Земельне право. Екологічне право. Аграрне право (Land Law. Environmental law. Agrarian Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/117

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 38
  • Ескіз
    Документ
    Правові проблеми затвердження виготовлених проєктів землеустрою для особистого селянського господарства в межах та за межами населених пунктів в умовах воєнного стану
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 179-182, 2024) Шуміло, О. М.; Shumilo, O. M.
    Наголошено, що в сучасних реаліях перед сільськогосподарськими товаровиробниками постає питання щодо затвердження виготовлених проєктів землеустрою для особистого селянського господарства в межах та за межами населених пунктів в умовах воєнного стану.
  • Ескіз
    Публікація
    Спеціалізована екологічна прокуратура в системі органів прокуратури
    (Наука в умовах воєнного стану: пошуки, проблеми, перспективи розвитку: матер. Всеукр. наук.-практ. конф. молодих вчених (м. Дніпро, 3 трав. 2023 р.). – Дніпро : ДДУВС, 2023. – С. 53-57, 2023) Шуміло, О. М.; Shumilo, O. M.; Гайдар, М. В.; Haidar, M. V.; Марина Гайдар
    Розглянуто питання захисту навколишнього природного середовища, оскільки застосування різноманітних заборонених і вибухових речовин, боєприпасів, артилерії, ракетної зброї завдає шкоди рослинному й тваринному світу, землям, водним об’єктам, надрам, лісам, атмосферному повітрю і впливає на родючість ґрунтів. Наголошено на потребі у спеціалізованих правоохоронних органах.
  • Ескіз
    Публікація
    Місце спеціалізованої екологічної прокуратури в системі органів прокуратури
    (Теоретико-прикладні проблеми кримінального процесу та криміналістики в умовах воєнного стану : тези доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кам’янець-Подільський, 24 листоп. 2023 р.). – Кам’янець-Подільський : ХНУВС, 2023. – С. 515-519, 2023) Шуміло, О. М.; Shumilo, O. M.; Гайдар, М. В.; Haidar, M. V.; Марина Гайдар
    Наголошено, що поновлення спеціалізованих екологічних прокуратур перманентно демонструє виправданість і результативність свого функціонування за досить короткий проміжок часу, і навіть у період воєнного стану реалізується низка заходів, спрямованих на протидію корупції, викриття злочинних груп, що посягають на об’єкти довкілля, здійснення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях щодо екоциду та інших кримінальних правопорушень, які вчиняються військовими країни-агресора, збереження заповідних територій та ін.
  • Ескіз
    Документ
    Environmental Relations in Armed Conflict (War) Conditions: Assessment of Damage to the Environment and People
    (Cuestiones Políticas. – 2023. – Vol. 41, № 77. – P. 243-255, 2023) Popovych, T.; Andrushchenko, L.; Olefir, V.; Shumilo, O. M.; Шуміло, О. М.; Gorinov, P.
    Окреслено рамки інструкцій щодо визначення розміру шкоди, завданої довкіллю та людям під час збройного конфлікту, визначено наслідки такого впливу на довкілля в Україні та за кордоном. Зазначено, що події воєнного характеру на території України надзвичайно загострили проблему ефективності міжнародних та національних правових документів. Встановлено, що на міжнародному рівні з 2014 року держава Україна визначена зоною екологічного лиха. Визначено, що у складі екологічної шкоди є економічна та «екологічна» складові. Екологічна складова прирівнюється до моральної шкоди. Запропоновано створити спеціальні асоціації з оцінки впливу на довкілля після повернення територій під контроль України; міжнародну фінансову установу для подолання екологічних наслідків збройного конфлікту та окупації; створити комплексну систему збору інформації про стан довкілля.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості оцінки як засобу забезпечення обігу земель сільськогосподарського призначення
    (Актуальні питання забезпечення фінансової безпеки держави в умовах глобалізації : зб. тез доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків, 17 лют. 2022 р.). – Харків : ХНУВС, 2022. – С. 137-140, 2022) Нужна, Л. М.; Nuzhna, L. M.; Шуміло, О. М.; Shumilo, O. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-0506-4631
    Зазначено, що оцінка земель сільськогосподарського призначення має важливе значення для ефективного функціонування ринку землі; достовірності даних про стан земель; прозорість та контроль щодо використання земель відповідно до цільового призначення; підвищення екологічного рівня та родючості ґрунтів.
