Психологія (Рsychology)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/94

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Тактико-психологічне забезпечення очної ставки : автореферат дисертації
    (Харків, 2004) Лозова, С. М.; Lozova, S. M.; Попова, Г. В. - науковий керівник
    У дисертації розглянуто основні тактико-психологічні детермінанти ефективного проведення очної ставки. Уточнено психологічні механізми дії тактичних прийомів, що застосовуються при проведенні очної ставки. Проаналізовано тактико-психологічні помилки слідчого під час проведення слідчої дії. Запропоновано систему тактико-психологічного забезпечення ефективного проведення очної ставки.
  • Ескіз
    Документ
    Батьківська поведінка як психологічний чинник ресоціалізації осіб, які звільняються з місць позбавлення волі : автореф. дис.
    (Харків, 2008) Царькова, О. В.; Tsarkova, O. V.; Москаленко, А. П. - науковий керівник
    Дисертація присвячена вивченню психологічної корекції батьківської поведінки в осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, як одного з важливих чинників їх ресоціалізації. У ній викладені результати теоретичного аналізу стану досліджуваної проблеми в психологічній науці і практиці. Запропоновано структуру якостей особистості засудженого, які детермінують когнітивний та емоційний компоненти батьківства. Розроблена й експериментально обґрунтована програма тренінгу психологічної корекції батьківської поведінки, що складається з орієнтаційного, реконструктивно-формуючого та рефлексивно-узагальнюючого блоків. Виявлено специфіку організації та проведення групової роботи із засудженими в умовах позбавлення волі, а також основні ресурси й фактори, що дозволяють зробити її успішною.
  • Ескіз
    Документ
    Психологічна підготовка особового складу спеціальних підрозділів ОВС до дій в екстремальних ситуаціях : автореф. дис.
    (Харків, 2001) Логачев, М. Г.; Logachev, M. G.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-2706-9521; Логачев, Н. Г.; Шапар, В. Б. - науковий керівник
    У дослідженні показано особливості професійної діяльності спеціальних підрозділів, проблему професійного добору, критерії професійної надійності і прогнозування успішної діяльності в екстремальних умовах. Показано методи психологічної підготовки особового складу і роль функціональної готовності до дій в умовах інтенсивного впливу стресчинників. Розробляється проблема професійного страху і шляхи його подолання, фізичної агресії як форми поведінки бійця спеціального підрозділу при розв'язанні кризової ситуації. Розглядається проблема патогенного впливу стрес-чинників на виникнення психосоматичної патології і методики досягнення антиноцицептивного ефекту методом психологічного купірування больового синдрому.
  • Ескіз
    Документ
    Формування адекватної поведінки працівниками ОВС у ризиконебезпечних ситуаціях виконання оперативно-службових завдань : автореф. дис.
    (Харків, 2005) Чуносов, М. О.; Chunosov, M. O.; Чуносов, М. А.; Балабанова, Л. М. - науковий керівник
    У дисертації розглянуті психологічні особливості формування адекватної поведінки працівників ОВС при виконанні оперативно-службових завдань у ризиконебезпечних ситуаціях. Теоретичний аналіз дозволив виділити етапи формування адекватної поведінки, які включають: оцінку наявної ситуації, програмування діяльності, ухвалення рішення та ініціацію програми дій. Експериментальне дослідження дозволило обґрунтувати чинники, що впливають на ефективність виконання оперативно-службових завдань працівником ОВС у ризиконебезпечних ситуаціях, і виявити стратегії формування адекватної поведінки. Показана залежність вибору стратегій формування поведінки від наявності чинників у різних поєднаннях. Результати дослідження впроваджені у практику професійної підготовки працівників ОВС до виконання оперативно- службових завдань у ризиконебезпечних ситуаціях.
  • Ескіз
    Документ
    Аутоагресивна поведінка працівників органів внутрішніх справ України (соціально-психологічні детермінанти виникнення, методи превенції та профілактики) : автореф. дис.
    (Харків, 2003) Тимченко, О. В.; Tymchenko, O. V.; Тімченко, О. В. - науковий керівник
    У дисертації розглянуто природу аутоагресивної поведінки працівників органів внутрішніх справ (її структуру, причини, приводи). На основі аналізу випадків самогубств працівників ОВС України за період 1996 – 2000 роки складено соціально-демографічний портрет суїцидента. Запропоновано алгоритм діяльності практичного психолога щодо запобігання аутоагресивній поведінці працівників міліції, який складається з прогнозування, превенції та психопрофілактики.
  • Ескіз
    Документ
    Професійний стрес працівників органів внутрішніх справ України (концептуалізація, прогнозування, діагностика та корекція) : автореф. дис.
    (Харків, 2003) Тімченко, О. В.; Timchenko, O. V.; Тимченко, А. В.; Сафін, О. Д. - науковий консультант
    У дисертації подано концептуальну модель дослідження професійного стресу працівників ОВС, розкрито сучасні підходи прогнозування можливих наслідків діяльності людини в умовах впливу стрес-чинників підвищеної інтенсивності, проаналізовано сильні і слабкі сторони біохімічних, фізіологічних, психологічних і поведінкових категорій виміру причин і ефектів професійного стресу, розглянуто ефективні методи психокорекційної і психопрофілактичної роботи обласних Центрів практичної психології при УМВС України.
  • Ескіз
    Документ
    Стан страху та його роль в правоохоронній діяльності працівників ОВС : автореф. дис.
