Психологія (Рsychology)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/94

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 801
  • Ескіз
    Документ
    Роль проактивної поведінки в прояві брехливості у поліцейських
    (Наукові інновації та передові технології. - 2024. - № 9(37). - С. 1110-1120, 2024) Дроздова, Л. В.; Drozdova, L. V.
    Стаття присвячена психологічній готовності поліцейських до виконання службових обов'язків в умовах стресу. В роботі досліджено вплив брехливості на проактивну поведінку та здатність до самоконтролю, що є важливими аспектами професійної придатності поліцейських. Вчені підкреслюють складність та багатогранність психологічних механізмів, які визначають професійну поведінку поліцейських, і наголошують на необхідності подальших досліджень для глибшого розуміння цих процесів. Розглядаються нові підходи та діагностичні інструменти для оцінки професійної придатності, з акцентом на розвиток проактивних стратегій подолання стресу. Метою дослідження є визначення зв’язків між показниками брехливості та проактивними стратегіями подолання стресу у поліцейських, а також вивчення впливу особистісних характеристик на ці зв’язки. У дослідженні взяли участь поліцейські, розподілені на групи за статевою ознакою: перша група – чоловіки, друга група – жінки. Для вимірювання брехливості та проактивної поведінки були використані адаптовані опитувальники. Емпіричний аналіз отриманих даних свідчить про наявність різних впливів брехливості на проактивну поведінку та здатність до самоконтролю у поліцейських чоловічої та жіночої статі. Було виявлено, що у чоловіків такі характеристики, як стенічність та егоцентрованість, сприяють ефективнішому використанню стратегічного планування та пошуку інструментальної підтримки у складних ситуаціях. Водночас астенічність негативно впливає на здатність до рефлексії та пошуку емоційної підтримки, що знижує ефективність подолання труднощів. Такі риси, як ергічність та соціоцентрованість, також впливають на проактивну поведінку, хоча їхній вплив менш виражений. Аналіз результатів у жінок поліцейських виявив значущі кореляції між рівнем ергічності та проактивним подоланням, стратегічним плануванням та превентивним подоланням стресу. Загалом, результати свідчать, що поліцейські жінки та чоловіки мають різні стилі проактивної поведінки, залежно від їхніх особистісних рис та компонентів брехливості.
  • Ескіз
    Документ
    Ефективність онлайн-консультацій у підтримці психічного здоров’я здобувачів освіти під час війни
    (Перспективи та інновації науки. - 2024. - № 9(43). - С. 731-743, 2024) Широбоков, Ю. М.; Shyrobokov, Yu. M.; Ляска, О. П.; Liaska, O. P.; Лунченко, Н. В.; Lunchenko, N. V.
    У реаліях сьогодення в Україні психологічна підтримка учасників освітнього процесу має надзвичайно важливе значення. Для її реалізації необхідним є проведення тренінгів, розвиток навичок самопідтримки та консультування учасників освітнього процесу. Метою статті було проаналізувати ефективність онлайн-консультацій у підтримці психічного здоров’я здобувачів освіти. У процесі дослідження з’ясовано, що психічне здоров’я є станом благополуччя, коли людина усвідомлює свої можливості, здатна долати повсякденні труднощі, ефективно працювати й приносити користь суспільству. Ключову роль у виявленні та подоланні психологічних проблем, спричинених війною, відіграють заклади освіти. В умовах повномасштабного вторгнення в Україні дистанційне навчання стало важливою альтернативою, що підтримує відчуття безперервності освітнього процесу й допомагає здобувачам освіти перенести фокус уваги на навчальні завдання. Онлайннавчання передбачає різноманітні способи психологічної підтримки: індивідуальні консультації, групові заняття, інтерактивні вправи та онлайн-ресурси. Віртуальні платформи, онлайн-курси з психологічного здоров’я та інтелектуальні системи індивідуалізації навчання стають важливими інструментами в роботі зі здобувачами освіти. Розглянуто найпопулярніші онлайн-ресурси в українському інтернет-просторі, які можуть значно полегшити освітній процес і сприяти підтримці психічного здоров’я молоді. Практичний психолог, який працює у відповідному закладі освіти, може проводити онлайн-сесії, де здобувачі освіти матимуть змогу поділитися своїми переживаннями та отримати підтримку однолітків. Завдяки онлайн-консультаціям здобувачі освіти мають доступ до кваліфікованої психологічної допомоги в будь-який зручний час, незалежно від їхнього місця знаходження. Це особливо важливо в умовах воєнного стану, коли традиційні консультації є неможливими. Загалом, онлайн-консультації забезпечують доступ до психологічної підтримки, що є критично важливим у періоди стресових ситуацій. Платформи для відеозв’язку, чати та форуми дозволяють здобувачам отримувати допомогу в режимі реального часу, що допомагає їм впоратися з тривогою, стресом і особистими проблемами.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз методик уникнення поліцейськими тунельного зору у службовій діяльності
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 628-631, 2024) Гадомська, О. Р.; Hadomska, O. R.