  • Ескіз
    Документ
    Захист довкілля як складник морської безпеки: правовий аспект
    (Maritime security of the Baltic-Black sea region: challenges and threats: International scientific conference (Odessa, Ukraine, 23 December 2021). - Odessa : Izdevnieciba «Baltija Publishing», 2021. - Vol. 1. - P. 361-364, 2021) Шуміло, О. М.; Shumilo, O. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-0506-4631
    Досліджено міжнародні та національні екологічні проблеми на морському транспорті. Проаналізовано забруднення навколишнього середовища, насамперед, морського. Розглянуто основні напрями державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки. Наголошено на необхідність розроблення технологій і технічних засобів для захисту від забруднення повітря та акваторій портів у зоні морських портів і судноремонтних підприємств, методики визначення шкоди, що її можуть завдати довкіллю підприємства морського флоту та ін. International and national environmental problems in maritime transport are studied. Pollution of the environment, first of all, marine, is analyzed. The main directions of the state policy of Ukraine in the field of environmental protection, use of natural resources and ensuring environmental safety are considered. Emphasis was placed on the need to develop technologies and technical means for protection against air pollution and port waters in the area of ​​seaports and ship repair companies, methods for determining the damage that can be caused to the environment by the Navy, etc. Исследованы международные и национальные экологические проблемы на морском транспорте. Проанализировано загрязнение окружающей среды, прежде всего, морской. Рассмотрены основные направления государственной политики в области охраны окружающей среды, использования природных ресурсов и обеспечения экологической безопасности. Отмечено необходимость разработки технологий и технических средств для защиты от загрязнения воздуха и акваторий портов в зоне морских портов и судоремонтных предприятий, методики определения ущерба, который могут нанести окружающей среде предприятия морского флота и т.д.
  • Ескіз
    Документ
    Правові засади міжнародної технічної допомоги в Україні у сфері охорони довкілля
    (Альманах міжнародного права. – 2021. – Вип. 26. – С. 57-66, 2021) Шуміло, О. М.; Shumilo, O. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-0506-4631
    У статті досліджено юридичну природу міжнародної технічної допомоги та її вплив на екологічний правопорядок, надано її нормативне визначення. Проаналізовано діяльність міжнародних організацій та урядів, які здійснюють міжнародну технічну допомогу. Досліджено основні етапи становлення та особливості об’єднаних зусиль у формуванні ефективної допомоги, зокрема і у сфері охорони навколишнього природного середовища. З’ясовано роль конференцій ООН та ОЕСР у розвитку міжнародної технічної допомоги, метою яких стало поліпшення координації допомоги між країнами-донорами і країнами-одержувачами. Приділено увагу Паризькій декларації про ефективність допомоги 2005 року, до якої приєдналась і Україна. Міжнародна технічна допомога базується на виконанні Цілей сталого розвитку і створенні сприятливих умов для цього на всіх рівнях у дусі глобального партнерства і солідарності. Проаналізовано місію Уряду України як координатора діяльності, пов’язаної із залученням міжнародної технічної допомоги, що забезпечує формування стратегічних програм такої допомоги відповідно до європейського курсу країни та цілей сталого розвитку, схвалених резолюцією ООН. Наведено національне законодавство про таку допомогу, яке складається із законів, указів президента, постанов уряду, відомчих актів, міжнародних договорів України у цій сфері. Опрацьовано систему координації міжнародної технічної допомоги для визначення і впровадження ключових пріоритетів розвитку України, яка складається із трьох взаємозалежних рівнів, таких як Форум «Партнерство із розвитку», Стратегічна платформа, Секторальні робочі групи. Приділено увагу ключовим реформам, де чільне місце віддається екологічним питанням, серед яких орієнтація на Європейський Зелений Курс, який є невід’ємною частиною стратегії ЄС щодо виконання плану ООН до 2030 