    (Харків, 2003) Артем’єв, В. О.; Artemiev, V. O.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-1603-7401; Артемьев, В. А.; Бандурка, О. М. - науковий керівник
    Дисертація присвячена вивченню проблеми страху в організації поведінки як окремого індивіда, так і його взаємообумовленої поведінки в групі, а також проблемі страху як інструмента керування в системі побудови соціально-правових відносин. Страх як стримуючий фактор в оцінці небезпеки середовищного впливу широко використовується в системі правового регулювання суспільних відносин. Однак проблема психології страху в системі юридичної психології практично не висвітлена. Це пов’язане насамперед з тим, що відсутні достатньо ефективні методики, які дозволяли б класифікувати даний емоційний стан у його якісній структурі і силі прояву. Тому визначальною задачею в напрямку даного дослідження була розробка методик оцінки емоційного стану “страху”. В основу дослідження динаміки поведінки індивіда при дії небезпечного середовища було застосовано ефект “уникання - досягання”, що на підставі методики оцінки індивідуальної норми, розробленої в дослідженнях Л.М. Балабанової, В.А.Друзя, В.М. Самсонкіна, дозволив установити зони оптимального впливу середовища. Зіставлення із соматографічним контролем відеозапису реальної поведінки під час спортивного бою, суб’єктивної оцінки свого стану до бою й аналізу допущених помилок дозволив зіставити індивідуальні можливості із пропонованими умовами дії середовища, одержавши при цьому якісне і кількісне описання контрольованої поведінки. При цьому було встановлено, що якісна характеристика страху може бути пов’язана з острахом: упустити можливе; не зберегти досягнутого; не домогтися доступного; не зберегти те, що залишилося. Відповідно до цього страх може спонукати до агресивного нападу, до покірності, до захисту, до миролюбної поведінки. Можливість зображення цих характеристик у виді вектора в полях відображення форми поведінки дозволила зіставити якісну характеристику прояву страху і кількісну його величину в умовах конкретного впливу середовища на індивіда. Оцінюючи вплив сили страху, не залежно від його якісної спрямованості, на вибір адекватної поведінки, було встановлено, що зростання числа помилок збільшується по експоненті в міру віддалення від стану спокою. Отриманий результат дозволяє установити і контролювати допустимі межі страшного впливу середовища, у межах яких здійснюється найбільш ефективна адаптивна поведінка у забезпеченні адекватних відносин із ним.
  • Ескіз
    Документ
    Особистість та професійна діяльність практичного психолога ОВС : автореф. дис.
    (Харків, 2007) Романенко, О. В.; Romanenko, O. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-0011-9290; Землянська, О. В. - науковий керівник
    У дисертації вперше наведено дані емпіричного дослідження психологічних особливостей практичного психолога ОВС. Аналізується зміст уявлень стосовно діяльності практичного психолога працівниками основних підрозділів ОВС. Представлено аналіз наукових теоретичних концепцій та підходів до вивчення професійно важливих особистісних якостей психолога у вітчизняній та зарубіжній психології. Здійснено підбір комплексу методів для вивчення особистісних особливостей практичних психологів ОВС. Встановлено, що існують певні відмінності між особистими якостями практичних психологів ОВС та іншими представниками професії. Розроблено психограму практичного психолога ОВС, запропоновано систему активної підготовки практичного психолога ОВС.
  • Ескіз
    Документ
    Судово-психологічна експертиза неповнолітніх обвинувачуваних за агресивні злочини : автореф. дис.
    (Харків, 2008) Ярош, О. В.; Yarosh, O. V.; Землянська, О. В. - науковий керівник
    Дисертація присвячена вивченню особливостей проведення судово–психологічної експертизи неповнолітніх обвинувачених у скоєнні агресивних злочинів. Розглянуто теоретичні й методологічні підходи до вивчення проблеми агресивної поведінки підлітків як у плані психологічного аналізу її структури, так і в плані психологічної характеристики властивого їй комплексу важливих особистісних якостей (Н.В.Алікіна, О.М. Бандурка, Л.М. Балабанова, П.Д. Беленчук, С.П. Бочарова, В.Л. Васильєв, А.І. Гуров, О.В. Землянська, М.А. Зубань, А.В Костицький, В.Є. Коновалова, В.Н. Кудрявцев, О.Р. Ратінов, В.В. Романов, А.В. Ромашко, О.Д. Сафін, О.В. Тімченко та ін.). Проаналізовані також основні чинники, які негативно впливають на формування особиcтості неповнолітнього. Це, перш за все, дефекти сімейного виховання, ті умови, в яких проходить первинна морально-правова соціалізація. Бездоглядність дітей, слабкий контроль або повна його відсутність, байдужість до дитячих проблем, формально-байдуже ставлення до неповнолітніх у школі, яке породжує у відповідь байдужість з боку дітей і ранній відхід від школи. Деформація особиcтості неповнолітніх зачіпає всі її структурні компоненти: емоційно-вольову, інтелектуальну, характерологічну сфери. Аналіз сучасних досліджень у галузі загальної та юридичної психології свідчить про високу наукову актуальність вирішення проблеми агресивної поведінки підлітків, зокрема судово–психологічної експертизи неповнолітніх обвинувачених у скоєнні агресивних злочинів. Агресивну поведінку підлітків слід розглядати як особливу форму поведінки, яку, в зв’язку із впливом ряду об’єктивних (соціальних) і суб’єктивних (психологічних) факторів необхідно враховувати при проведені судово–психологічної експертизи неповнолітніх обвинувачених у скоєнні агресивних злочинів.