    Відзначено, що під впливом стресових факторів, які є невід’ємною частиною поліцейської діяльності, може виникати явище «тунельного зору», яке значно обмежує спроможність сприймати інформацію. У зв'язку з цим, вміння контролювати себе в стресовій ситуації, володіти зброєю та уникати «тунельного зору» є вкрай важливим для виконання поліцейських повноважень. Проаналізовано методики тренування, спрямовані на прояв психологічної стійкості поліцейськими під час виконання службових завдань для уникнення «тунельного зору».
  • Ескіз
    Документ
    Психологічна стійкість поліцейських в умовах воєнного стану
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 569-573., 2024) Скляр, О. С.; Skliar, O. S.; Парій, Ю. М.; Parii, Yu. M.; Бугровський, В. С.; Buhrovskyi, V. S.
    Наголошено, що у світлі нестабільності та викликів, що накладаються через жорстку агресією Російської Федерації до України, питання психологічної стійкості поліцейських набуває особливої актуальності. Психологічна стійкість в працівників поліції повинна визначатися низькими показниками напруження, резистенції та виснаження. Працівник повинен вміти: боротися з професійними переживаннями, напруженнями, контролювати свій настрій; вміти виходити з професійного перевантаження.
  • Ескіз
    Документ
    Копінг-cтрaтeгії подолання стресових ситуацій у поліцейських
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 563-566, 2024) Рог, П. О.; Roh, P. O.
    Підкреслено, що в професійну підготовку поліцейських обов’язково необхідно вносити практики, спрямовані на розвиток навичок конструктивного опанування стресу та підтримку стресостійкості під час надзвичайних ситуацій, що може позитивно вплинути на їхню працездатність та психологічну стійкість в професійній діяльності. Узгоджені та конструктивні копінг-стратегії сприяють ефективному управлінню стресом та забезпечують довгострокове психологічне благополуччя поліцейських.
  • Ескіз
    Документ
    Стрес у професійній діяльності працівників Національної поліції
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 561-563, 2024) Маліновська, О. Р.; Malinovska, O. R.
    Підкреслено, що чинник стресу є невід’ємною частиною життя людей, особливо, якщо ми говоримо за працівників правоохоронної діяльності. Проблема стресу в підрозділах поліції є й досі актуальною, оскільки кожного дня працівники правоохоронної діяльності стикаються із стресовими ситуаціями, тому необхідно досліджувати питання профілактики впливу стресу на діяльність поліцейських.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості агресивності підлітків
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 558-560, 2024) Коваленко, Б.; Kovalenko, B.
    Дана теза присвячена вивченню агресивності підлітків у контексті взаємодії з однолітками. Досліджуються види агресивної поведінки, методи виявлення цього явища та можливі стратегії попередження агресії серед підлітків у процесі спілкування. Аналіз цієї теми спрямований на розкриття ключових аспектів та звернення уваги на дану проблему.
  • Ескіз
    Документ
    Гендерні особливості стилів поведінки поліцейських
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 553-555, 2024) Авіленко, Є. Ю.; Avilenko, Ye. Yu.
    Розглянуто методику DISC для вивчення особливостей стилів поведінки поліцейських. Це методика оцінки та діагностики особистісних та поведінкових характеристик, яка застосовується у галузі відбору та розвитку персоналу. Виявлено домінуючі стилі поведінки серед поліцейських чоловіків та жінок.
  • Ескіз
    Документ
    “Ефект Кая”: до проблеми плекання постдосвідного зростання військовослужбовців – учасників бойових дій
    (Соціально-психологічне забезпечення діяльності сил безпеки та оборони України : тези доп. V Всеукр. наук.-практ. конф., (м. Харків, 31 трав. 2024 р.). – Харків: НА НГУ, 2024. – С. 149-151, 2024) Олійник, В. О.; Oliinyk, V. O.
    Відзначено, що особистісні зміни негативного характеру, що проявляються у військовослужбовців – учасників бойових дій у вигляді емоційної холодності, відсутності емпатії, жорсткості, можна охарактеризувати, як “ефект Кая”. Відновлення та нормалізація психоемоційного стану може відбуватися у деструктивний або конструктивний спосіб та потребує, як соціальної підтримки емоційно значимих осіб, так і фахової підтримки спеціалістів психічного здоров'я.
  • Ескіз
    Документ
    Стресостійкість працівників поліції в ситуаціях професійного стресу
    (Соціально-психологічне забезпечення діяльності сил безпеки та оборони України : тези доп. V Всеукр. наук.-практ. конф., (м. Харків, 31 трав. 2024 р.). – Харків: НА НГУ, 2024. – С. 120-123, 2024) Гончарова, Я. І.; Honcharova, Ya. I.
    Зазначено, що у розумінні професійного стресу величезну роль відіграватиме особистісний аспект, пов'язаний із суб'єктивним сприйняттям стрес факторів, світоглядом, ієрархією цінностей, особистою відповідальністю, ставленням до виконуваної професійної діяльності та іншим людям, емоційністю та людяністю.