi свiдомо кращими пропозицiями. Для вирiшення цiєї проблеми розроблено алгоритм вибору виграшних стратегiй на основi оцiнювання стратегiчних можливостей конкурента в умовах невизначеностi. Запропоновано для оцiнки вартостi товару в системi «постачальник - споживач» використовувати поняття масштабу l-го рiвня. Показано, що при такому поданнi стає можливою безрозмiрна оцiнка цiноутворення товару, незалежно вiд його виду або натурального грошового вираження. Для формалiзованого опису вiдносин компанiї-постачальника i компанiї-конкурента запропоновано використання теорiї стратегiчних iгор, матриця гри в якiй формується на основi унiверсальних рiвнянь регресiї. Особливiстю запропонованих рiшень є те, що значення виграшу в матрицi гри визначається рiшенням оптимiзацiйної задачi на основi рiвняння регресiї, що описує вплив транспортних витрат, прибутку та податку на додану вартiсть (VAT) на цiну гри. Встановлено, що при такому описi має мiсце гра з сiдловою точкою i чистої цiною гри z=-0,5. На пiдставi математичного моделювання встановлено, що вибiр компанiї-постачальника обмежується стратегiями, в якiй власний прибуток має знаходитися поблизу середнього або мiнiмально можливого значення. Розроблено прогнозна модель стратегiчних можливостей конкурента в системi «постчальник - споживач», що представляє собою унiверсальне рiвняння регресiї. На пiдставi нього може бути зроблено коригування чисельних показникiв компонентiв цiноутворення товару. Показано, що таке коригування допускає наявнiсть декiлькох альтернатив, якi зводять до нуля переваги конкурента. Обґрунтовано обмеження на одержуванi рiшення, пов'язанi з двома обставинами: припущенні про точнiсть визначення компонентiв цiноутворення у конкурента i наявнiстю особливостей оподаткування в мiжнародних вантажоперевезеннях.
  • Ескіз
    Публікація
    Analytical support for organizations' economic and environmental safety management
    (Journal of Security and Sustainability. – 2019. – № 8 (3). – Р. 413-422, 2019) Chorna, M.; Filipishyna, L.; Nord, G.; Tkachenko, S. O.; Ткаченко, С. О.; Velychko, K.
    З метою формування ефективного аналітичного забезпечення управління економічною та екологічною безпекою організацій обґрунтовано вихідні позиції еколого-економічного аналізу. Це дозволило розширити уявлення про економічний аналіз у забезпеченні ефективної взаємодії організації з навколишнім середовищем. У результаті дослідження методів еколого-економічного аналізу пріоритетних об’єктів управління економічною та екологічною безпекою встановлено відсутність системи показників та механізму їх використання, що значно знижує рівень якості інформаційного простору управління.
  • Ескіз
    Документ
    Integration of economic aspects in the research of the agricultural market of Ukraine
    (European Journal of Sustainable Development. – 2020. – Vol. 9, № 4. – P. 395-408, 2020) Sievidova, I. O.; Сєвідова, І. О.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-3703-4610; Pakhucha, E.; Oliynyk, O.; Oliynyk, T.; Plyhun, S.; Плигун, С.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-5251-0553
    Обґрунтовано необхідність та важливість проведення дослідження аграрного ринку. Визначено особливості процесу маркетингових досліджень з урахуванням специфіки сільськогосподарського виробництва та реалізації відповідно до вимог часу. Визначено основні принципи, на основі яких розробляються та безпосередньо здійснюються алгоритми проведення маркетингових досліджень. Було окреслено основні вимоги до проведення дослідження стану аграрного ринку, найважливішими є об’єктивність, неупередженість та незалежність від особистих чи політичних інтересів. Визначено фактори, які необхідно враховувати при проведенні маркетингових досліджень стану аграрного ринку з урахуванням як контрольованих, так і неконтрольованих факторів маркетингового середовища. Запропоновано етапи маркетингових досліджень, що відповідають вимогам аграрного ринку. Прогнозовано валовий обсяг виробництва сільськогосподарської продукції та виявлено тенденції у всій галузі, обрано поліноміальну лінію тренда, оскільки рівняння цієї моделі має найвищі коефіцієнти кореляції та детермінації, а тому найбільш достовірно описує динаміку. Ринок сільськогосподарської продукції досліджувався з точки зору маркетингу, тобто з точки зору двох підсистем, перша з яких представлена ​​пропозицією, а друга — попитом. Встановлено, що пропозиція основних продуктів харчування реалізується за рахунок внутрішнього виробництва, а попит реалізується за рахунок внутрішніх і зовнішніх покупців. Проаналізовано та спрогнозовано загальну цінову ситуацію на аграрному ринку України. Окреслено сучасні особливості та проблеми формування цін на сільськогосподарську продукцію. Дослідження сучасного стану аграрного ринку дали підстави стверджувати про досить стабільний його розвиток, що підтверджується позитивною динамікою обсягів валового сільськогосподарського виробництва.
