Психологія (Рsychology)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/94

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 646
  • Ескіз
    Документ
    Формування та підготовка кадрів (персоналу) до органів Національної поліції України
    (Юридичний науковий електронний журнал. - 2017. - № 1. - С. 104-106, 2017) Руколайніна, І. Є.; Rukolainina, I. Ye.; Леміш, О. О.; Lemish, O. O.
    Стаття присвячена особливостям професійного відбору та підготовки кадрів майбутніх поліцейських до органів Національної поліції України. Висвітлено проблему виявлення та підготовки людей, які найбільш відповідають вимогам, що висуваються до персоналу органів, служб та підрозділів органів Національної поліції, здатного ефективно та на високому рівні вирішувати оперативно-службові завдання.
  • Ескіз
    Документ
    Психолого-правовий зміст усвідомлення вини неповнолітніми злочинцями
    (Теоретичні і прикладні проблеми психології та соціальної роботи. – 2019. – № 2(49). - С. 387-395, 2019) Марченко, О. Г.; Marchenko, O. H.; Греса, Н. В.; Hresa, N. V.
    У статті подано психолого-правовий аналіз проблеми вини, розглянуто основні сучасні теорії вини, у тому числі – кримінально-правові та психологічні. Показано, що емоція вини стимулює розумові процеси, які пов’язані з усвідомленням вини особою та з вибором можливостей для виправлення певної ситуації. Установлено причинно-наслідковий зв’язок між явищами свідомовольової поведінки, повного усвідомлення фактичного характеру своїх дій (бездіяльності) та керування ними, осудності (неосудності) особи. Визначено психологічну структуру усвідомлення вини неповнолітніми злочинцями, виділено її когнітивний, емоційний та поведінковий компоненти.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості адиктивної поведінки військовослужбовців, що скоїли правопорушення
    (Теоретичні і прикладні проблеми психології та соціальної роботи. – 2019. – № 2(49). - С. 407-418, 2019) Євдокімова, О. О.; Yevdokimova, O. O.
    Розглянуто питання визначення особистісних особливостей та специфіки схильності до адиктивної поведінки військовослужбовців, що скоїли правопорушення. Встановлено, що психологічними детермінантами розвитку у них різних форм хімічної залежності виступають прагнення домінувати, висока тривожність, сміливість та низька емоційна чутливість. Виявлено, що військовослужбовці-правопорушники з високими показниками ризику розвитку алкогольної залежності характеризуються емоційною нестійкістю, прагненням до домінування, консерватизмом, боязкістю та низькою інтелектуальністю. Зазначено, що схильні до нікотинової залежності військовослужбовці характеризуються емоційною стійкістю, сміливістю, прагненням до домінування, радикалізмом та високою інтелектуальністю. У військовослужбовців-правопорушників із поєднаним ризиком алкогольної та нікотинової залежності виявлено високі показники емоційної стійкості, домінантності та сміливості за низьких показників інтелектуальності.
  • Ескіз
    Документ
    Відчуження моральної відповідальності військовослужбовців з девіантною поведінкою
    (Теоретичні і прикладні проблеми психології та соціальної роботи. – 2019. – № 2(49). - С. 396-406, 2019) Худавердова, А. О.; Khudaverdova, A. O.
    У статті розглянуто проблему відчуження моральної відповідальності військовослужбовців з девіантною поведінкою до участі в Операції об’єднаних сил та після. Жодна країна в світі не може обходитись без потужної та боєздатної армії, і для ефективного функціонування цієї структури важливим завданням держави є забезпечення дисципліни серед військовослужбовців. Специфічні особливості, які зумовлюють звернення до морального самовиправдання у ситуації порушення моральних норм можуть бути пов’язані з особливостями поведінки військовослужбовців. Тому у якості досліджуваних виступили військовослужбовці з умовно – нормативною та девіантною поведінкою.
  • Ескіз
    Документ
    Готовність керівної ланки органів і підрозділів МВС України до саморозвитку
    (Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія 12 : Психологічні науки. - 2017. - Вип. 6. - С. 39-46, 2017) Бойко-Бузиль, Ю. Ю.; Boiko-Buzyl, Yu. Yu.
