Психологія (Рsychology)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/94

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Ескіз
    Документ
    Психологія професіогенезу слідчих органів досудового розслідування Національної поліції України : автореферат дисертації
    (Харків : Харківський національний університет внутрішніх справ, 2019) Мілорадова, Н. Е.; Miloradovа, N. E.; Цільмак, О. М. - науковий консультант
    У дисертаційній роботі проведено теоретико-методологічний аналіз проблеми професіогенезу фахівця в сучасній науці. Визначено зміст дефініцій «професіогенез», «професійний сценарій», «особистісне професійне сценарне планування». Наголошено, що професіогенез слідчого – це поступовий, планомірний, поліструктурний, безперервний процес розвитку та становлення професіонала в професійному середовищі, головними параметрами якого виступають операціональні, змістовні та динамічні базові психологічні характеристики, а результатом є високий рівень професіоналізму під час здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень. Виокремлено та обґрунтовано: п’ять основних періодів розвитку теоретичних та практичних поглядів на проблему професійного розвитку особистості; базові психологічні характеристики професіогенезу слідчого (операціональні, змістовні та динамічні); п’ять типів сценарних тенденцій професіогенезу слідчих (стрімкозростаючий, зростаючий, усереднений, спадаючий, стрімкоспадаючий); перелік можливих переваг та ризиків розвитку професіогенетичних сценаріїв слідчих. З’ясовано стан профорієнтації населення, сучасної системи підготовки фахівців для підрозділів слідства, особливості професіоналізації слідчих та констатовано наявність загальних та спеціальних недоліків. Встановлено особливості сценаріїв професіогенезу курсантів(майбутніх) слідчих та слідчих. Обґрунтовано концептуальні положення програми професійнопсихологічного супроводження професіогенезу слідчих. Запропоновано: 1) типові моделі професійно-психологічного супроводження профорієнтації молоді, яка навчається, щодо вибору професії «слідчій», професіогенезу курсантів (майбутніх слідчих) та слідчих. 2) науковоприкладний інструментарій професійно-психологічного супроводження професіогенезу слідчих, а саме: а) для здійснення діагностики особливостей базових психологічних характеристик професіогенезу; б) для профілактики та корекції негативних результатів професіогенезу слідчих.
  • Ескіз
    Документ
    Профілактика формування негативних психічних станів у працівників органів внутрішніх справ під час виконання оперативно-службових завдань
    (Проблеми екстремальної та кризової психології. - 2013. - Вип. 14, ч. 4. - С. 143-150, 2013) Мілорадова, Н. Е.; Miloradova, N. E.
    У статті автор аналізує основні рівні та форми психопрофілактиктики негативних станів у працівників органів внутрішніх справ під час виконання оперативно-службових завдань. А саме рівні: первинний (загальний), вторинний (спеціальний) та третинний (індивідуальний); форми: організація соціального середовища; інформування; активне навчання соціальноважливим навичкам; організація діяльності, що може бути альтернативною діяльності працівників, в якій формуються негативні психічні стани; організація здорового способу життя; активізація особистісних ресурсів; мінімізація негативних наслідків участі працівників органів внутрішніх справ у вирішенні екстремальних оперативно-службових завдань.
  • Ескіз
    Документ
    Цінності та ціннісні орієнтації в психологічних теоріях
    (Вісник ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Психологія. - 2016. - Вип. 53. -, 2016) Кислинська, Д. М.; Kyslynska, D. M.; Мілорадова, Н. Е.; Miloradova, N. E.
    Зазначено, що психологічні теорії пояснюють цінності з позиції наукових теорій. Біхевіоризм розглядає цінності як результат асоціативного навчання. Психоаналіз вбачає ціннісно-нормативну регуляцію особистості в глибинний структурах «Его», «Супер-Его» та «Ід», які вступаючи в консенсус чи, навпаки, в протиріччя, утворюють поведінку людини. Гуманістична психологія вбачає цінності в «самості» особистості та зв’язує їх з потребами людини, вводить терміни «функціональна автономія», розуміючи під цим перетворення цінностей; розглядає ціннісні орієнтації як особистісний сенс. Вітчизняні вчені вводять поняття «спрямованість», «ціннісні орієнтації» та «особистісні цінност»; говорять про включення в механізми діяльності та поведінки особистості; роблять висновки про те, що ціннісні орієнтації характеризуються двома властивостями – значенням та особистісним змістом.
  • Ескіз
    Документ
    Ціннісна сфера працівників міліції громадської безпеки з різною тривалістю перебування на службі
    (Проблеми екстремальної та кризової психології. - 2014. - Вип. 15. - С. 142-148, 2014) Мілорадова, Н. Е.; Miloradova, N. E.; Попова, Г. В.; Popova, H. V.
    У статі представлені результати дослідження змін ціннісної сфери працівників громадської безпеки з різною тривалістю перебування на службі. Отримані дані свідчать про негативний вплив професійної діяльності на ціннісні орієнтації частини досліджуваних правоохоронців, що проявляється у звуженні кола важливих видів діяльності, засобів їх досягнення та розподілу життєвого часу.
  • Ескіз
    Документ
    The usage of the narrative approach in the psychological consulting by means of the metaphoric associative cards (MAC)
    (Теорія і практика управління соціальними системами. - 2015. - № 1. - С. 83-90, 2015) Popova, H. V.; Попова, Г. В.; Miloradova, N. E.; Мілорадова, Н. Е.