  • Ескіз
    Документ
    Детінізація економіки України як чинник економічного зростання
    (Економіка та держава. - 2021. - № 7. - С. 21-28, 2021) Павленко, Н. В.; Pavlenko, N. V.; ORCID: https://orcid.org/0000-0001-7460-7380; Виганяйло, С. М.; Vyhaniailo, S. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-5350-0728; Пилипенко, Н. М.; Pylypenko, N. M.
    Досліджено сутність детінізації економіки як мультикомпонентного процесу створення умов, необхідних для стійкого економічного зростання України. Проаналізовано динаміку тінізації економіки України. Запропоновано ряд заходів, які зменшуватимуть частку тіньового сектору та стимулюватимуть економічне зростання України, зокрема підвищення рівня захисту прав власності, вдосконалення судової системи країни з метою збільшення довіри населення і інвесторів, зниження рівня корупції в країні, а також вирішення проблеми із наявністю непідконтрольних українському Уряду територій, яка збільшує потенційні можливості для застосування схем контрабанди товарами.
  • Ескіз
    Документ
    Техніка сценаріїв в системі антикризового фінансового менеджменту підприємства
    (Соціальна економіка. - 2019. - Вип. 57. - С. 18-24, 2019) Дядін, А. С.; Diadin, A. S.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-2277-2795
    Визначено особливості сутнісного змісту антикризового управління фінансами, як системи контрзаходів, типізований набір спеціальних заходів, що набувають вирішального значення в діяльності суб’єкта господарювання. Сформульовано ключові завдання антикризового фінансового менеджменту. Обґрунтовано впровадження системного та ситуаційного підходів щодо активізації здатності компанії до виявлення й вирішення нових фінансових проблемних питань та підтримки динамічної рівноваги розвитку. Визначено, що саме техніка сценаріїв дозволяє побудувати альтернативні варіанти можливого розвитку подій залежно від різного сполучення визначальних їхніх факторів. The peculiarities of the essential content of anti-crisis financial management as a system of countermeasures are identified, a standardized set of special measures that become crucial in the activities of the business entity is typed. The key tasks of anti-crisis financial management are formulated. The introduction of systemic and situational approaches to enhance the company's ability to identify and solve new financial problems and maintain a dynamic balance of development is justified. It is determined that the technique of scenarios allows to build alternative variants of possible development of events depending on different combination of their determining factors. Определены особенности сущностного содержания антикризисного управления финансами, как системы контрмер, типизированный набор специальных мер, которые приобретают решающее значение в деятельности предприятия. Сформулированы ключевые задачи антикризисного финансового менеджмента. Обоснованно внедрение системного и ситуационного подходов по активизации способности компании к выявлению и решению новых финансовых проблемных вопросов и поддержания динамичного равновесия развития. Определено, что именно техника сценариев позволяет построить альтернативные варианты возможного развития событий в зависимости от различного сочетания определяющих их факторов.
  • Ескіз
    Публікація
    Ресурсна складова розвитку економічного потенціалу підприємства
    (Вісник Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Серія: Економічна. – 2020. – Вип. 99. – С. 74-81, 2020) Ткаченко, С. О.; Tkachenko, S. O.; Головко, О. В.; Golovko, O. V.; Олександра Головко
    Розглянуто елементи розвитку міжрегіональних відносин, що призвели до створення нових підприємницьких структур. Визначено основні напрями міжрегіонального співробітництва суб’єктів господарювання та здобуття частки нового ринку. Досліджено поняття "економічний потенціал підприємства", визначено його основні ознаки. Проаналізовано ознаки зміцнення стратегічних ресурсних позицій підприємств та виділено фактори додаткового аналізу, які здатні формувати стратегічний економічний потенціал підприємства,або навпаки обумовлюють додаткові витрати і небезпеку виходу на нові ринки та просування товарних ресурсів.