    Обґрунтовано важливість безперервного вдосконалення та роботи над собою в площині саморозвитку особистості. Подано узагальнені результати теоретичного аналізу наукових уявлень про готовність особистості до саморозвитку. Охарактеризовано сутнісні особливості поняття саморозвитку. Визначено зміст готовності в рамках двох основоположних підходів: функціонального та особистісного. Сформульовано авторський погляд на трактування саморозвитку як інтегративного утворення, що передбачає самоусвідомлену та самоконтрольовану активність особистості на шляху до самовдосконалення. Розкрито зміст та методику емпіричного дослідження готовності до саморозвитку на прикладі співробітників органів і підрозділів МВС України. Схарактеризовано рівні сформованості (низький, середній, високий) та динаміку готовності до самопізнання, готовності до самовдосконалення та загальної готовності до саморозвитку. Визначено актуальний стан готовності особистості до саморозвитку за блоком А (можу самовдосконалюватися, але не хочу знати себе), блоком Б (хочу знати себе і можу змінитися), блоком В (не хочу знати себе і не можу змінюватися), блоком Г (хочу знати себе, але не можу себе змінити). Доведено важливість та доцільність корекції та формування готовності до саморозвитку в системі професійного та особистісного становлення керівної ланки органів і підрозділів МВС України.
  • Ескіз
    Документ
    Сенсожиттєві орієнтації майбутніх правоохоронців
    (Вісник Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія : Психологія. - 2016. - Вип. 3, 2016) Кислинська, Д. М.; Kyslynska, D. M.
    Розглянуто особливості сенсожиттєвих орієнтацій правоохоронців на етапі професійної підготовки, це дає можливість оцінити їх здатність до структурування взаємин з навколишнім середовищем і усвідомленої регуляції поведінки. Підкреслено, що ціннісні орієнтації є центральним регулюючим елементом життєвої перспективи і виражають свідоме ставлення людини до дійсності. Визначено місце сенсожиттевих орієнтацій у професійному визначенні та становленні майбутніх правоохоронців протягом навчання в профільному вузі. Проаналізовано загальний показник осмисленості життя, три конкретні сенсожиттеві орієнтації (мета, процес, результат) і два аспекти локусу контролю (Я, життя).
  • Ескіз
    Документ
    Ціннісні орієнтації: теоретичний огляд
    (Проблеми екстремальної та кризової психології. - 2015. - Вип. 18. - С. 89-97, 2015) Кислинська, Д. М.; Kyslynska , D. M.
    В статті проаналізовано основні підходи щодо визначення понять «цінності» та «ціннісні орієнтації». Цінності особистості формуються на основі соціальних потреб. Їх реалізація відбувається в загально соціальних та загальнокласових умовах. В науці поняття «ціннісних орієнтацій» співвіднесено з ціннісними стандартами групи, класу, нації, соціальної системи з одного боку і, з іншого – з мотиваційними орієнтаціями особистості. Отже, ціннісні орієнтації – відображення в свідомості людини цінностей, визнаних нею як стратегічних життєвих цілей і загальних світоглядних орієнтирів. А цінність – значущість для людини чогось у світі, і тільки визнається цінність здатна виконувати найважливішу ціннісну функцію - функцію орієнтира поведінки. Ціннісна орієнтація виявляє себе в певній спрямованості свідомості і поведінки, які з суспільно значущих справах і вчинках.
  • Ескіз
    Документ
    Психологічні особливості управлінських рішень керівників Міністерства внутрішніх справ України
    (Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія : Психологічні науки. - 2016. - Вип. 3, т. 2. - С. 116-120, 2016) Бойко-Бузиль, Ю. Ю.; Boiko-Buzyl, Yu. Yu.
    Здійснено спробу подати психологічний аналіз поняття й особливостей управлінського рішення, що приймається керівниками Міністерства внутрішніх справ України. Подано авторське бачення поняття управлінського рішення. Виокремлено ознаки, які визначають сутність управлінського рішення, здійснено класифікацію за категоріями.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості образу світу девіантних підлітків, які схильні до скоєння злочину
    (Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія : Психологічні науки. - 2016. - Вип. 3, т. 2. - С. 130-134, 2016) Міцик, Т. О.; Mitsyk, T. O.
    Стаття присвячена проблемі вивчення особливостей образу світу девіантних підлітків, які схильні до скоєння злочину, в основі яких лежать індивідуальні психологічні чинники підліткової девіації, а саме особистісні психологічні особливості підлітка, його внутрішній світ.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості процесу саморегуляції поведінки майбутніх правоохоронців
    (Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія : Психологічні науки. - 2016. - Вип. 3, т. 2. - С. 121-124, 2016) Кислинська, Д. М.; Kyslynska, D. M.
    Проаналізовано особливості процесу саморегуляції поведінки майбутніх правоохоронців. Розглянуто рівень сформованості індивідуальної системи саморегуляції довільної автивності та загальний рівень саморегуляції поведінки майбутніх правоохоронців у процесі фахової підготовки.