    Статтю присвячено аналізу можливостей застосування метафоричних асоціативних карт при здійсненні наративного підходу в психологичній консультації. Карти розглядаються як інструмент для мультимодальної стимуляції клієнта до усвідомлення ним своїх інтенцій (афективно-особистісних значень подій, переконань і цінностей) і усвідомленому вибору бажаних життєвих історій. Наративна практика – це партнерство психолога і людини, що звернулася за допомогою, яке, базуючись на вже наявних у людини знаннях і уміннях, дозволяє перейти від знайомого і звичного до того, що можливо. Наративний консультант застосовує різні комунікативні прийоми, дозволяючи партнеру звертатися до своєї сили або до своєї слабкості. Метафоричні карти при цьому є стимуляторами асоціювання, спонукають розповідь клієнта, є зовнішньою опорою для структурування власного сприйняття ситуації. Метафоричність зображень МАК дозволяє клієнту сприймати проблеми дисоційовано, що знижує опір, дозволяє обійти психологічний захист. Зорові метафори карт мають множинні можливості впливу на внутрішній світ клієнта, а, підкріплені словесними метафорами, стають ще сильніше. Метафоричність карт виявляється як на рівні сприйняття клієнтом картинки, так і на рівні його спілкування з психологом. Карти дозволяють вільно говорити про негатив на картинці, не зв'язуючи його із собою; складати історії про героїв, досліджувати їхні проблеми, шукати шляхи виходу зі складних ситуацій. Підсумком такої роботи є те, що клієнт відчуває себе більшою мірою суб'єктом свого життя. В результаті у людини формується “безпечна територія ідентичності”, він може поглянути на своє життя з ресурсної позиції, дистанціюватися від безпосередньо пережитого досвіду, зокрема травмуючого, і здійснювати усвідомлений вибір, змінюючи своє сприйняття життя в бажану сторону.
  • Ескіз
    Документ
    Саморегуляція психічних станів працівників органів внутрішніх справ як шлях самовдосконалення особистості
    (Вісник Національного університету оборони України. - 2010. - Вип. 5(18). - С. 167-172, 2010) Мілорадова, Н. Е.; Miloradovа, N. E.
    В статті розглянуто особливості саморегуляції психічних станів працівників органів внутрішніх справ в різних життєвих ситуаціях. Проаналізовано полярні типи контролю за значними подіями в житті: екстернальний та інтернальний; показники прояву негативних психічних станів, що знижують особистісну та професійну активність правоохоронців.
  • Ескіз
    Документ
    Соціально-псіхологічній супровід становлення психолога-тренера у ВУЗі
    (Вісник Національного університету оборони України. - 2012. - Вип. 6(31). - С. 257-261, 2012) Попова, Г. В.; Popova, H. V.; Мілорадова, Н. Е.; Miloradovа, N. E.
    Описано досвід застосування професійно-рольового тренінгу тренерів, що адресований студентам-психологам. Тренінг розглядається як ефективний напрям соціально-психологічного супроводу процесу становлення психолога-фахівця. Виділено типові професійні ситуації і професійні ролі в діяльності психолога-тренера, які лягли в основу тренінгової програми підготовки у ВУЗі майбутніх психологів-тренерів. Показано, що розроблена програма сприяє розвитку професійно-ідентифікаційних процесів і формуванню інструментальної компетентності майбутніх психологів-тренерів.
  • Ескіз
    Документ
    Метафоричні асоціативні карти як інструмент психокорекції та психопрофілактики посттравматичних стресових розладів
    (Вісник Національного університету оборони України. - 2012. - Вип. 4(29). - С. 207-210, 2012) Мілорадова, Н. Е.; Miloradova, N. E.
    В статті автор аналізує основні підходи та напрямки психопрофілактики та психотерапії посттравматичних стресових розладів та розкриває сутність застосування метафоричних асоціативних карт у подоланні наслідків травматичних подій.
  • Ескіз
    Документ
    Сім’ї "групи ризику" - об’єкт профілактики насильства в сім’ях та жорстокого поводження з дітьми
    (Вісник Національного університету оборони України. - 2012. - Вип. 1(26). - С. 204-208, 2012) Мілорадова, Н. Е.; Miloradovа, N. E.
    В статті розглянуто особливості функціонування, життєдіяльності та структури сім’ї; проаналізовано труднощі та кризи, що призводять до деформування міжособистісних стосунків в родині; виокремлено сім’ї «групи ризику» щодо здійснення насильства та жорстокого поводження з дітьми, які потребують підвищеної уваги з боку правоохоронних органів та соціальних служб.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості проведення психологічного дебрифінгу із застосуванням мак (метафоричних асоціативних карт) з представниками силових структур після кризисної ситуації
    (Вісник Національного університету оборони України. - 2014. - Вип. 6(43). - С. 334-340, 2014) Мілорадова, Н. Е.; Miloradovа, N. E.; Попова, Г. В.; Popova, H. V.
    В статті проаналізовано основні підходи щодо розуміння змісту поняття «метафоричні асоціативні карти», «кризова інтервенція», «психологічний дебрифінг», «екстрена психологічна допомога»; розглянуто місце та значення групової роботи у подолання наслідків психотравмуючих подій та підкреслено необхідність комплексного підходу щодо надання екстреної психологічної допомоги представникам силових структур, що знаходяться в стані гострого стресового розладу. Автором акцентовано увагу на особливостях вирішення завдань кожної фази психологічного дебрифінгу із застосуванням різних колод метафоричних асоціативних карт видавництва «OH-Verlag»: (Moritz Egetmeyer, Німеччина) як основного набору: «ОН-карти», СОРЕ, Persona, Реrsonita, так і ресурсних ( МІФИ, 1001, SHEN HUA, МОРЕНО, Habitat, Ecco, Claro).