року і цілей сталого розвитку. У межах Зеленої угоди Європейська комісія переорієнтовує процес економічної координації на інтеграцію цілей сталого розвитку ООН. Деталізовано функціонування секторальних робочих груп, яке відбувається через тематичні напрями на прикладі групи, що забезпечує екологічну безпеку. Виділено такі тематичні підгрупи: належне екологічне управління, стале управління водними ресурсами та рибальством, кліматична політика, реформа лісового сектору, промислове забруднення та якість повітря, реформа поводження із відходами і біологічне різноманіття. Проаналізовано суб’єктний склад міжнародної технічної допомоги. З одного боку, це іноземний партнер із розвитку / виконавець, а з української сторони – реципієнт / бенефіціар. Партнер із розвитку укладає письмову угоду із виконавцем, який забезпечує втілення проєкту (програми), і грантову угоду із реципієнтом, який одержує МТД. Бенефіціар отримує вигоду та зацікавлений у здійсненні проєкту. Проєктом опікується координатор, який наглядає за реалізацією проєкту. Виявлено недоліки здійснення міжнародної технічної допомоги і запропоновано шляхи їх усунення.
  • Ескіз
    Документ
    Екологічні виміри економічної безпеки держави
    (Економічна безпека держави в контексті національних інтересів : зб. тез доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків, 23 квіт. 2021 р.). – Харків : ХНУВС, 2021. – С. 169-171, 2021) Шуміло, О. М.; Shumilo, O. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-0506-4631
    Зазначено, що нормативне визначення економічної безпеки, надане раніше, застаріло і не відповідає екологічним викликам сьогодення. Прогресивним кроком у цьому напрямі є визначення рівня економічної безпеки за допомогою Індексу продуктивності у сфері довкілля та Цілей сталого розвитку.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми правового регулювання договору екологічного краудфандингу
    (Південноукраїнський правничий часопис. – 2020. – № 1. – С. 118-121, 2020) Шуміло, О. М.; Shumilo, O. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-0506-4631
    У науковій статті досліджені науково-прикладну проблему вдосконалення понятійно-категоріального апарату договору екологічного краудфандингу. Проаналізовано доктринальні підходи до питання, якими необхідно вважати відносини щодо екокраудфандингу: публічними чи приватно-правовими. Автор обґрунтовує необхідність закріплення в законодавстві дефініції терміна «договір краудфандингу». Розкрито правову природу договору екологічного краудфандингу. З урахуванням зарубіжного досвіду правового регулювання екологічного краудфандингу зроблено висновки щодо необхідності вдосконалення правового регулювання цього інституту в Україні. In the scientific article the scientific and applied problem of improvement of the conceptual and categorical device is investigated environmental crowdfunding agreement. The author substantiates the need to enshrine in law the definition of the term "crowdfunding agreement". The legal nature of the environmental crowdfunding agreement is revealed. Taking into account the foreign experience of legal regulation of environmental crowdfunding, conclusions were made on the need to improve the legal regulation of this Institute in Ukraine. В научной статье исследованы научно-прикладную проблему совершенствования понятийно-категориального аппарата договора экологического краудфандинга. Автор обосновывает необходимость закрепления в законодательстве дефиниции термина «договор краудфандинг». Раскрыто правовую природу договора экологического краудфандинга. С учетом зарубежного опыта правового регулирования экологического краудфандинга сделаны выводы о необходимости совершенствования правового регулирования этого института в Украине.
  • Ескіз
    Документ
    Екологічний краудфандинг як засіб соціальної трансформації: особливості правового регулювання
    (Соціальна і цифрова трансформація: теоретичні та практичні проблеми правового регулювання : матеріали наук.-практ. конф. (м. Київ, 10 груд. 2020 р.). – Київ, 2020. – С. 136-140, 2020) Шуміло, О. М.; Shumilo, O. M.; ORCID: http://orcid.org/0000-0002-0506-4631
    Окреслено проблеми правового регулювання екологічного краудфандингу в Україні.