  • Ескіз
    Документ
    Безпека життєдіяльності та охорона праці : підручник
    (Харків: ХНУВС, 2021. – 308 с., 2021) Сокуренко, В. В.; Sokurenko, V. V.; Бандурка, О. М.; Bandurka, O. M.; Бортник, С. М.; Bortnik, S. M.; Брусакова, О. В.; Brusakova, O. V.; Гетманець, О. П.; Hetmanets, O. P.; Ананьєва, Є. А.; Ananieva, Ye. A.; Власенко, І. В.; Vlasenko, I. V.; Внукова, Н. В.; Vnukova, N. V.; Денисов, А. І.; Denysov, A. I.; Добровінський, А. В.; Dobrovinskyi, A. V.; Кирєєва, І. В.; Kyrieieva, I. V.; Кириченко, Ю. М.; Kyrychenko, Yu. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-9125-218X; Коробцова, Д. В.; Korobtsova, D. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-4753-7433; Матвеєв, С. П.; Matveiev, S. P.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-8356-5386; Могілевський, Л. В.; Mohilevskyi, L. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-6994-6086; Моргунов, О. А.; Morgunov, O. A.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-2259-3620; Подорожній, А. Ю.; Podorozhnii, A. Yu.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-6649-8978; Садиков, М. А.; Sadykov, M. A.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-1249-2359; Сєвідова, І. О.; Sievidova, I. O.; Синявська, О. Ю.; Syniavska, O. Yu.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-6386-4151; Сядриста, І. І.; Siadrysta, I. I.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-4340-3593; Фомін, Г. Ф.; Fomin, H. F.; Фурса, В. А.; Fursa, V. A.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-6325-0910; Шуміло, О. М.; Shumilo, O. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-0506-4631; Чорноус, О. В.; Chornous, O. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1475-7990; Сокуренко, В. В. - редактор
    У підручнику визначено теоретичні основи безпеки життєдіяльності та охорони праці, розкрито зміст основних понять і проаналізовано сучасне національне законодавство та міжнародні нормативно-правові акти з організації безпеки життєдіяльності та охорони праці. Підручник поділяється на дві частини, що складаються з одинадцяти тем, у яких досліджено такі види національної безпеки, як громадська безпека, соціально-демографічна, інформаційна, кібербезпека, економічна, екологічна та воєнна безпека. Підручник призначено для курсантів, студентів ЗВО системи МВС України і для всіх, хто цікавиться питаннями організації безпеки життєдіяльності та охорони праці в Україні.
  • Ескіз
    Публікація
    Intellectual capital development within the conditions of the information society
    (Baltic Journal of Economic Studies. – 2018. – Vol. 4, No. 4. – P. 14-23, 2018) Bakumov, O. S.; Бакумов, О. С.; Neviadovskyi, V. O.; Невядовський, В. О.; Shayturo, O. P.; Шайтуро, О. П.; Vladyslav Neviadovskyi
    Проведене дослідження дозволяє зробити висновок про те, що саме розвиток інформаційних і комунікаційних технологій призвело до виникнення інформаційного суспільства, що послужило поштовхом для розвитку електронної економіки, що точно визначило появу електронної комерції як її невід'ємної частини.
  • Ескіз
    Публікація
    Ensuring the economic security of Ukraine in the aspect of the association agreement between the EU
    (European Journal of Sustainable Development. – 2021. – Vol. 10, Issue 2. – P. 171-186, 2021) Mohilevskyi, L. V.; Могілевський, Л. В.; Fursa, V. A.; Фурса, В. А.; Sievidova, I. O.; Сєвідова, І. О.; Komziuk, M. A.; Комзюк, М. А.; Khloponina-Gnatenko, O. I.; Хлопоніна-Гнатенко, О. I.; Pidkopai, D. S.; Підкопай, Д. С.; Вікторія Фурса; Iryna Sievidova
    Дослідження характеризує економічну безпеку як сукупність умов, необхідних для забезпечення нормального економічного розвитку країни та відновлення розриву у розвитку порівняно з країнами Європи під час інтеграції України до ЄС.